ترامپ پرداخت 2 میلیون دلار به کره شمالی برای نگهداری از دانشجوی آمریکایی را پذیرفت

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- روزنامه واشنگتن پست فاش کرد که دولت ترامپ برای آزادی دانشجوی آمریکایی فوت شده پذیرفته که صورتحساب 2 میلیون دلاری صادرشده از سوی کره شمالی را پرداخت کند.

ترامپ پرداخت 2 میلیون دلار به کره شمالی برای نگهداری از دانشجوی آمریکایی را پذیرفت

به گزارش روز آدینه خبرنگاران، واشنگتن پست به نقل از دو منبع مطلع فاش کرد نماینده ای که آمریکا برای آزاد کردن اتو وارمبیر دانشجوی آمریکایی زندانی در کره شمالی فرستاده بود، توافق پرداخت هزینه نگهداری او را امضا نموده است.

براساس روایت این دو منبع، جوزف یون نماینده آمریکا به همراه پزشکی به نام مایکل فلوکیگر از طرف دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای تحویل دریافت وارمبیر به کره شمالی رفتند.

پس از آنالیز وضعیت سلامتی این دانشجوی زندانی در کره شمالی، نمایندگان آمریکا وارد مذاکره با نمایندگان دولت پیونگ یانگ شدند.

به گفته دو منبع واشنگتن پست، پزشکان کره ای از پزشک آمریکایی خواستند که توضیح حالی از وارمبیر بنویسد و او نیز با اذعان به سلامتی او و وضعیت خوب مراقبت های پزشکی در بیمارستان کره شمالی، گزارشی نوشته و به آن ها داد.

سپس مقام های کره شمالی صورتحسابی 2 میلیون دلاری در مقابل یون نماینده آمریکا قرار دادند و از او خواستند برای آزادی وارمبیر تعهد پرداخت این مبلغ را امضا کند.

دو منبع مطلع به واشنگتن پست گفتند که نماینده آمریکا با رکس تیلرسون وزیر خارجه وقت این کشور تماس گرفته و موضوع را با او در میان گذاشت. تیلرسون نیز با ترامپ تماس گرفت تا کسب تکلیف کند.

در نهایت مقام های آمریکایی به نماینده خود این اختیار را دادند که برای آزادی دانشجوی زندانی هر کار نمایند و یون نیز تعهد پرداخت 2 میلیون دلار را امضا کرد.

براساس گزارش واشنگتن پست، این صورتحساب پس از بازگشت نماینده آمریکا به وزارت خزانه داری این کشور منتقل شده و دستکم تا انتها سال 2017 اقدامی برای پرداخت آن نشده است.

هنوز تعیین نیست که آیا دولت ترامپ این صورتحساب را پرداخت نموده و یا اینکه این موضوع در دو دیدار ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی مطرح شده است یا خیر.

کاخ سفید، تیلرسون، یون، فلوکیگر و وزارت خارجه آمریکا هیچ یک حاضر به پاسخگویی درباره این صورتحساب و مذاکرات مربوط به آن نشده اند.

افشای این موضوع در حالی است که ترامپ تاکنون مدعی بوده برای آزادی زندانیان آمریکایی در کشورهای مختلف هیچ هزینه ای پرداخت ننموده است.

به گزارش خبرنگاران، وارمبیر دانشجوی آمریکایی بود که از ژانویه 2016 تا ژوئن 2017 میلادی به اتهام اعمال خصمانه علیه دولت کره شمالی دستگیر و زندانی شده بود.

وی به دلیل دزدیدن یک پوستر تبلیغاتی حزب حاکم کره شمالی به این جرم متهم و برای آن به 15 سال زندان با اعمال شاقه محکوم شده بود. وی نهایتاً یک روز پس از شدن بازگشت به آمریکا درگذشت.

کره شمالی بارها ادعای شکنجه شدن دانشجوی آمریکایی را رد نموده است.

پیش از این ترامپ در نشست خبری با کیم گفته بود که حرف رهبر کره شمالی درباره بی خبری وی از علت مرگ وارمبیر را باور دارد.

بعد از بازگشت ترامپ از ویتنام خانواده وارمبیر با انتقاد از عدم عملکرد مناسب رئیس جمهوری آمریکا در پیگیری پرونده قتل فرزند آنان، ترامپ را به سازش با کره شمالی متهم کردند.

سال گذشته، قاضی دادگاه فدرال آمریکا طی حکمی پیونگ یانگ را به پرداخت 501 میلیون دلار به دلیل قتل غیرعمد این دانشجوی آمریکایی محکوم کرد.

طبق ادعای خانواده وارمبیر، وی در مدت بازداشت در زندان های کره شمالی به شدت مورد آزار و شکنجه قرار گرفته بود.

شبد**9416**1010

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2915

به "ترامپ پرداخت 2 میلیون دلار به کره شمالی برای نگهداری از دانشجوی آمریکایی را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پرداخت 2 میلیون دلار به کره شمالی برای نگهداری از دانشجوی آمریکایی را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید