معروف ترین سواحل دبی که قابل استفاده عموم هستند!

به گزارش کنفرانس هکا، کشور امارات یا بهتر بگوییم امارات متحده عربی یکی از کشورهای حاشیه خلیج تا ابد فارس است که در یک دهه اخیر به طرز غیر قابل باوری پیشرفت کرده و تبدیل به یکی از معدود مقاصد توریستی و گردشگری هموطنان عزیزمان شده است. پایتخت امارات، شهر ابوظبی است و بزرگترین و همچنین مشهورترین شهر آن نیز دبی (Dubai) قلمداد می شود. در شهر دبی می توان در کنار بازدید از آسمان خراش ها و مراکز خرید سوپر لوکسی که در آن قرار گرفته، از سواحل نیلگون خلیجی دبی نیز استفاده کرد و با توجه به میزان امکانات رفاهی و تفریحی بالایی که برای هر کدام از ایستگاه های ساحلی شهر دبی در نظر گرفته شده، حسابی به دنبال رقم زدن سفری خاطره ساز از حضور خود در این نقطه بود! گردشگران و علاقمندان سفر کرده به این نقطه از آسیا توجه داشته باشند که بهترین سواحل دبی به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم می شوند که ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران تنها به معرفی تعدادی از ساحل های عمومی دبی خواهیم پرداخت که بازدید و حضور در آن ها برای افراد بومی و غیر بومی کاملا رایگان و آزاد بحساب می آید. لازم به ذکر است سواحل خصوصی به بخش های ساحلی گفته می شود که انحصارا متعلق هستند به هتل های ساحلی و چنانچه بخواهید بدون اقامت در هتل صاحب امتیاز ساحل از آن استفاده کرده و لذت ببرید، بایستی متحمل پرداخت مبالغی در این خصوص شوید. در مطلب معرفی معروف ترین سواحل دبی ناگفته نماند که کشور امارات در طول 10 سال گذشته هزینه های گزافی را خرج ارتقای سطح کیفی خدمات و اماکن تفریحی شهرهای خود از جمله دبی کرده و با اینکه در نقطه ای کاملا نزدیک به نسبت کشور عزیزمان ایران واقع شده، اما هزینه های سفر به آن خیلی مقرون بصرفه تلقی نمی شوند.

معروف ترین سواحل دبی که قابل استفاده عموم هستند!

ساحل مرکاتو - Mercato Beach

نخستین مورد از ساحل های عمومی دبی، ساحل مرکاتو بوده که معروف به Hiden Beach یا همان ساحل مخفی هست. در این ساحل بسیار تمیز با شن هایی روان تقریبا هیچگونه امکان رفاهی و تفریحاتیِ بخصوصی جهت استفاده مراجعه کنندگان به آن در نظر گرفته نشده و تنها می توان از بکر بودن و آرامش عجیبی که در سراسر خطوط ساحلی این مکان حس می شود، جهت دریافت یک حمام آفتاب ایده آل استفاده کرد و به درک درستی از معنای لذت رسید.

ساحل سان ست - Sunset Beach

سان ست نام یکی از سواحل بسیار جذاب و دیدنی در منطقه ساحلی و مسکونی جمیرا بوده که برخلاف ساحل مرکاتو از امکانات متنوعی جهت سرگرمی و لذت هرچه بیشتر جمعیت حاضر شده در خود برخوردار هست. در ساحل سان ست یا همان ساحل غروب خورشید که یکی از بهترین سواحل دبی بوده، می توان خود را مشغول بادبادک بازی کنید، از تفریحات آبی و ساحلی این نقطه از منطقه جمیرا استفاده کرد و در آخر با بهره گیری از صندلی های مخصوص آفتاب گیری، میزان ویتامین D را در بدن افزایش داد. از قلم نیفتد که معمولا بازدیدکنندگان این ساحل بیشتر جهت تماشای غروب خورشید به آن مراجعه کرده و حاضرند مسافت های خیلی دوری تا ساحل سان ست را سپری کنند، اما به لحظه ناب افول خورشید در یکی از معروف ترین سواحل دبی برسند.

ساحل 4×4 - 4×4 Beach

چهار در چهار نیز نام یکی دیگر از ساحل های عمومی دبی بوده که هر چند از سری امکانات خیلی مجهز و مناسبی جهت رفاه حال بیشتر ساحل گردها برخوردار نیست، اما به سبب نزدیکی به پارک ساحلی منطقه جمیرا همیشه با استقبال شایسته ای از سوی عموم مردم بومی و غیر بومی ساکن در منطقه رو به رو شده است. در ساحل 4×4 شما می توانید همچون ساحل سان ست به نظاره غروب خورشید بنشینید، از راه رفتن بر روی شن های نقره ای و طلایی این ساحل لذت ببرید و خود را پیش از دریافت یک حمام آفتاب دلچسب، مشغول تفریحات آبی نمایید. دوستان و گردشگران عزیز توجه داشته باشید با توجه به وضعیت آفرودی بودن حاکم در این ساحل که یکی از بهترین سواحل دبی بوده، می توان با قطعیت اعلام کرد که همیشه با تردد ماشین های مخصوص آفرود دست و پنجه نرم می کند.

ساحل رویال - Royal Beach

اگر در سفر خود به کشور امارات به دنبال ساحلی استثنایی هستید، ما به شما ساحل رویال را پیشنهاد می کنیم که تقریبا بدون هیچگونه اغماضی می توان نام آن را در کنار بهترین ایستگاه های ساحلی سراسر دنیا قرار داد! در ساحل رویال که یکی از بهترین سواحل دبی بوده آلاچیق های خانوادگی، کلبه های ساحلی، استخرهای فوق العاده تمیز و همچنین رستورانی با منویی متنوع از غذاهای بین المللی انتظار شما را خواهد کشید و سبب می شوند تا خودتان به درک مستقیمی از اختلاف فاحش این ساحل با دیگر نقاط ساحلی شهر دوبی از کشور امارات دست پیدا نمایید. شایان ذکر است با اینکه ساحل رویال از ساحل های عمومی دبی تلقی می شود، اما بایستی جهت گذراندن اوقاتی خاطره ساز در آن هزینه ای حدودا 500 درهم را برای وارد شدن به این ساحل پرداخت کرد.

ساحل جی بی آر - JBR Beach

یکی از معروف ترین سواحل دبی که از ابتدا از شرایط کیفی مناسبی برخوردار نبوده و در گذر زمان توانسته تا نام خود را به عنوان یکی از مقاصد برجسته ساحلی در دبی بر سر زبان ها بی اندازد، ساحل جی بی آر است. JBR در قدیم ساحلی بود پر از زباله های انسانی که هم نمای دریای منتهی به این ساحل را زشت کرده بود و هم تصور ذهنی هر بازدید کننده ای را در خصوص جذابیت های یک ساحل تفریحی تفریحی و رفاهی را 180 درجه در جهت منفی تغییر می داد! در این ساحل که یکی از بهترین سواحل دبی بوده، هیچ خبری از امکانات رفاهی و تفریحی نبود تا اینکه بالاخره شهردار شهر لوکس و مجلل دبی تصمیم به احیای این نقطه گرفت و با انتقال زباله ها و ساخت حمام، سرویس های بهداشتی و همچنین در نظر دریافت تعدادی صندلی برای دراز کشیدن زیر نور خورشید انقلاب بزرگی را در تاریخچه این ساحل شنی بوجود آورد. رفته رفته این ساحل تبدیل شد به یک مقصد تفریحاتی بسیار جدی برای طیف جوان اماراتی که در آن هم تجهیزات ورزشی همچون فیریزبی، راگبی، پیست مسابقات اتومبیل رانی و همچنین والیبال ساحلی در نظر گرفته شد و هم رستوران های کوچک و بزرگی در اقصی نقاط آن تعبیه شدند تا حاضران و بازدیدکنندگان ساحل جی بی آر به هنگام گرسنگی بتوانند نیاز جسمی خود را مرتفع سازند. علاقمندان سفر به شهر دبی و حضور در ساحل جی بی آر (JBR) فراموش نکنند که برای رفتن هرچه راحت تر و سریع تر به این ساحل می توانند از وسایل نقلیه عمومی نظیر تراموا و یا متروی شهر دبی استفاده کنند و با پیاده شدن در ایستگاهی به نام Jumeirah Lakes Towers خود را به این ساحل کاملا شیک و تجهیز شده برسانند.

ساحل جبل علی - Jebel Ali Beach

جبل علی نام یکی از معروف ترین سواحل دبی است. در این ساحل می توان با امکانات مختلف رفاهی و تفریحی روبرو شد و در صورت تمایل از هتل جبل علی واقع شده در همین ساحل به عنوان مکان اقامتی استفاده نمود. لازم به ذکر است که با وجود هتل کاملا مجلل و بزرگ جبل علی، اغلب گردشگران ترجیح می دهند تا روزهای خود را به تکاپو در بستر ساحل بگذرانند و شب های خود را نیز در چادر بگونه کمپینگی به سپیدی صبح گره بزنند. همچنین این را نیز در خصوص ساحل جبل علی که یکی از بهترین سواحل دبی بوده، باید اضافه کرد که می توان در آن از خودروهای آفرود یا دوچرخه های ساحلی نیز استفاده کرد.

ساحل قنتوت - Ghantoot Beach

از دیگر ساحل های عمومی دبی، ساحل قنتوت است که البته متعلق به هتلی با همین نام؛ یعنی هتل قنتوت بوده و به دلیل اجازه حضور عامه مردم در آن بایستی در این مطلب به آن نیز اشاره نماییم. برای رفتن به ساحلی با مشخصاتی همچون شن های تمیز و طلایی رنگ، محل هایی مخصوص جهت برپایی کمپینگ های محبت آمیز و باربیکیوهای عمومی در کنار کلی مزایای تفریحی با عنوان قنتوت می بایست چیزی نزدیک به 100 درهم را پرداخت نمایید که البته مطمئن باشید چندین و چند برابر این مبلغی که هزینه خواهید کرد، از حضور در این ساحل شهری لذت خواهید برد. لازم به ذکر است جهت رفتن به ساحل قنتوت ابتدا می بایست خود را وارد جهت ابوظبی- شیخ زاید کنید و با مطالعه تابلوهای راهنمای جهت، خود را به خروجی مختص این ساحل برسانید. پس از وارد شدن به خروجی و پشت سر گذاشتن خانه های ییلاقی، میدانی در مقابل دیدگانتان ظاهر خواهد شد که بعد از آن محدوده ساحلی قنتوت واقع شده است.

ساحل برج - Burj Beach

این جاذبه گردشگری و دیدنی درست در انتهای جنوبی ساحل کایت و در دبی واقع شده و نام آن به این دلیل برج گذاشته شده که از چشم انداز بسیار شگرفی به نسبت برج العرب دبی برخوردار است. در ساحل برج امکانات ورزشی و رفاهی نسبتا قابل قبولی ایجاد شده و آنطور که مسئولان شهر دبی اذعان داشته اند، باید منتظر تغییر و تحولات عظیمی در این منطقه ساحلی دلربا باشیم. با توجه به صحبت های مطرح شده پیرامون این منطقه گردشگری و تفریحی، قرار است تعدادی غرفه فروشگاهی، کیوسک تلفن و همچنین بلندگویی هایی در ساحل برج تعبیه شوند تا شما عزیزان با شنیدن یک نوای موسیقی دل انگیز و تماشای صحنه هایی جذاب همچون غروب خورشید، ساعات خوشی را در این نقطه سپری نمایید.

ساحل کایت - Kite Beach

کایت یا همان بادبادک نام یکی دیگر از بهترین سواحل دبی بوده و می توان همه روزه شاهد به پرواز درآمدن تعداد زیادی از بادبادک های رنگی در آن بود. لازم است بدانید در گذشته و در همین ساحل امکان برافروختن آتش و پختن انواع غذاهای کبابی بر روی آن میسر بود، اما اکنون از سوی مسئولان ساحلی هیچگونه اجازه ای مبنی بر روشن کردن آتش در ساحل کایت به هیچ عنوان صادر نمی شود! همچنین در خصوص این منطقه ساحلی این را هم باید افزود که در آن هیچ اغذیه فروشی و یا فروشگاهی وجود ندارد و گردشگران بایستی هر آنچه را که می خواهند از مناطق پیرامون این نقطه تهیه با خود به همراه داشته باشند. فراموش نکنید که ساحل کایت یا همان ساحل بادبادک که یکی از معروف ترین سواحل دبی بوده، درست در قسمت جنوبی ساحل جمیرا و در حوالی منطقه توریستی مارینا قرار گرفته و نزدیکترین جاده به آن جهت خرید و تامین نیازهای جورواجور گردشگران و مسافران خیابان المناره بوده که البته بایستی برای دسترسی به فروشگاه های آن حسابی پیاده روی نمایید.

ساحل روسیه - Russian Beach

یکی دیگر از بهترین سواحل دبی، ساحل روسیه بوده که بسیاری از مردم آن را جمیرای بزرگ نیز خطاب می کنند. علت قرار دریافت نام روسیه بر روی این ساحل، عبور و مرور متعدد افراد روسی و همچنین بومیان آسیای شرقی به آن است و با توجه به عدم وجود امکانات و خدمات مختلف رفاهی، اغلب اوقات تنها می توان با ورزشکارانی در این ایستگاه ساحلی روبرو شد که یا مشغول دویدن هستند و یا در حال بازی والیبال ساحلی. با تمام این اوصاف شاید برای عده ای این سوال مطرح شود که چرا با این وجود ما پیشنهاد بازدید از این ساحل را کرده ایم؟! باید بدانید اگرچه ساحل روسیه از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار نیست و بایستی از جاده نزدیک به این منطقه تمام وسایل خوراکی و تنقلات مورد علاقه خود را تهیه نمایید، ولی امکانات تفریحی متعددی نظیر پیست اسکی، شنا، دوچرخه سواری و همچنین یک محدوده فوق العاده تمیز و با کلاس با توجه به افراد اروپایی تباری که در این ساحل رفت و آمد می کنند، قطعا به اندازه کافی دلیل برای حضور در بستر آن را فراهم می سازند. ناگفته نماند که موقعیت مکانی ساحل روسی که برخی برای آن استقلال بسیار زیادی قائل هستند و برخی دیگر نه، درست در راستای مخالف برج العرب واقع شده است.

ساحل مامزار - Mamzar Beach

گل سر سبد ساحل های عمومی دبی، ساحل مامزار یا الممزار بوده و از امکانات رفاهی و تفریحاتی بسیار متعدد و متنوعی نیز برخوردار هست. در ساحل مامزار که بسیاری آن را بزرگترین پارک ساحلی امارات نیز قلمداد می کنند، شما می توانید با دو استخر کاملا طبیعی و بسیار بزرگ در کنار کلی حمام جهت شستن شن های چسبیده به بدن و همچنین باربیکیوهایی مخصوص جهت برپایی یک کمپینگ محبت آمیز با مقداری غذای کبابی روبرو شوید. البته فراموش نکنید که همچون دیگر سواحل شهر دبی نیز در این ساحل تعدادی صندلی و چتر مخصوص آفتاب دریافت نیز برای بازدید کنندگان پارک ساحلی مامزار در نظر گرفته شد. اگر از بالا به طرح کلی این ساحل که یکی از معروف ترین سواحل دبی بوده توجه نمایید، متوجه خواهید شد که این ناحیه از بهم پیوستن 5 تکه کوچک ساحلی به یکدیگر حاصل شده است. در ساحل مامزار شما می توانید با غرفه ها و فروشگاه های مختلفی رو به رو شوید و خوراکی های مد نظرتان را از طریق آنان تهیه نمایید. همچنین در خصوص این ساحل مشهور اماراتی نیز بد نیست بدانید که امنیت در سرتاسر آن از سوی نیروهای گارد ساحلی کاملا تامین شده و شما می توانید بطور کاملا آزادانه در تمامی بخش های گوناگون آن به گشت و گذار بپردازید و از شنا کردن در آب های کاملا صاف و زلال خلیجی بدون هیچگونه نگرانی از بابت غرق شدن لذت ببرید، زیرا تیم های غریق نجاتی بسیار کاربلدی برای این ساحل در نظر گرفته شده که در هر موقع از شبانه روز و بصورت 24 ساعته تمام بخش های ساحل مامزار را مورد بررسی قرار می دهند تا خدایی ناکرده اتفاق بد و ناخوشایندی برای هیچکدام از میهمانان این منطقه ساحلی رخ ندهد. لازم به ذکر است که جهت دستیابی به این مورد که یکی از بهترین سواحل دبی بوده، می توانید از متروی شهر دبی استفاده نمایید و به محض رسیدن به ایستگاه Al Quiadah از آن خارج شده و مابقی راه را پیاده طی نمایید.

ساحل جمیرا - Jumeirah Beach

اما دیدنی ترین مورد از ساحل های عمومی دبی، جمیرا نامیده شده و از 3 بخش با نام های جمیرا یک، جمیرا دو و جمیرا سه تشکیل می شود. می توان جمیرا را از جمله سواحل مسکونی ایجاد شده در کل کشور امارات بحساب آوریم که نمای کلی آن با در نظر دریافت نخل ها و چمنزارهای فوق العاده سرسبز و طبیعی در کنار شن هایی به رنگ طلایی و همچنین آبی بیکران دریای آن بیشتر شبیه به یک نقاشی خیالی است تا یک منظره کاملا واقعی در یکی از بهترین کشورهای حاشیه خلیج تا ابد همیشه فارس! با تمام این اوصاف، سواحل جمیرا که یکی از معروف ترین سواحل دبی بوده، از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار مناسبی در مقایسه با دیگر جاذبه های ساحلی شهر دبی برخوردار هست که از مهمترین این امکانات بایستی به دو هتل معروف قرار گرفته در بستر این ساحل فوق العاده تماشایی با نام هایی همچون جمیرا بیچ و برج العرب اشاره داشت که انصافا این دو مکان اقامتی سوپر لوکس در رشد و به شهرت رسیدن سواحل جمیرا بسیار کارآمد بوده اند. ساحل جمیرا درست بین خیابان متصل کننده دو محله المینا و الصفوح با دریا قرار گرفته و از معدود اماکنی در کشور امارات متحده عربی بحساب آورده می شود که دارای مسجدی با امکان حضور افرادی غیر مسلمان در آن نیز است. از قلم نیفتد که گردشگران دلباخته این ساحل می توانند خود را از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی شهر دبی به آن برسانند که در این بین راحت ترین گزینه، استفاده از خطوط متروی دبی است که بایستی در صورت استفاده از آن، حتما در ایستگاه Business Bay پیاده شد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6354

به "معروف ترین سواحل دبی که قابل استفاده عموم هستند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "معروف ترین سواحل دبی که قابل استفاده عموم هستند!" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف ترین سواحل دبی که قابل استفاده عموم هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید