مشاوران ترامپ از تماس های تلفنی او هراس دارند

به گزارش کنفرانس هکا، یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که مدت ها است مشاوران رئیس جمهور آمریکا از تماس های تلفنی وی با رهبران کشور های خارجی نگرانی دارند، زیرا در این تماس ها حرف هایی را که نباید، زده است.

مشاوران ترامپ از تماس های تلفنی او هراس دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت که مدت ها است که مشاوران ترامپ نگران تماس های تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با رهبران کشور های خارجی هستند.

این گزارش واشنگتن پست در حالی منتشر شده است که اخیراً افشای رسوایی اوکراین گیت در آمریکا جنجال برپا نموده است. یکی از مأموران سابق سیا در مورد تماس اخیر ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، طرح شکایت نموده است.

افشاگری وی روشن نموده است که ترامپ با هدف بی اعتبار کردن جو بایدن رقیب بالقوه اش در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 میلادی، از اختیارات رئیس جمهور و روابط خارجی آمریکا سوء استفاده نموده است.

واشنگتن پست طبق تبادل نظر هایی که با 12 مقام سابق و کنونی آمریکا انجام داده است، در مورد نگرانی مشاوران رئیس جمهور آمریکا از تماس های تلفنی وی با رهبران خارجی گزارش کرد، ترامپ در یکی از این تماس ها به مقامات سعودی قول داد که به آن ها برای ورود ریاض به گروه 7 که ائتلافی از پیشروترین اقتصاد های دموکراتیک دنیا است، یاری کند.

وی همچنین در یکی از تماس های تلفنی خود به رئیس جمهور پرو قول داد که ظرف یک شب، هواپیمای نظامی سی 130 به آن ها ارائه می دهد که این یک کابوس لجستیکی است که نگرانی زیادی را در غرب آمریکا و پنتاگون به وجود می آورد.

این گزارش ادامه داد ترامپ در یکی از آخرین تماس های تلفنی خود از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که متهم به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا است، برای برقراری روابط محبت آمیز با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی درخواست هدایت کرد.

واشنگتن پست با اشاره به گزیده ای از تماس های ترامپ با رهبران خارجی ادامه داد، بنا به گفته مقامات فعلی و سابق آمریکا، خیلی قبل تر از افشای محتوای مکالمه ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، مشاوران و اعضای دولت وی از تماس های تلفنی رئیس جمهور آمریکا با دولت های خارجی ابراز نگرانی نموده بودند.

طبق گفته این مقامات، مشاوران ترامپ نگران بودند که ترامپ در این تماس های تلفنی خود، قول هایی را که نباید، بدهد و یا اینکه سیاست هایی را تأیید کند که آمریکا مدت ها با آن مخالف بوده است یا اینکه با یک اشتباه دیپلماتیک، ائتلاف حیاتی و مهم آمریکا را در معرض خطر قرار دهد و یا اینکه به دلایل شخصی به یکی از شرکای آمریکا اعمال فشار کند.

یکی از مقام های سابق کاخ سفید که خواست نامش فاش نگردد، گفت: به طور دائم، یک احساس نهفته ای در میان کارکنان ارشد دولت ترامپ وجود داشت که از چیز هایی که در این تماس های تلفنی (ترامپ با رهبران خارجی) مشاهده می کردند، هراس و وحشت داشتند.

وی در مورد هراس کارکنان دولت ترامپ از رفتار و گفتار ترامپ گفت، مشاوران ترامپ از تماس های تلفنی وی که مایه خجالت می شد و اشتباهات بزرگی که او مرتکب می شد و ماه هایی که باید صرف توییت های شخصی وی می کردند، هراس داشتند.

واشنگتن پست گزارش کرد که این گزارش را بر اساس تبادل نظر با 12 تن از مقامات سابق و فعلی آمریکا که در جریان تماس های ترامپ با رهبران کشور های خارجی هستند، تهیه نموده است.

طبق این گزارش، این مقام ها، به طور مستقیم در این تماس های تلفنی مشارکت داشته اند و یا اینکه در مورد این تماس ها گزارش دریافت نموده اند و یا اینکه متن این مکالمات را مرور نموده بودند.

یکی از مقام های سابق دولت آمریکا گفت، گرچه تماس های تلفنی با رهبران خارجی به طور معمول از قبل برنامه ریزی می گردد، اما گاهی اوقات ترامپ بدون اعلام قبلی با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه تماس می گرفت طوریکه گویی آن ها دوستانش بودند.

آنطور که متن مکالمه ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نشان می دهد، رئیس جمهور آمریکا از همتای اوکراینی خود خواسته پرونده قضایی علیه هلدینگ بریسما را که هانتر بایدن پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد. هرچند ترامپ این موضوع را رد می نماید، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی یف، یاری های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق نموده و تنها زمانی با پرداخت این یاری ها موافقت نموده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می برد.

از طرف دیگر، دو مقام مطلع در دولت ترامپ گفته اند که احتمالاً یک افشاگر دوم که اطلاعات بیشتری درباره این تماس های تلفنی دارد، میخواهد افشاگری های بیشتری کند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6285

به "مشاوران ترامپ از تماس های تلفنی او هراس دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوران ترامپ از تماس های تلفنی او هراس دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید