8 نکته برای آرایش چشم پف دار که باید رعایت کنید

به گزارش کنفرانس هکا، اگر این متن را می خوانید احتمالا چشم پف دار دارید! شاید چند باری آرایش چشم را امتحان نموده باشید و ناامید شده باشید چون معمولا هر چه آرایش کنید، پشت پلک های شما پنهان می گردد. اگر چشم پف دار دارید یا پلک های شما افتاده است، برای آرایش چشم پف دار از این ترفندهای امتحان شده بهره ببرید.

8 نکته برای آرایش چشم پف دار که باید رعایت کنید

چرا آرایش چشم پف دار فرق دارد؟

آرایش چشم پف دار کار سختی است و نیازمند رعایت کردن چند نکته است چون بیشتر قسمت های پلک، پنهان می گردد. به همین علت نمی توان مثل سایر انواع چشم ها آن را آرایش کرد. حتی ممکن است بخش هایی از آرایش شما مثلا سایه چشم، به هم بریزد، پخش گردد و ظاهری نامرتب ایجاد کند.

این تجربه ها ناامیدنماینده است ولی داشتن پف چشم یا پلک افتاده باعث نمی گردد که به کلی از آرایش کردن آن صرف نظر کنید. حتی لازم نیست از ترندهای دنیای آرایش چشم پوشی کنید. کافی است چند ترفند را بشناسید و موقع آرایش کردن، آن را به کار ببرید. با این نکته ها می توانید چشم های خود را درشت تر، روشن تر و بازتر نشان دهید.

چشم پف دار چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانید چشم پف دار چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

چشم های پف دار آن دسته از چشم هایی هستند که یک لایه پوست روی استخوان زیر ابرو، آن ها را می پوشاند.

هنگامی که چشمان شما باز است، این پوست روی پلک شما می افتد. این ویژگی که باعث می گردد بخش بزرگی از پشت پلک، پوشیده و پنهان بماند، تماشا آرایش چشم شما را کمی سخت می نماید.

ساده ترین راه برای تشخیص اینکه آیا چشمان پف دار دارید یا خیر، آنالیز آن ها در آینه است. اگر نمی توانید چین و چروک طبیعی یا پشت پلک خود را زمانی که چشمانتان باز است ببینید، احتمالاً چشمان پف دار دارید.

اگر چشم شما پف دار است، اصلا نگران نباشید. هر چشمی زیبایی خاص خود را دارد؛ فقط برای آرایش این قبیل چشم ها باید چند نکته را در نظر بگیرید.

8 ترفند برای آرایش چشم مناسب پلک های افتاده و پف دار

هدف از آرایش چشم پف دار معمولا درشت تر کردن چشم است. چون این نوع از چشم ها معمولا ریزتر از حالت عادی به نظر می رسند. با رعایت نکته های زیر برای آرایش چشم مناسب پلک های افتاده و پف دار می توانید آرایشی اصولی تر داشته باشید.

1. از پرایمر بهره ببرید

پرایمر مهم ترین لوازم آرایش چشم پف دار است. این محصول یاری می نماید که سایه چشم در جای خودش ثابت بماند و پخش نگردد. بعلاوه مانع از ایجاد خط و چروک در آرایش پشت چشم می گردد.

پلک چشم های پف دار روی چشم تا می گردد و فورا سایه چشم و خط چشم را پخش می نماید. با پرایمر، آرایش چشم شما بدون توجه به هر اتفاقی، در جای خود ثابت باقی می ماند.

پرایمرها بعلاوه قدرت رنگ دهی محصولات را افزایش می دهند در نتیجه طول عمر سایه شما افزایش پیدا می نماید و لازم نیست دائم نگران تمدید و اصلاح آرایش خود باشید. در مراحل آرایش چشم پف دار اولین قدم استفاده از پرایمر است.

2. یک خط تازه پشت پلک ایجاد کنید

این مرحله احتمالاً مهم ترین قدم در افزودن عمق و وضوح به چشمان پف دار است. هنگامی که سایه را روی چین پشت پلک خود اعمال می کنید، کمی بالاتر از چین واقعی آن این کار را انجام دهید. در واقع یک خط تازه بالای چین فعلی پشت پلک خود ایجاد می کنید. با انجام این کار، چشم خود را بازتر می کنید و آن را درشت تر نشان می دهید.

اگر سایه را روی چین طبیعی پشت پلک خود بزنید، وقتی چشمان شما باز است، آرایش چشم، زیر استخوان ابروی شما ناپدید می گردد. علاوه بر این، چون زیر پلک می ماند، در طول روز به علت تماس های مکرر پلک، کم کم پخش می گردد.

3. آرایش را به سمت بالا ترکیب کنید

هنگام استفاده از سایه در گوشه بیرونی چشم، رنگ را به سمت بالا و به سمت دم ابروی خود پخش کنید. این کار باعث می گردد که چشمان شما کمی به سمت بالا لیفت گردد و کمتر پف دار به نظر برسند. بعلاوه به نشان دادن ظاهر آرایش شما یاری می نماید و آرایش چشم دیگر پشت پلک پنهان نمی ماند!

محو کردن آرایش چشم به سمت پایین باعث جمع شدن چشم های شما می گردد و باعث می گردد که افتاده و خسته به نظر برسند؛ این دقیقاً همان چیزی است که ما سعی می کنیم از آن اجتناب کنیم!

4. از رنگ های تیره در قسمت بیرونی و از رنگ های روشن در قسمت داخلی پلک بهره ببرید

اگر روش های دیگر جواب نمی دهد، از رنگ های روشن در گوشه های داخلی چشم و از رنگ های تیره در گوشه های خارجی چشم بهره ببرید. با به خاطر سپردن همین نکته ساده، می توانید عمق زیادی به چشم پف دار اضافه کنید و کاری کنید که درشت تر و روشن تر به نظر برسند.

اضافه کردن رنگ های تیره در سراسر پلک خصوصا در قسمت های داخلی آن، باعث می گردد که چشم های شما کوچک تر و جمع تر دیده گردد.

این قانون در خصوص سایه زیر چشم هم وجود دارد و در ارایش چشم کوچک و پف دار باید رعایت کنید.

5. داخل پلک بالایی مداد چشم بکشید

شاید فکر کنید که مداد چشم کشیدن در قسمت داخلی پلک، از مد افتاده و دیگر کاربرد ندارد. اما اگر از این روش، در جای درست بهره ببرید می تواند نقش مهمی در درشت تر نشان دادن چشم داشته باشد و آن را سرحال تر و بازتر نشان دهد.

خط چشم کشیدن در قسمت داخلی پلک بالایی با خط چشم مشکی یا قهوه ای به چشم ها عمق ظریفی می بخشد. بعلاوه می تواند مژه های شما را پرپشت تر نشان دهد. برای اینکه چشمانتان بزرگ تر به نظر برسند (و کمی جذابیت به آن اضافه کنید)، در قسمت داخلی پلک پایین خود خط سفید بکشید.

وقتی صحبت از چشم های پف دار می گردد، از کشیدن خط با رنگ های تیره در قسمت داخلی پلک پایین خودداری کنید. در حالی که این ترفند میکاپ چشم پف دار می تواند برای سایر اشکال چشم مفید باشد، اما باعث می گردد چشم های پف دار کوچک تر و افتاده تر به نظر برسند.

6. گوشه داخلی چشم را هایلایت کنید

این ترفند سریع و آسان، آرایش چشم ریز و پف دار را به سطح تازهی ارتقا می دهد. با قرار دادن یک سایه روشن یا مات در گوشه های داخلی چشم خود، بلافاصله چشم ها را باز نموده و درخشان تر می کنید.

هایلایت کردن گوشه های داخلی چشم نیز می تواند به چشمان شما بُعد بدهد و چشم شما را برجسته تر و بیدارتر نشان دهد. این ترفند به چشم شما ظاهری چشم نواز می دهد و بقیه قسمت های سایه چشم را متعادل می نماید.

7. خط چشم نازک بکشید

اگر از علاقه مندان به خط چشم برای پلک بالا هستید، حتما یک خط چشم بسیار نازک بکشید.

از آنجا که بیشتر قسمت های پلک در چشم های پف دار، پنهان است، یک خط چشم نازک، فضا را برای دیده شدن سایه در زمانی که چشمان شما باز است، ایجاد می نماید. بعلاوه از تیره به نظر رسیدن چشم جلوگیری می نماید که باعث می گردد چشم های پف دار بسته تر و خسته تر به نظر برسند.

خط چشم سنگین و ضخیم برای چشم ریز و پف دار مناسب نیست زیرا تمام قسمت های قابل مشاهده پلک را می پوشاند؛ این تنها چیزی است که وقتی چشمان خود را باز می کنید می بینید. بعلاوه بیشتر مستعد پخش شدن و خراب شدن است زیرا وقتی چشمان خود را باز می کنید بیشتر محتمل است که به علت ساییده شدن با پلک، خراب گردد.

8. روی مژه های پایینی ریمل بزنید

بسیاری از افراد از زدن ریمل روی مژه های پایینی خود اجتناب می نمایند. اما حقیقت این است که این کار، چشم ها را بزرگ تر، جسورتر و پرتر نشان می دهد.

افزودن ریمل به مژه های بالا و پایین، چشم های پف دار را باز می نماید و به طور موثری افتادگی آن را از بین می برد. بعلاوه می تواند به مژه های پایینی شما حجم دهد که به وضوح بیشتر آن یاری می نماید.

فیلم آرایش چشم پف دار

در دو ویدیوی زیر می توانید نمونه هایی از مدل آرایش چشم پف دار را ببینید و آن را خودتان امتحان کنید.

ویدیوی اول یک آرایش مناسب مهمانی را مشاهده می کنید.

ویدیوی دوم یک آرایش ساده و روزمره برای چشم های پف دار است.

نکات بیشتری برای آرایش چشم پف دار وجود دارد، اما این لیست از کارهایی که باید انجام دهید امتحان شده و درست است و انجام دادن آن برای همه آسان است و باعث می گردد که از اجرای آن نتیجه فوری و مطلوب را بگیرید.

البته می توانید در خصوص تکنیک های تازه آرایش چشم پف دار و پلک افتاده و متناسب با شکل چشم خاص خود یاد بگیرید و آن ها را امتحان کنید. فقط به این علت که چشمان پف دار شما کمی متفاوت به نظر می رسد، به این معنی نیست که زیبا نیستند یا نمی توانید آرایش چشم داشته باشید.

منبع: M2unyc

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اسفند 1402 بروزرسانی: 8 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15503

به "8 نکته برای آرایش چشم پف دار که باید رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته برای آرایش چشم پف دار که باید رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید