داروسازان بالینی ایران و جهان در تهران گردهم می آیند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، دکتر فرشاد هاشمیان با اشاره به برگزاری نهمین همایش داروسازی بالینی و هجدهمین همایش بین المللی داروسازی بالینی (ACCP)، گفت: همایش بین المللی داروسازی بالینی آسیا هر سال در یک کشور برگزار می شود که امسال ایران توانسته میزبانی آن را بر عهده بگیرد.

داروسازان بالینی ایران و جهان در تهران گردهم می آیند

وی افزود: این کنگره عمدتا در کشورهای آسیای شرقی و ژاپن برگزار می شد. امسال در کشورهای منطقه و غرب آسیا، ایران توانست برای نخستین بار برگزاری آن بر عهده بگیرد.

هاشمیان شرح داد: انجمن داروسازان بالینی ایران قصد دارد امسال همایش ملی و بین المللی را به صورت همزمان برای داروسازان بالینی، داروسازان عمومی، سایر تخصص های داروسازی و پزشکان برگزار کند.

وی با توجه به مزیت های برگزاری همزمان این دو رویداد علمی، گفت: برگزاری همزمان این دو همایش علاوه بر اینکه موجب ارز آوری به کشور می شود، موجب آشنایی پزشکان و اساتید سایر کشورها با ظرفیت داروسازی و صنایع داروسازی ایران و نحوه خدمات رسانی دارویی در ایران می شود.

صاحب کرسی ایران در برد ACCP، ادامه داد: همچنین با برگزاری این کنگره موجب تثبیت موقعیت ایران در ACCP می شود.

وی افزود: برخلاف سایر کنگره های بین المللی که کشور میزبان تمام هزینه های میهمانان خارجی را پرداخت می کند مخاطبان ACCP هزینه های خود را پرداخت می کنند که همین امر

موجب ارز آوری می شود.

این متخصص داروسازی بالینی با توجه به شرکت کنندگان در این دو رویداد علمی، گفت: پیش بینی می شود 1700 تا 1800 شرکت کننده داخلی و 70 تا 80 شرکت کننده و سخنران خارجی در این همایش حضور یابند.

وی با توجه به برگزاری نمایشگاه در مجاورت برگزاری همایش، افزود: برگزاری چنین نمایشگاهی موجب آشنایی اساتید بین المللی با صنعت داخلی کشور می شود که حتی ممکن است آنها از تکنولوژی و دستگاه ها استقبال و آن را تهیه کنند که این امر در راستای اقتصاد مقاومتی است.

دبیر علمی نهمین همایش داروسازی بالینی و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی، ادامه داد: امید است با استقبال شرکت کنندگان از نمایشگاه جانبی علاوه بر صادرات، تعاملات نیز افزایش یابد و شاهد انعقاد قرارداد ها باشیم.

هاشمیان در خاتمه افزود: هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی برای اولین بار در ایران و توسط انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران برگزار می شود.

نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی با موضوع داروسازی بالینی، داروسازی بیمارستانی، فارماکواپیدمیولوژی، فارماکواکونومی، فارکاکوژنومیکس، فارماکوکینتیک، فارکاکودینامیک، 30 خرداد لغایت یکم تیر ماه 97 در مرکز همایش های رازی با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، کانادا، چین، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، هند، مالزی، تایلند، امارات، عربستان، پاکستان، ویتنام، نپال و نیجریه برگزار می شود.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6835

به "داروسازان بالینی ایران و جهان در تهران گردهم می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروسازان بالینی ایران و جهان در تهران گردهم می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید