3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است

به گزارش کنفرانس هکا، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: 3.5 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مسئله ای در این زمینه نداریم.

3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، احمد همتی در مصاحبه با مهر درباره وضعیت ذخیره دارو در کشور با وجود تحریم هایی که دشمنان به کشورمان تحمیل نموده اند، گفت: در حال حاضر وضعیت کشور به لحاظ تامین دارو و تجهیزات پزشکی بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه نحوه تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه جهت فراوری دارو و تجهیزات پزشکی هم خوب است، ادامه داد: 3.5میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

همتی تاکید نمود: مجموعه این اقدامات منجر به کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی شده است و مردم برای تهیه دارو مسئله ای ندارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حال حاضر حدود 97 درصد داروهای مورد احتیاج کشور در داخل فراوری می گردد، توضیح داد: ما در زمینه فراوری دارو روز به روز بیشتر به مرز خودکفایی نزدیک می شویم و اگرچه مواد اولیه بعضی داروها از خارج از کشور وارد می گردد، اما تعاملات خوبی صورت گرفته تا از لحاظ مواد اولیه تهیه دارو هم کمبودی نداشته باشیم و کارخانه های داروسازی با توان بالا کار خودشان را ادامه دهند.

همتی با اشاره به اینکه دشمنان مشکلاتی را در سیستم بانکی ما ایجاد نموده اند اما بانک مرکزی هم راهکارهایی را پیش بینی نموده است تا اقدامات آنان را خنثی کند، گفت: امیدواریم کشورهای همسو با آمریکا در اعمال فشار به ایران به این مسئله مهم پی ببرند که استفاده از ابزار مالی و ایجاد خلل در سیستم بانکی یک کشور بسیار خطرناک است و ممکن است این حربه روزی گریبان خودشان را هم بگیرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6801

به "3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید