70 درصد خاتمه نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران تبدیل به مقاله می شوند

به گزارش کنفرانس هکا، معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: قریب به 70 درصد انتها نامه های عمومی و 100 درصد انتها نامه های تخصصی این دانشگاه تبدیل به مقاله می شوند.

70 درصد خاتمه نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران تبدیل به مقاله می شوند

مرضیه علی خاصی معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، درباره پایان نامه های دانشجویی گفت: تعداد پایان نامه های دانشجویی هر ساله با توجه به تعداد دانشجویان مشخص است، بنابراین در تعداد پایان نامه ها با مسئله ای روبه رو نیستیم آنچه اکنون از اهمیت بالایی برخوردار است در حقیقت کیفیت پایان نامه های دانشجویی است. علی خاصی ادامه داد: پایان نامه نویسی در جامعه کمی از جهت خود خارج شده است و برگرداندن آن به جهت اصلی کمی مشکل خواهد بود به طوری که نیازمند برنامه ریزی مستمر و کنترل کیفیت در مراحل مختلف پایان نامه نویسی است. در این زمینه برنامه ریزی شده است تا پایان نامه ها در جهت افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت و فعالیت هایی پژوهشی و آموزشی ارزشمند حرکت کنند. معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران با بیان اینکه تمام پایان نامه های تخصصی این دانشکده تبدیل به مقاله می شوند؛ شرح داد: پایان نامه های دانشجویی نسبت به سال های گذشته از کیفیت بهتری برخوردار شده اند، زیرا شرط فارغ التحصیلی دانشجویان با توجه به تفاوتی که این دانشکده نسبت به دانشکده های دیگر دارد، تبدیل شدن پایان نامه به یک مقاله با کیفیت است. وی تاکید کرد: نزدیک به 70 درصد پایان نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران هرساله تبدیل به مقاله می شود البته در این زمینه باید تلاش بیشتری شود تا کیفیت آن ها بیش از پیش افزایش یابد. علی خاصی با بیان اینکه دوره دندانپزشکی دوره ای کوتاه و از این جهت تبدیل شدن پایان نامه های دانشجویی به یک کار ماندگار بسیار مشکل است؛ اظهار کرد: تقریبا هیچ کجای جهان را نخواهید یافت که تمام دانشجویان پایان نامه داشته باشند در حقیقت به تعداد دانشجویان موجود در جهان موضوع جدید و کاربردی وجود ندارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین پایان نامه نویسی تمرین پژوهش خوانده می شود به طوری که دانشجو آمادگی لازم را برای طرح درست سوال و یافتن پاسخ مناسب به دست می آورد. اگر دانشجو به فراگیری این مهارت بپردازد، می تواند در تمام دوره های کاری خود به حل مسائل دست یابد. بنابراین هدف ما از پایان نامه نویسی، تمرین حل مسئله خواهد بود.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6954

به "70 درصد خاتمه نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران تبدیل به مقاله می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد خاتمه نامه های عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران تبدیل به مقاله می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید