خبر خوش پلیس به زائران اربعین درباره گذرنامه

به گزارش کنفرانس هکا، فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا از عملیاتی شدن صدور گذرنامه زیارتی موقت برای زوار اربعین خبرداد.

خبر خوش پلیس به زائران اربعین درباره گذرنامه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار محسن فتحی زاده فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا در حاشیه برگزاری جلسه این قرارگاه با اعلام خبر فوق اظهارداشت: از ساعاتی پیش، آخرین جلسه قرارگاه اربعین ناجا با حضور سردارحسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، روسای پلیس های تخصصی و فرماندهان انتظامی استان های ایلام، خوزستان و... به منظور جمع بندی مصوبات و تصمیمات در راستای خدمات دهی مطلوب به زوار اربعین آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است.

وی با اشاره به ماموریت و مسئولیت نیروی انتظامی برای تامین امنیت زوار اربعین حسینی و کنترل ترددها، ادامه داد: نیروی انتظامی با همه توان و ظرفیت برای خدمات دهی به زوار اربعین آماده است.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه پیش بینی و برآورد ها بیانگر افزایش زوار اربعین می باشد بنابراین ما هم مطابق برآوردها، ظرفیت های خود را افزایش داده ایم، گفت: در راستای تسهیل در تردد زائران، تمهیدات لازم را پیش بینی کرده ایم. برهمین اساس فردا با حضور وزیر کشور جلسه ای با مسئولان عراقی در کشور عراق به منظور آخرین هماهنگی های عملیاتی و میدانی خواهیم داشت.

این مقام ارشد انتظامی، اضافه کرد: برآورد ها نشانگر افزایش تقاضای سفر اربعین است و از ابتدای محرم تاکنون میزان تقاضا برای سفر به عتبات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چند برابری داشته است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: همچنین تقاضا برای صدور گذرنامه (نوگذرنامه) امسال افزایش دارد به طوری که شاهد حجم زیادی از مراجعه کنندگان به دفاتر پلیس+10 برای صدور گذرنامه هستیم.

سردار فتحی زاده اضافه کرد: به منظور تسهیل در خدمات دهی به زوار اربعین، با هماهنگی مراجع ذیربط، امسال طرح صدور گذرنامه زیارتی موقت را اجرایی و عملیاتی می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: عزیزانی که درخواست گذرنامه دارند و ممکن است با توجه به حجم تقاضای بالا، صدور گذرنامه زمان بر شود و احیاناً نتوانند به زیارت عتبات برسند برایشان گذرنامه زیارتی موقت صادر می کنیم تا امکان سفر زیارتی اربعین را داشته باشند و سپس گذرنامه اصلی را تحویل شان می دهیم.

وی با اعلام اینکه گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا خاتمه ماه صفر اعتبار دارد، شرح داد: مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه ای از زوار دریافت نمی شود و این خدمات صرفاً به صورت رایگان توسط پلیس ارائه می شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در خصوص اینکه زوار نوگذرنامه چگونه می توانند برای دریافت گذرنامه زیارتی موقت اقدام کنند بیان نمود: زوار مطابق قبل برای دریافت گذرنامه زیارتی موقت به دفاتر پلیس+10 مراجعه و درخواست صدور گذرنامه کنند البته لازم است در آنجا به متصدی اعلام کنند که قصد سفر و زیارت اربعین را دارند.

سردار فتحی زاده گفت: به زودی عملیات صدور گذرنامه زیارتی موقت را آغاز می کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت پارکینگ ها برای تردد زوار، بیان نمود: برآورد ها حاکی از افزایش زوار اربعین است بنابراین از سوی ستاد مرکزی اربعین، پیش بینی افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ ها اجرا شده است؛ البته اعلام کرده ایم که در برخی نقاط پرتردد، این ظرفیت تا 50 درصد نیز افزایش یابد.

سردار فتحی زاده گفت: مقررات را به صاحبان پارکینگ های معتبر و مجوز دار ابلاغ و به مسؤولان مربوطه نیز اعلام کرده ایم که به روند فعالیت پارکینگ ها نظارت داشته باشند.

وی بیان نمود: از هموطنان عزیز می خواهیم خودرو های خود را در پارکینگ های معتبر پارک کنند و پیش از آغاز سفر، خودروی خود را از نظر ایمنی بررسی کنند و در طول سفر نیز استراحت کافی داشته باشند.

سردار فتحی زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه بار سنگینی بر خودرو های عمومی است، بنابراین به زائران عزیز توصیه می کنیم، با خودروی سالم خود راهی این سفر شده و البته خودرو ها را در پارکینگ های معتبر پارک کنند.

وی درباره تعداد گیت ها و میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته، بیان نمود: در حال حاضر 275 گیت در مرز های چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی (در مرز های خروجی) فعال است و این میزان نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا درباره وضعیت درخواست صدور گذرنامه، اظهار داشت: درخواست صدور گذرنامه امسال نسبت به سال گذشته بیش از 4 برابر است و به نظر می رسد این روند طی روز های آینده نیز افزایش داشته باشد.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا از حضور کنندگان پلیس جمهوری اسلامی ایران در کنسولگری های عراق (دفاتر سیاسی ایران در عراق) خبرداد و گفت: مطابق هماهنگی های اجرا شده با دولت و پلیس عراق این امکان در راستای خدمات به زوار اربعین ایرانی که به دلایلی مدارک هویتی شان در این کشور مفقود شده، اجرا شده است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6135

به "خبر خوش پلیس به زائران اربعین درباره گذرنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش پلیس به زائران اربعین درباره گذرنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید