استقبال کره شمالی از درخواست ترامپ برای شیوه جدید مذاکرات

به گزارش کنفرانس هکا، مذاکره کننده ارشد کره شمالی از پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا درباره استفاده از روش جدید در مذاکرات هسته ای استقبال کرده است.

استقبال کره شمالی از درخواست ترامپ برای شیوه جدید مذاکرات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی روز جمعه از پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر استفاده از روش جدید در مذاکرات بر سر برنامه هسته ای پیونگ یانگ استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، کیم میونگ گیل مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی از تصمیم سیاسی هوشمندانه ترامپ با هدف جستجوی یک رویکرد جدید در مذاکرات هسته ای بدون یک مشکل آفرین در دولت آمریکا استقبال کرده است.

ظاهرا اشاره این مقام ارشد کره شمالی به مشکل آفرین در دولت ترامپ، شخص جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا بوده که هفته گذشته برکنار شده است.

ترامپ روز چهارشنبه از پیشنهاد بولتون برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی با بهره گیری از الگوی لیبی به شدت انتقاد کرده است.

ترامپ ضمن رد پیشنهادات جان بولتون برای برخورد با کره شمالی، خواستار اتخاذ یک رویکرد و روش جدید در مذاکرات با پیونگ یانگ شده است.

این مقام ارشد کره شمالی افزود: می خواهم نسبت به این مساله خوش بین باشم که ایالات متحده روش صحیح محاسباتی در مذاکرات آینده با کره شمالی خواهد داشت.

احتمالا اشاره مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی به درخواست رهبر این کشور از ترامپ برای انعطاف پذیری بیشتر واشنگتن در مذاکرات آینده بوده است.

این مقام کره شمالی افزود: در شرایط کنونی به طور کامل مطمئن نیستم که منظور ترامپ از روش و رویکرد جدید مذاکراتی چیست ولی به نظر می رسد که ترامپ خواستار یک راه چاره قدم به قدم است که ابتدا با بررسی چیزهای ممکن و در دسترس آغاز می شود و در عین حال دو طرف به سوی اعتمادسازی گام بردارند، این بهترین گزینه است.

کاخ سفید حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده است ولی وزارت خارجه آمریکا پیش از این با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که ما از تعهد کره شمالی برای ازسرگیری مذاکرات در ماه سپتامبر استقبال می کنیم.

وزارت خارجه آمریکا به این مساله اشاره نکرده است که آیا تماسی با مقام های کره شمالی در حاشیه نشست هفته آینده مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برقرار خواهد شد یا نه.

دفتر نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل پیش از این اعلام کرده است که ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی به دلیل برنامه های کاری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نخواهد کرد.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5794

به "استقبال کره شمالی از درخواست ترامپ برای شیوه جدید مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال کره شمالی از درخواست ترامپ برای شیوه جدید مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید