کسب وکار فریلنس خود را آغاز کن

به گزارش کنفرانس هکا، لورا پنینگتون کتابی با عنوان کسب وکار فریلنس خود را آغاز کن نوشته و در آن از چگونگی فریلنسر شدن می گوید.

کسب وکار فریلنس خود را آغاز کن

با توجه به توصیه های لورا درمورد کسب وکار فریلنس، تصمیم گرفتیم درباره مراحل اولیه فریلنسر شدن برایتان بنویسیم. واقعیتی که نباید از یاد ببریم این است که در بسیاری از کشورها فریلنسر بودن قصه تازه ای نیست اما در کشور ما این مسئله قدمت چندانی ندارد.

در دهه های گذشته کمتر کسی از وبلاگش درآمد داشت ولی حالا اکثر بلاگرها در شبکه های اجتماعی مختلف از این راه کسب درآمد می نمایند. مهم ترین چیز برای آغاز یک کسب وکار فریلنس اعتماد به نفس و دانستن گام های مناسب برای پیمودن ادامه راستا است.

فریلنسر شدن چند مرحله کلیدی دارد. این مراحل شامل تحقیق درباره بازار، ساخت نمونه های اولیه منحصربه فرد و ایجاد برنامه بازاریابی کسب وکار می گردد.

تحقیق درباره بازار

همانند دیگر تجارت ها، بدون دانستن احتیاج بازار نمی توانید فریلنسر یا نویسنده آزاد شوید. ممکن است شما تمام شور و اشتیاق را در جهان برای نوشتن در خصوص یک موضوع بسیار جذاب داشته باشید، اما اگر موضوع مورد علاقه شما مشتری نداشته باشد، فریلنسر شدن در آن موضوع بخصوص بعید به نظر می رسد.

حتما بخوانید:

پونیشا پذیرای 180 هزار فریلنسر!

5 خرداد 97 442

انجام تحقیق درباره بازار شما را از صنایعی که خواهان فریلنسرها هستند، مطلع می نماید. به عنوان مثال، صنعت گردشگری بیشترین فریلنسرها را به خود اختصاص داده است. با گفت وگو با کسانی که پیش از شما به این کار رو آورده اند، می فهمید مشتریان چه احتیاجهایی دارند و به چه چیزهایی اهمیت می دهند.

به شدت توصیه می گردد که به بعضی از آگهی های مرتبط با فریلنسر ها نگاه کنید، زیرا با نگاه به آگهی های مرتبط می توانید دسته بندی درستی از حوزه هایی که می خواهید در آن فعالیت کنید، داشته باشد.

فرایند تحقیق بسیار ارزشمند است و به شما ایده ای اصلی در خصوص شرکت هایی که قرار است با آنها کار کنید، می دهد. به یاد داشته باشید که همه شرکت ها به استخدام فریلنسر علاقه مند نخواهند بود .

ایجاد نمونه اولیه و منحصر به فرد

شما باید نمونه اولیه منحصر به فردی داشته باشید. در چنین شرایطی است که توجه مشتری ها را به خود جلب می کنید. در صورتی که نمونه های اولیه شما کپی برداری از دیگر فریلنسرها باشد، کار شما دیده نخواهد شد.

حتما بخوانید:

لنسریفای بازار کاری برای دانشجویان جویای فریلنسینگ

30 بهمن 97 662

کیفیت نمونه اولیه شما برای مشتریان ارزشمند است. علاوه بر کیفیت بالا، باید تمایزتان با دیگر فریلنسرها را نشان دهید. مثلا اگر شما هر بار کارتان را به موقع تحویل می دهید یا در حوزه ای که در آن می نویسید 20 سال تجربه داشته باشید، توجه مشتری ناخودمطلع جلب می گردد.

نمونه های اولیه شما باید توانایی نویسندگی شما را نشان دهد و با نوع پروژه هایی که مشتری به دنبال استخدام فریلنسر در آن است، همسو باشد .

برنامه بازاریابی و تبلیغ

برنامه بازاریابی همواره گامی است که باید پس از ایجاد نمونه های اولیه انجام گردد. باید عددی در ذهن تان داشته باشید و تعداد اهدافی که قرار است هر هفته به انتها رسانید را بدانید.

برای مشتریانتان تعداد ساعاتی که برای کسب وکار خود صرف می کنید را ارسال کنید یا از مشتریان تان بخواهید تعداد ساعاتی که باید برایشان کار انجام دهید را به شما بگویند.

چند نکته برای تهیه یک برنامه بازاریابی وجود دارد. برنامه ریزی کنید تا با افراد بسیار بیشتری ارتباط برقرار کنید. کار خود را تبلیغ کنید و برند شخصی خود را بسازید. ساعاتی را در تقویم خود برای کار بازاریابی کنار بگذارید.

توصیه لورا پنینگتون برای کسانی که به تازگی کسب وکار فریلنس خود را راه اندازی نموده اند، 5 تا 10 ساعت در هفته است. به اهداف خود پایبند باشید و خود را مسئول بدانید.

اهداف هفتگی خود را یادداشت کنید و روی میزکارتان بگذارید، البته می توانید از فایل اکسل برای منظم تر شدن کارهایتان بهره ببرید. تا جایی که می توانید درباره نکات بازاریابی در پلتفرم انتخابی خود تحقیق کنید. به عنوان مثال، بازاریابی در لینکدین با اینستاگرام متفاوت است و مشتریان در این پلتفرم ها احتیاجهای متفاوتی دارند.

ayanketab.ir: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

dubairo.ir: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: مجله شنبه
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6184

به "کسب وکار فریلنس خود را آغاز کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب وکار فریلنس خود را آغاز کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید