آقازاده نه، یک موسسه فرهنگی مرد نجیب را به ایران آورد!، سه ماه حقوق به دلیل فسخ از هر طرف،ظرافت قرار داد بود!

به گزارش کنفرانس هکا، مهدی تاج در گفت و گو با برنامه بدون تعارف تلویزیون حرف های جالبی را درباره ویلموتس به زبان آورد.

آقازاده نه، یک موسسه فرهنگی مرد نجیب را به ایران آورد!، سه ماه حقوق به دلیل فسخ از هر طرف،ظرافت قرار داد بود!

به گزارش خبرنگاران ، مهدی تاج رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ابتدا درباره سفر خود به خارج از کشور گفت: برای قلبم رفته بودم خارج و نمی دانم در بیمارستان این بیماری کرونا را گرفتم یا نه اما وقتی تستم مثبت شد، بستری شدم.

وی در پاسخ به این سوال که چه مدت از ریاستش در فدراسیون باقی مانده بود که کناره گیری کرد، مطرح کرد: حدود 5 ماه باقی مانده بود. دو سال پیش مصاحبه کردم، از من پرسیدید چه چیز موجب می گردد که از فدراسیون بروی و من گفتم حالا هستم مگر اینکه توصیه پزشک باشد.

تاج در مورد اینکه گفته می گردد بحث پزشکی در میان نبوده و به خاطر ویلموتس کناره گیری کرده اید گفت: من در مورد ویلموتس شرح می دهم که نقطه ضعف فدراسیون بود یا قوت.

وی در پاسخ این سوال که چه کسی ویلموتس را معرفی نموده است، مطرح کرد: ویلموتس را کسی معرفی نکرد. آقای وزیر به من نامه ای زد و کسی به او معرفی نموده بود. طبیعی هم هست. وزیر زیر نامه زده، آقای تاج جهت آنالیز و بهره برداری لازم و شرایط را شرح داده بودند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چه کسی ویلموتس را به وزیر پیشنهاد داده بود، شرح داد: مرکز فرهنگی ایران و هلند این نامه را زده بود. ویلموتس، رنار و لوپتگی توسط این مرکز پیشنهاد شده بود. گفته بودند اینها بهترین هستند.

تاج در ارتباط با اینکه ویلموتس گزینه چندم در این نامه بود، گفت: گزینه سوم بود و بعد از اینکه لوپتگی و رنار را صرف نظر کردیم، سراغ ویلموتس رفتیم. او در فوتبال ما جواب نداد. تصور خودم و عده ای دیگر این بود که وی آسیا را خوب نمی شناخت. بازی با بحرین گل خوردیم و هرکاری کردیم تیم ملی نتوانست گل بزند.

وی در مورد رقم قرارداد ویلموتس اضافه نمود: قرارداد او دو میلیون و دویست هزار دلار بود. چیزی که بیش از 30 برنامه تلویزیونی و رادیویی گفتند چرا قرارداد را اعلام نمی نمایند.

تاج در مورد بند قرارداد این مربی مبنی بر اینکه چه او خودش فسخ کند چه فدراسیون ما باید سه ماه ضرر و زیان باید به این مربی بدهیم مطرح کرد: این اتفاقا شاه بیت موضوع است. در یک برنامه تلویزیونی کارشناسی بود و به شدت به فدراسیون حمله کردند و می گفتند حداقل سواد هم نداشتند اما ما زرنگی کردیم و گفتیم اگر ما اخراج کردیم سه ماه ضرر می دهیم و اگر تو فسخ کردی باز سه ماه را می دهیم. این ظرافت این قرارداد است.

مجری برنامه با بیان اینکه حرف شما به این معنا است که با او توافق کردید به جای اینکه قرارداد کامل را بدهید زمان اخراج هم فقط سه ماه به او غرامت می دهید تاج تایید کرد و گفت: درست است. این بند قرارداد هم وزیر ورزش قرار داد. این بند به نفع ما شد. اگر این سه ماه را در قرارداد نداشتیم چون پولش را نتوانسته بودیم به ضرر ما می شد. حالا چرا ما پول او را نتوانستیم بدهیم؟

وی افزود: بعد از قرارداد با او آمریکا ما را در 6 مورد تحریم ظالمانه کرد. سه تا تحریم مستقیم بانک های عامل بودند که یک بانک، بانک معرفی شده ویلموتس بود و تعاملات اعتبار اسنادی. تحریم های جدید آمریکا موجب شد فیفا یک سنت هم نتوانست به ما بدهد و هنوز هم نداده اند. ای اف سی هم نتوانسته به ما پول بدهد. این تحریم های جدید آمریکا مانع از این شد تا به وسیله فیفا بتوانیم پولش را بدهیم.

تاج در پاسخ به این سوال که ویلموتس چند وقت سرمربی تیم ملی بود، گفت: او 8 ماه سرمربی تیم ملی بود. ما در این مدت دو میلیون یورو به وی دادیم. یک میلیون و سیصد هزار یورو حقوق خودش بود. اگر سال دوم می ماند دو میلیون و دویست باید به او پرداخت می کردیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیش از این گفته بود این مربی نجیب است و بابت همین حرفم مورد انتقاد نهاده شدم شرح داد: ویلموتس واقعا چهار ماه صحبت از حقوق نکرد و هفت ماه بابت حقوقش صبر کرد.

تاج در جواب به این پرسش که پول ولیموتس را چه کسی داد گفت: شرکت شصتا. وی در ادامه در مورد اینکه چرا این شرکت پول را داده و انتقاد هست که چرا باید پول او از کارگران پرداخت گردد، گفت: او خودش که نکرد. او گفت باید نامه بزنیم به ستاد بحران و تحریم. ستاد بحران هم شامل معاون اول و 9 کابینه دولت را دارد. بر اساس مصوبه ستاد تحریم پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی از محل منابع شرکت های زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مصوب شد. فدراسیون فوتبال باید از محل مطالباتش از فیفا این پول را برمی گرداند. اصلا درخواست وزیر به معنای قرض است.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ویلموتس بادیگارد داشت و انتقاد شده بود پول او هم از جیب مردم تامین شد، توضیح داد: او یک مسئول دفتر داشت و یک روزنامه اسم او را گذاشت بادیگارد. هیکلش بادیگاری بود و همه از فردا همین لقب را دادند. یک ریال هم از ما پول نگرفت. یک بار برای ویلموتس بنز گرفتند و آن هم روزی بود که برای اولین بار وارد ایران شد. این چه چیزی است که باید چندین بار جواب بدهیم. ماشینی که در اختیار کی روش بود در اختیار او هم نهاده شد. هنوز هم هست. در هتل بود و خانه هم نداشت.

وی در مورد اینکه ویلموتس مدعی شده فدراسیون سر او کلاه گذاشته و در بلژیک قرارداد دیگری مقابل او قرار دادند و در تهران قرارداد دیگری مقابل او نهاده شده شرح داد: اصلا در شان ما نیست سر کسی کلاه بگذاریم. اگر او این حرف را زده، بی خود گفته است. خودش و وکلایش قرارداد را خواندند و امضا کردند. او دنبال پول است و یک عده ای هم داخل کشور به جای اینکه از ما دفاع نمایند، سفت می گویند ویلموتس باید پول را بگیرد. سیصد هزار یورو هم باید به ما پس بدهد.

تاج در جواب به این سوال که آخر این ماجرا این می گردد که ویلموتس از ما غرامت می گیرد که وی گفت: نه او نمی تواند از ما غرامت بگیرد.

رئیس اسبق فدراسیون در مورد اینکه گفته می گردد اطراف فدراسیون آقازاده بود، گفت: آقازاده به ما ویلموتس را معرفی نکرد و اینکه کجا آقازاده هست من نمی دانم اما سر این ماجرا آقازده ای در کار نبود.

تاج در ارتباط با اینکه سازمان بازرسی می خواهد به این قرارداد ورود کند، تاکید نمود: خوب است اگر بیایند و همین ها را شرح می دهیم. اگر در مورد پرسپولیس و استقلال هست خودشان باید پاسخگو باشند.

رئیس اسبق فدراسیون تاکید نمود تیم ملی می تواند به جام جهانی برود و گفت: با مربی ایرانی هم می توانیم به جام جهانی برویم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10801

به "آقازاده نه، یک موسسه فرهنگی مرد نجیب را به ایران آورد!، سه ماه حقوق به دلیل فسخ از هر طرف،ظرافت قرار داد بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقازاده نه، یک موسسه فرهنگی مرد نجیب را به ایران آورد!، سه ماه حقوق به دلیل فسخ از هر طرف،ظرافت قرار داد بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید