یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد

به گزارش کنفرانس هکا، در آستانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و به دنبال اعلام سه طرح برتر از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در رویداد استارتاپی ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری، رییس این ستاد طی بازدیدی ضمن آشنایی با فعالیت های پژوهشی و محققان این مجموعه، طرح ها و پژوهش های محصول محور را جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی ارزیابی کرد.

یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد

به گزارش خبرنگاران، دکتر سعید سرکار، رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی که امروز (چهارشنبه، 9 مرداد) انجام شد؛ گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در پژوهشکده معتمد اجرا شده است که آماده تجاری سازی و سرمایه گذاری است.

وی با تاکید بر این مهم که یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه گذاری تجاری سازی محصولاتش را داشته باشد، تاکید نمود: در پژوهشکده معتمد ریسکی برای تکنولوژی وجود ندارد چرا که اقدامات اجرا شده بسیار ارزشمند بوده است و مجموعه های بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه های تکنولوژی فراوری شده، هستند.

سرکار با اشاره به اهمیت بحث ایجاد انگیزه در محققان و پژوهشگران فناور افزود: حمایت از محصول و ورود آنها به بازار، ضمن ایجاد انگیزه روحی برای محقق، باید در زندگی مالی وی نیز تاثیرات خود را نشان دهد.

رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران وجود روحیه جهادی توامان با انگیزه پژوهشگری در پژوهشکده معتمد را از نقاط قوت این مجموعه عنوان نموده و افزود: با شرایط ویژه این مرکز حرکت رو به جلو و همکاری در جهت تجاری سازی محصولات یک احتیاج محسوب می گردد.

دکتر مجیدزاده، رییس پژوهشکده معتمد نیز در معرفی فعالیت های این پژوهشکده با اشاره به رشد چندین برابری فعالیت های علمی و پژوهش های محصول محور، تنوع و همگرایی دپارتمان ها و مراکز خدمات تخصصی درحوزه های پزشکی و مهندسی این مجموعه را رمز بارور شدن و موفقیت این مجموعه مطرح نمود.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی، دکتر رامین صرامی، معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده معتمد نیز با اشاره به پیشرفت های چشم گیر در حوزه های مهندسی پزشکی و نانو کشور، توضیح داد: پژوهشکده معتمد با تکیه و بهره گیری از نیروهای جوان و مستعد با روحیه جهادی، سیاست راهبردی در توسعه فناوری و فراوری محصولات فناورانه همچنین برخورداری از مرکز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان خود از ظرفیت کم نظیری جهت برطرف احتیاجهای محصولات فناورانه و محصولات مورد احتیاج در درمان سرطان بوده و در این راستا درحال ایجاد شتاب دهنده تخصصی سرطان کشور است.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4497

به "یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید