نقش روسیه در آتش بس میان گروهها در لیبی

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، دولت وفاق ملی لیبی امروز سه شنبه گفت که روسیه، نظامیان حفتر را برای پذیرش آتش بس در این کشور تحت فشار قرار داده است.

نقش روسیه در آتش بس میان گروهها در لیبی

محمد طاهر سیاله وزیر امور خارجه دولت وفاق ملی لیبی با انتشار پیامی در صفحه فیسبوک خود، با ذکر این موضوع نوشت: وزارت دفاع روسیه امروز گفت که خلیفه حفتر نظر مثبتی درباره آتش بس پیشنهادی دارد؛ اما خواهان 2 روز فرصت برای مشورت در این خصوص شده است.

لازم به ذکر است رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 8 ژانویه در جریان افتتاح خط لوله جریان تُرک در شهر استانبول، از طرف های درگیری در لیبی خواهان برقراری آتش بس از نیمه شب 12 ژانویه شده و آنها را به نشستن بر سر میز مذاکره برای دستیابی به صلح دعوت کردند.

رایزنی هیئت های ترکیه و روسیه با نمایندگان طرف های بحران لیبی برای برقراری آتش بس در این کشور دیروز در مسکو شروع شده بود. هیئت ترکیه با خالد المشری رئیس شورای عالی دولت لیبی نسخه نهایی پیش نویس توافق آتش بس در این کشور را تهیه نموده بود.

هیئت روسیه نیز برای متقاعد کردن خلیفه حفتر و عقیله صالح رئیس مجلس نمایندگان لیبی در طبرق برای امضا این آتش بس، کوشش نموده بود؛ ولی حفتر این نسخه را امضا ننموده و تا صبح مهلت درخواست نموده بود.

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8236

به "نقش روسیه در آتش بس میان گروهها در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش روسیه در آتش بس میان گروهها در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید