چطور بازدهی کارمندانمان را 10 برابر بیشتر کنیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، افزایش بازدهی کارمندان

یک مدیر بزرگ ترین وظیفه اش این است که الهام بخش دیگران باشد و به آن ها یاری کند تا برترین ورژن خودشان را بسازند. اگر این کار به درستی انجام گردد، هر کسی که در تیم شماست نه تنها بازدهی اش هزاران برابر بیشتر می گردد بلکه مطمئنا در شغلی که هست مسرور تر هم خواهد بود. اگر چه هیچ راه قطعی ای وجود ندارد که بتواند یک مدیر را به برترین مدیر تبدیل کند، ولی کارهای زیادی وجود دارد که یک مدیر می تواند انجام دهد تا مطمئن گردد که کارمندانش در جهت درستی هستند . در این جا خبرنگاران 10 تاکتیک را برای افزایش بازدهی کارمندان به شما معرفی می نماید.

چطور بازدهی کارمندانمان را 10 برابر بیشتر کنیم؟
  • خودتان باشید

هیچ جایگزینی برای اصل بودن نیست و مردم خیلی به راحتی فیک بودن افراد را متوجه می شوند! اگر از آن دست مدیرانی باشید که سعی می نمایند تا در جلوی کارمندان به طور کلی یک جور دیگری باشند؛ از آن جایی که آن ها معمولا هر روز شما را می بینند کم کم اعتمادشان را از دست می دهند. اصلا لازم نیست تا رفتارهایی را پیش بگیرید که مدیران دیگر آن ها را پیش می گیرند به خصوص اگر این که این رفتارها شما را اذیت نمایند.

اگر واقعا مطابق با افکار خودتان در محیط کار رفتار کنید، هم انرژی بیشتر و هم اعتماد به نفس بیشتری یاد می گیرید و هم کارمندانتان یاد می گیرند تا آن ها هم خودشان باشند.

  • فرهنگ شفاف بودن را در شرکتتان جا بیندازید

اگر چه بسیاری از مدیران از انجام این کار واهمه دارند اما چه باور کنید و چه نه، این کار تاثیر فوق العاده ای در افزایش بازدهی کارمندان دارد. اگر شما در محیط شرکت اشتباهی کنید و اشتباهتان را بپذیرید، این کار خود به خود به جا افتادن فرهنگ شفاف بودن در شرکت یاری می نماید و در نتیجه همه کارمندان سعی می نمایند تا در محیط کار برترینشان را ارائه دهند.

برخی از مواقع ممکن است همه ما تصور کنیم که چون در جایگاه مدیریتی قرار گرفته ایم باید کنترل همه چیز را داشته باشیم و همواره حق با ما باشد. اما این کار اشتباهی است. اگر این فرهنگ را در شرکت جا بیندازید، نشان از شجاعت شما به عنوان یک مدیر دارد، نشان دهنده این است که شما هم دوست دارید تا همه ی کارمندان خودشان باشند و اگر جایی اشتباهی انجام دادند، به جای این که بترسند، آن را بازگو نمایند.

  • سعی کنید هر شخص را بشناسید

خوب قطعا خیلی به یاد آوردن این موضوع سخت است که هفته قبل بود که یکی از کارمندان برای شما تعریف کرد که سال های قبل در جایی دستش شکسته و بعد با پدر خانمش دعوا نموده و… بله، به یاد آوردن چنین جزییاتی آن هم وقتی که مدیر یک شرکت باشید واقعا فکر پر و نابغه ای می خواهد. اما چه قبول کنید و چه نه، وقتی که ببینید که یکی از کارمندانتان دپرس است یا خیلی سرحال نیست و از او بپرسید که چه اتفاقی افتاده، واقعا به قوی تر شدن روابط بین شما و اضای تیمتان یاری بسیار زیادی می نماید.

شما می توانید از این ارتباطات بهره ببرید به این صورت که ببینید دقیقا چه مواردی باعث پر انگیزه تر شدن کارمندانتان می گردد، از چه کاری لذت می برند و اصلا انگیزه شان از کار کردن در شرکت شما چیست. این ارتباطات باعث می گردد تا کارمندان به این باور برسند که موفقیت آنها برای مدیرانشان اهمیت دارد و همین موضوع خود به خود باعث می گردد تا انگیزه شان برای کار کردن بالا برود و در واقع نوعی تعهد در آن ها به وجود می آید تا کارشان را به برترین شکل ممکن انجام دهند.

چطور می توان این کار را انجام داد؟ یکی از برترین راهکارها این است که جلسات متعدد گذاشت و در این جلسات نه فقط از کار بلکه از جنبه های دیگری که به آن اشاره شد هم صحبت گردد.

  • از کار خوب قدردانی کنید

درست است که کارمند در قبال کاری که انجام می دهد، حقش را می گیرد ولی این واقعا کافی نیست. اگر شما بابت کارهای درستی که کارمندانتان انجام می دهند از آن ها قدردانی کنید، انگیزه آنها در کار بیشتر می گردد بیشتر و بیشتر تشویق می شوند تا کارهایشان را به برترین شکل ممکن انجام دهند. یک بار این کار را انجام دهید و تاثیر شگفت آن را بر افزایش بازدهی کارمندان ببینید.

  • آن ها را تشویق به ریسک پذیری کنید

فرض کنید که از کارمندتان خواهید تا پروژه ای را انجام دهد، پروژه که احتمال موفقیت آن 60 درصد و احتمال شکست در آن 40 درصد است. در فرهنگی که شکست با سرزنش زیادی همراه است و ترس از شکست همواره وجود دارد، واقعا هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت و این یک واقعیت است. به کارمندانتان اجازه دهید تا هر چند وقت یک بار از کارهای روزمره شان بیرون بیایند و کمی جاه طلبانه تر رفتار نمایند. تشویق به ریسک پذیری در کارمندان نه تنها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در آن ها می گردد بلکه خروجی بهتری هم برای شما خواهد داشت.

  • به کارمندان آزادی و خود مختاری دهید

اگر کارمندان احساس نمایند که باید کارشان را حتما طبق چهارچوبی انجام دهند، باید جور خاصی رفتار نمایند و در کل این که مجبور باشند تا در محیط کار خودشان نباشند، مطمئن باشید که هم کمتر مسرور خواهند بود و هم کاراییشان پایین می آید. البته این اصلا به آن معنا نیست که کار نباید هیچ چهارچوبی داشته باشد، نه، بلکه منظور این است که وضع کردن یک سری قوانین فوق سختگیرانه مثلا ممنوع بودن استفاده از گوشی در محل کاری که واقعا بودن آن اشکالی ندارد، فقط باعث دلزدگی و ترس بی مورد می گردد.

  • برترین افراد را استخدام کنید

البته که این مورد بدیهی است، اما مدیر خوب کسی است که از دل افراد معمولی بتواند یک فوق ستاره بیرون بیاورد در واقع این بخشی از مدیریت است. اگر شما بتوانید این کار را حتی در قبال یک کارمند انجام دهید، افزایش بازدهی کارمندان دیگرانتان را با چشم های خودتان خواهید دید.

منبع: entrepreneur.com

منبع: الی گشت
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13640

به "چطور بازدهی کارمندانمان را 10 برابر بیشتر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور بازدهی کارمندانمان را 10 برابر بیشتر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید