مسئله ای برای تامین بنزین سفرهای نوروزی نخواهیم داشت

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس سخنان وزیر نفت ایران، مسئله ای برای تامین بنزین سفرهای نوروزی نخواهیم داشت.

مسئله ای برای تامین بنزین سفرهای نوروزی نخواهیم داشت

جواد اوجی چهارشنبه 23 اسفند 1402 در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه وزارت نفت با تدابیر خوبی که دیدیم برای همه 4 هزار و 400 جایگاه سراسر کشور در ایام نوروز زمینه های خوبی تدارک دیده و برنامه تامین بنزین همه هموطنان عزیز ریخته شده است. مخازن همه پر است و الحمدلله مسئله ای در تامین بنزین نداریم.

وی اضافه نمود: همه جایگاه داران موظفند که از کارت جایگاه در تمامی جایگاه ها باید استفاده نمایند و همه همکاران من هم از 15 اسفند در حال نظارت بر این موضوع هستند. خواهشم از همه هموطنان عزیزمان این است که سفرهای نوروزی حتما کارت سوخت خود را همراه داشته باشند. این کارت سوخت جایگاه ها برای هموطنانی است که کارتشان گم شده یا از بین رفت.

اوجی ادامه داد: ذخایر خوبی در تامین بنزین برای ایام مسافرت داریم. چند روزی است که با توجه به رصدی که می کنیم و مصرف بنزین این مسافرت ها را می بینیم. معمولا میانگین مصرف بنزین ما حدود 114 یا 115 میلیون لیتر در روز است منتها این روزها به 123 میلیون لیتر رسیده است که نشان می دهد مسافرت های نوروزی آغاز شده است.

وزیر نفت بعلاوه درباره مواضع ایران در نشست سران کشورهای صادر نماینده گاز گفت: خیلی از کشورهای عضو خوشبختانه حمایت کردند که بحث کشورهای صادر نماینده گاز و فراوری نماینده نفت را باید مجدد انجام کرد. اینکه بخواهند در این قضایا سیاسی کار نمایند و کشورهای صادر نماینده گاز را ظالمانه تحریم نمایند به قشری که احتیاج به نفت و گاز دارند در حقیقت ظلم شده است. هم ما و هم خیلی از اعضای گاز با این موضوع موافق بودند. یکی از دلایلی که قیمت جهانی نفت و گاز تثبیت نمی گردد همین بحث های سیاسی است.

منبع: همگردی
انتشار: 23 اسفند 1402 بروزرسانی: 23 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15980

به "مسئله ای برای تامین بنزین سفرهای نوروزی نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای برای تامین بنزین سفرهای نوروزی نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید