یک عامل موثر بر سلامت قلب

به گزارش کنفرانس هکا، متخصصان دانشگاه لیژ بلژیک و دانشگاه فریبورگ در سوئیس، فعالیت الکتریکی قلب را تجزیه و تحلیل کردند تا دریابند که بدن در هنگام خواب، چگونه به محرک های خارجی واکنش نشان می دهد.

یک عامل موثر بر سلامت قلب

طبق دریافت آنها، ضربان قلب افراد در واکنش به کلمات و جمله های متفاوتی که می شنوند حتی زمانی که خواب هستند، تغییر می نماید.

نتایج مطالعات نشان داد جمله های آرامش بخشی که در حین خواب پخش می شوند، ضربان قلب افراد را کاهش می دهند در حالی که جمله های خنثی هیچ تاثیری ندارند.

به گزارش نیویورک پست، ضربان قلب افراد بیدار در حالت عادی حدود 60 تا 100 ضربه در دقیقه است، اما این ضربان قلب در خواب باید به 40 تا 50 ضربه در دقیقه کاهش یابد. بنابراین متخصصان ضربان پایین تر قلب را بازتاب خواب عمیق تر در نظر می گیرند.

آتنا دمرتزی، رئیس آزمایشگاه تحقیقاتی فیزیولوژی شناخت در دانشگاه لیژ، می گوید: با این حال، ما فرض می کنیم مغز و بدن حتی زمانی که نمی توانیم به طور کامل ارتباط برقرار کنیم (مانند موقع خواب) به هم متصل هستند. برای درک کامل نحوه تفکر و واکنش به محیط اطراف باید اطلاعات هر دو قسمت مغز و قلب را در نظر بگیریم.

تحقیقات قبلی این گروه بلژیکی - سوئیسی نشان می دهد که جمله های آرامش بخش مدت خواب عمیق و کیفیت خواب را افزایش می دهند. این در حالی است که تازه ترین پژوهش با افزودن فعالیت های قلبی و مغزی به یافته ها، از فرضیه آنها حمایت می نماید.

به گزارش ایندیپندنت، بنا به توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، بزرگسالان باید حداقل هفت ساعت در شب بخوابند، اما کیفیت و چگونگی سپری شدن مدت زمان خواب از تعداد ساعات خواب مهم تر است.

بعلاوه طبق گزارش انجمن آپنه خواب آمریکا، 70 درصد از بزرگسالان آمریکایی یک شب از ماه خواب کافی ندارند، در حالی که 11 درصد از بزرگسالان آمریکایی ادعا می نمایند که هرگز نمی توانند خواب شبانه خوبی داشته باشند.

کمبود خواب عمیق با افزایش خطر ابتلا به فشار خون، دیابت، چاقی، افسردگی، حمله قلبی و سکته مغزی، اثرات مخربی بر سلامت جسمی و روانی افراد بر جا می گذارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 اسفند 1402 بروزرسانی: 10 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15542

به "یک عامل موثر بر سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عامل موثر بر سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید