بهداشت دهان و دندان

دلایل جویدن ناخن در بچه ها و بزرگسالان

جویدن ناخن عوارض جسمی و عاطفی زیادی را به همراه دارد. قرمزی و زخم شدن اطراف پوست ناخن ها می تواند باعث خونریزی و عفونت شود و جدا از خود ناخن، به دندان ها و حتی لثه ها هم آسیب می رساند. گاهی باکتری ها و ویروس ها از انگشتان دست به صورت و دهان منتقل می شود...

29 آبان 1400

شهدا همه هستی خود را تقدیم کردند

سرتیپ حسین رحیمی بیان داشت: شهد نوشین شهادت را تنها کسانی می نوشند که در مکتب عشق، ایثار و ایمان برترین بوده اند و چه بسیار کسانی که در این مکتب یک شبه راه صد ساله را پیموده اند.

9 آبان 1400

معرفی کتاب نفرتی که تو می کاری

کتاب نفرتی که توی می کاری The Hate U Give با عنوان جالبش چند وقت پیش توجهم را به خودش جلب کرد.

9 آبان 1400

اینجا ورزشگاه اختصاصی معلولان نداریم

فرشاد شیرزادی-خبرنگار: ماهینی می گوید: دوست ندارم کسی مرا معلول خطاب کند.

9 آبان 1400

نوزدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، تعداد 191 طرح تحقیقاتی از 38 کشور جهان جهت شرکت در نوزدهمین جشنواره بین المللی رویان ارسال شده که بیشترین طرح های تحقیقاتی به ترتیب متعلق به کشورهای ایران، آمریکا، هند، ایتالیا، چین، اسپانیا، ترکیه، کانادا، برزیل، آلمان، فرانسه و...

9 آبان 1400

گیاه اقاقیا چه خواصی دارد؟

در خصوص سوختگی ها و زخم نوک پستان، آماس های پوستی و جذام گره ای (Nodular leprosy) حل نموده آن را روزی چند مرتبه در محل بمالید.

7 آبان 1400

خورشت تره ، غذای اصیل کردی

ایران سرزمینی است دارای تنوع بالای آب و هوایی و جغرافیایی که همین امر به گستردگی غذاها و خوراکی ها در این سرزمین یاری نموده است. در استان های غربی به خصوص استان کردستان و کرمانشاه، با توجه به در دسترس بودن گیاهان و سبزیجات مختلف، غذاهای متنوع و خوشمزه...

10 مهر 1400

تغییر رشته فرزندان هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی متوقف شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت از برطرف اثر دستور موقت شعبه 45 دیوان عدالت اداری در مورد ادامه روند تغییر رشته فرزندان اعضاء هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.

10 مهر 1400

ایمپلنت دندان چیست؟

همیشه یکی از بهترین و اولین انتخاب ها برای جایگزینی دندان از دست رفته کاشت ایمپلنت دندان است، ایمپلنت دندانی که در فک و لثه قرار می گیرد، همانند یک دندان طبیعی عمل می نماید.

10 مهر 1400

دستگاه پالایشگر هوا و آب ساخته شد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از پلاسما دستگاهی برای پالایش هوا عرضه کردند که بدون احتیاج به فیلتر و مواد مصرفی قادر است آلودگی های ویروسی و میکروبی را از محیط پالایش کند.

10 مهر 1400

در خوردن انار احتیاط کنید

آب انار را نباید به بچه ها زیر یکسال و حتی زیر دو سال داد. بزرگسالان نیز بهتر است آب انار خالص را ننوشند، به ویژه اگر دچار زخم معده و یا گاستریت باشند.

10 مهر 1400

نقش سلول های ایمنی در ایجاد پوسیدگی دندان

محققان دانشگاه تورنتو واقع در کانادا دریافتند فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود.

10 مهر 1400

کمالوند: فکر اساسی نشود ادامه فعالیت تیم پارس جنوبی میسر نخواهد بود، با این همه مشکل کار کردن فایده ای ندارد

فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم اعتقاد دارد مسائل تیم های نفتی برای پارس جنوبی، شدت بیشتری دارد و ممکن است کار به جای خطرناکی بکشد.

10 مهر 1400

تجلیل از محققان و برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز

خبرنگاران/آذربایجان شرقی طی مراسمی از محققان و نفرات برگزیده و برتر هجدهمین جشنواره پژوهش، فناوری و کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و سایر مسئولان تجلیل شد.

10 مهر 1400

70 درصد خاتمه نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران تبدیل به مقاله می شوند

معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: قریب به 70 درصد انتها نامه های عمومی و 100 درصد انتها نامه های تخصصی این دانشگاه تبدیل به مقاله می شوند.

10 مهر 1400

اهدای نشان فیروزه ای به رسول صدرعاملی

خبرنگاران/اصفهان جمعیت سفیر دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، به پاس پایه گذاری سینمای اجتماعی-انسانی ایران و 40 سال فعالیت در این حوزه، نخستین نشان فیروزه ای خود را به رسول صدر عاملی اهدا کرد.

10 مهر 1400

ساخت هتل در آخرین قدمگاه شیر ایرانی، کوشش ارم برای کسب اعتبار

به گزارش خبرنگاران این هفته حوزه محیط زیست شاهد اخبار گوناگونی بود که در ادامه مهمترین آنها را مرور می کنیم .

10 مهر 1400

بیمارستان ها و مراکز درمانی شانگهای

درمان در شانگهایکشور چین و به ویژه شانگهای، پر جمعیت ترین شهر دنیا با پیشینه سه هزار ساله و دیدنی های فراوان، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می آیند. متاسفانه بیماری یا حوادث ناخوشایند ممکن است در هر شرایطی اتفاق بیفتند بنابر این بهتر است...

10 مهر 1400

آیا خدمات دندان پزشکی خطر ابتلا به کوویدـ19 را افزایش می دهند؟

نتایج یک مطالعه نشان داد که آمار ابتلای قطعی کادر درمان دندان پزشکی در سه ماه اول اپیدمی کوویدـ19 در ایران کم بوده و این موضوع می تواند به دلیل ضدعفونی محیط و استریلیزاسیون و استفاده از وسایل حفاظت باشد..

10 مهر 1400

فواید و مضرات گوجه سبز چیست؟

گوجه سبز میوه بسیار محبوب و خوشمزه فصل تابستان بی فایده نیست و البته زیاده روی در مصرف آن هم مضراتی دارد که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

10 مهر 1400
تعداد: (75)