اخبار سیاسی

هجوم معترضان نیوزیلندی به مجلس

خبرگزاری خبرنگاران-پارلمان نیوزیلند به صحنه اعتراض گروهی از مردم به اجرای محدودیت های کرونایی و اجبار تزریق واکسن بدل شده است.

3 خرداد 1401

علت اصلی گرانی اجناس چیست؟

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گوید بعضی اشکالات و ابهامات ساختاری که از گذشته در اقتصاد ایران وجود داشته و راه حلی برایش پیدا نشده، به گرانی مداوم کالا ها یاری نموده است.

2 خرداد 1401

قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی شد

تهران (پانا) - در حکمی از سوی محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی، قادر آشنا به عنوان معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی منصوب شد.

2 خرداد 1401

سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت یک نام کلی و فراتر از شکل حکومت است

عضو اندیشکده اقتصاد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: برخی می پرسند در این 40 سال چه کرده اید؟ یا اینکه این اسلام تا حالا کجا بود؟ پاسخ این است که در دوره ای که غرب دچار توحش بود و هیچ نشانی از تمدن نداشت، تمدن اسلامی در این جغرافیا مستقر بود و این تمدن باز...

2 خرداد 1401

رگ های خشک گلستان تشنه تدبیر، رنج مردم از بی آبی در 7 کیلومتری قلب گلستان

خبرنگاران/گلستان در حالی که کم آبی صبر گلستانی ها را لبریز نموده اما متأسفانه اقدامات مسئولان برای خروج از این بحران شفابخش نبوده و به نظر می رسد مردم به ناچار باید تابستان داغ سال آینده را هم در انتظار اقدام عاجل مسئولان با بی آبی سپری نمایند. ...

2 خرداد 1401

سامانه نظام ایده ها و نیاز ها اردیبهشت 1401 به طور رسمی رونمایی می شود

جلسه شورای نظام ایده ها و نیازها، در راستای بررسی پیشرفت فرایند اجرایی شدن این سامانه و همچنین بازنگری اساسنامه موسسه استنادی علوم با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گشت.

2 خرداد 1401

تکلیف شرکت ها و بانک های دولتی برای واریز 40 درصدی اعتبارات پژوهشی خود به حساب صندوق شورای عالی علوم

نمایندگان مجلس شرکت ها، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را مکلف کردند که 40 درصد از هزینه امور پژوهشی خود را به حساب صندوق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری واریز نمایند.

2 خرداد 1401

خسارت 1900 میلیارد تومانی سیل در هرمزگان، آبگرفتگی و آسیب به 2 هزار واحد مسکونی

خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان از خسارت هزار و 900 میلیارد تومانی سیل در استان هرمزگان اطلاع داد.

2 خرداد 1401

پیشنهاد اعتبار 3 هزار میلیاردی برای راه های اصلی و روستایی خراسان شمالی

خبرنگاران/خراسان شمالی پیشنهاد اعتبار 3 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل و بهسازی راه های روستایی، اصلی و فرعی خراسان شمالی صادر شد.

2 خرداد 1401

تور روسیه مقرون به صرفه: آیا نفت و گاز آفریقا می تواند جایگزین انرژی روسیه شود؟

خبرنگاران- تولیدکنندگان عمده انرژی در قاره آفریقا آماده کمک به تامین تقاضای اروپا هستند، اما فاقد ظرفیت و سرمایه گذاری لازم هستند.

2 خرداد 1401

فراوری خودرو یک و نیم برابر افزایش می یابد

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد طبق دستور رئیس جمهور فراوری خودرو سال بعد یک و نیم برابر افزایش می یابد.

2 خرداد 1401

هدف گذاری رشد 12.5 درصدی حوزه صنعت و 10 درصدی بخش معادن و تجارت در سال 1401، پایش مستمر شرایط واحدهای صنعتی در سراسر کشور

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر صمت در مراسم اختتامیه گردهمایی مدیران ارشد این وزارتخانه گفت: براساس برنامه ریزی اجرا شده در پی تحقق رشد 12.5 درصدی حوزه صنعت و 10 درصدی بخش معادن و تجارت در سال 1401 هستیم.

2 خرداد 1401

اصلاح ساختار و ایجاد 500 هزار فرصت شغلی اولویت امسال وزارت صمت

خبرگزاری خبرنگاران-معاون هماهنگی و محیط کسب وکار وزارت صمت در گردهمایی مدیران ارشد این وزارتخانه، اصلاح ساختار را مهم ترین مسئله در پروژه های زیرساختی دانست و گفت: سال گذشته عمده تمرکز وزارتخانه بر اجرای پروژه های زیرساختی و ایجاد ابزارهایی بود که...

2 خرداد 1401

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه پاکستان دیدار کرد

خبرگزاری خبرنگاران-سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه و رئیس هیات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس 2 روزه سازمان همکاری اسلامی در پاکستان با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

2 خرداد 1401

متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند

کسانی که از سال گذشته در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده و هنوز نتیجه پالایش آنها اعلام نشده به ادارات راه و شهرسازی استان مربوطه، شرکت عمران شهرهای نو محل سکونت خود و یا بنیاد مسکن مراجعه نمایند.

2 خرداد 1401

بهبود فضای شهری در کردستان با جدیت پیگیری می گردد

خبرنگاران/کردستان معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی کردستان از برگزاری و شرکت در بیش از 310 جلسه کمیسیون های مختلف، ماده 5 -سیما و منظر -امور زیربنایی، شورای ترافیک، کمیسیون ساماندهی صنوف در سال گذشته به منظور بهبود فضای شهری در استان کردستان اطلاع...

1 خرداد 1401

پرداخت گرنت با تاسیس صندوق علوم، تحقیقات و فناوری ممکن شد

معاون پژوهشی وزارت علوم از تاسیس صندوق علوم، تحقیقات و فناوری برای پرداخت گرنت به پژوهشگران اطلاع داد.

1 خرداد 1401

دو محصول تازه بانک رفاه در حوزه خدمات الکترونیکی رونمایی شد

نهمین نشست شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به میزبانی بانک رفاه کارگران برگزار شد.

1 خرداد 1401

تجمیعی از گرانی ها و افزایش قیمت ها در دولت قبل پشت سر هم شکل گرفت

قائم مقام وزیر صنعت گفت: دولت سابق نتوانست گرانی ها مدیریت کند و مدام تجمیعی از گرانی ها و افزایش قیمت ها پشت سر هم شکل گرفت.

1 خرداد 1401

کلاس های دانشگاه جامع علمی کاربردی از 14 فروردین به صورت حضوری برگزار می شود

تمامی کلاس های عملی و تئوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از 14 فروردین به صورت حضوری برگزار می شود.

1 خرداد 1401
تعداد: (2017)