دیدار دیپلمات آمریکایی با مقامات ژاپن درباره ایران

به گزارش کنفرانس هکا، فارس نوشت: یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا که به ژاپن سفر نموده، گفته میخواهد در این سفر با مقامات بلندپایه ژاپنی درباره موضوع ایران و کره شمالی گفت وگو کند.

دیدار دیپلمات آمریکایی با مقامات ژاپن درباره ایران

دیوید استیل ول، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوسیه، گفته است که میخواهد تا در مذاکره با مقامات ژاپن مسائل مربوط به ایران و کره شمالی را نیز مطرح کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، این دیپلمات ارشد آمریکا در گفت وگو با خبرنگاران پس از ورود به فرودگاه بین المللی ناریتا در توکیو، ژاپن تأکید کرد: من به ایجاد روابط مستحکم تر میان آمریکا و ژاپن به عنوان سنگ بنا و پایه ای برای صلح، امنیت و رفاه در منطقه آسیا اقیانوسیه، بسیار خوشبین و امیدوارم.

وی در ادامه به خبرنگاران گفت که من به دنبال تعامل و مذاکره با مقامات بلند پایه ژاپنی هستم تا درک بهتری از شرایط و موقعیت مان در راهبرد ایندوپاسیفیک آزاد و باز، ایجاد گردد. علاوه بر این قصد دارم تا درباره موضوعاتی چون ایران و کره شمالی نیز با آن ها به گفت وگو بپردازم.

استیل ول در شرایطی اخیرا در سمت دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوسیه منصوب شده که علیرغم چالش های عمده در منطقه شرق آسیا، به ویژه مسئله کره شمالی و نبرد تجاری میان آمریکا و چین، این پست در وزارت خارجه آمریکا به مدت بیش از دو سال، خالی مانده بود.

این دیپلمات آمریکایی قرار است پس از ژاپن راهی فیلیپین، تایلند و نیز کره جنوبی شده تا با مقامات این کشورها دیدار و گفت وگو کند.

منابع آگاه روز گذشته از احتمال دیدار مجدد آبه شینزو نخست وزیر ژاپن با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در نیویورک و در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهریور ماه خبر دادند. به نوشته ژاپن تایمز، آبه هنوز امیدوار است که با ایفای نقش یک میانجی، از تشدید تنش بین ایران آمریکا جلوگیری کند. (جزئیات بیشتر)

کوتارو نوگامی معاون دبیر کابینه ژاپن روز چهارشنبه در نشستی مطبوعاتی گفته بود که توکیو به شدت نگران تشدید تنش در منطقه است و همزمان با همکاری با آمریکا و سایر کشورهای درگیر، کوشش های دیپلماتیک را نیز ادامه خواهد داد.

310 310

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4128

به "دیدار دیپلمات آمریکایی با مقامات ژاپن درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دیپلمات آمریکایی با مقامات ژاپن درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید