پس از ثبت رکوردم در گینس هیچ مسئولی به من تبریک نگفت

به گزارش کنفرانس هکا، الهام سادات اصغری گفت: پس از دومین ثبت رکوردم در سایت جهانی گینس هیچ مسئولی به من تبریک نگفت.

پس از ثبت رکوردم در گینس هیچ مسئولی به من تبریک نگفت

به گزارش ، الهام سادات اصغری شناگر رکورددار گینس، نخستین بانوی ایرانی است که پیروز شده برای دومین بار، نام خود را در گینس دنیای ثبت و رکورد دنیا را در شاخه شنا با دست بسته، جابه جا کند. او برای بار دوم پیروز شده است که رکورد شنای دنیا را با دستان بسته برای مسافت بیش از 5 هزار و 500 متر جا به جا کند.

اصغری علاوه بر رکورد سال جاری خود، در سال 2017 هم توانست رکورد دنیا را در رشته شنا جابه جا کند و نخستین رکورد گینس را برای بانوان ایرانی به ارمغان آورد.

به همین دلیل با الهام سادات اصغری اولین بانوی ایرانی رکوردار گینس به تبادل نظر پرداختیم.

اولین ثبت رکورد شما چه زمانی بود؟

اولین بانوی ایرانی هستم که توانستم رکورد گینس را به ثبت برسانم و دارای 2 حکم از سوی گینس هستم. از 5 سالگی شنا را شروع کردم و در 18 سالگی به کار نجات غریق و مربیگری شنا جذب شدم. اولین رکورد من در دریا به عنوان زن ایرانی در سال 87 درمسافت 12 کیلومتر به مدت 4 ساعت و 45 دقیقه ثبت شد.

مسئولان پس از ثبت کورد به شما پیغام تبریک دادند؟

هیچ مسئولی پس از ثبت رکورد جدیدم در گینس پیغام تبریکی نگفت. فدراسیون همگانی فقط ثبت رکورد های داخلی را بر عهده دارد که خود من نیز چندین رکورد داخلی نیز به ثبت رساندم.

مسائل پیش روی شما برای تمرین کردن چیست؟

من لقب بانوی دریا را دارم، اما برای تمرین کردن در دریا، در استخر و تمرین در باشگاه انقلاب باید پول پرداخت کنم. هزینه تمام اردو هایی که برای آماده سازی می روم را از جیب خودم پرداخت می کنم که اغلب از حد توان من خارج است. من به تنهایی از پس هزینه های گزاف ثبت رکورد در گینس بر نمی آیم و ادامه این روند مستلزم حمایت های مسئولان کشور است. مسئولان لازم نیست به اندازه هزینه یک تیم خرج نمایند بلکه با هزینه های کمتر نیز می گردد از ورزشکارانی همچون من حمایت کرد. افرادی که رکورد گینس را به ثبت می رسانند با حداقل امکانات دست به چنین موضوعی می زنند. من در تمام مسابقاتم با موازین اسلامی رکورد خودم را به ثبت رساندم. از سال 2017 دو رکوردم را به خاطر لباسم نپذیرفتند. با وجود تمام کوشش ها و سختی هایی که متحمل می شوم حمایت نمی شوم.

به ثبت رکورد در گینس ادامه می دهید؟

گینس رکورد های متفاوتی دارد، اما، چون رکورد های استقامت را دنبال می کنم حدود 10 رکورد را آماده شکستن دارم که می توانم به راحتی آن ها را به نام خودم ثبت کنم.

شرایط ثبت رکورد در گینس چیست؟

ما به وسیله ارسال ویدیو به گینس می توانیم ثبت رکورد انجام دهیم. من در این راه ماشین خودم را فروختم تا بتوانم به دفعات به دفتر گینس مراجعه کنم تا شرایط ثبت در گینس را متوجه شوم. همچنین توانستم در طی این سال ها تجربیات زیادی کسب کنم. پس از ارسال ویدیو 7 هزار پوند جهت هزینه داور باید پرداخت گردد. برای ثبت رکورد های بیشتر احتیاج به حمایت مسئولان است.

در ثبت رکورد در گینس نام شخص مهم است؟

در ثبت رکورد به نام شخص کاری ندارند بلکه کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. در تمام کشور ها کوشش می نمایند استعداد ها را جذب نمایند چرا که در مقایسه با یک تیم فوتبال علاوه بر هزینه کمتر می توان نام کشور را در صدر کشور ها قرار داد. در ایران استعداد های زیادی برای ثبت رکورد در گینس وجود دارد، اما برای ثبت تمام این رکورد ها باید مسئولان توجه بیشتری داشته باشند. تعداد زیادی از افراد هستند که به خاطر هزینه های بالای ثبت رکورد نمی توانند نام ایران را به ثبت گینس برسانند.

اصلی ترین مشوق شما در این راه چه کسی است؟

اصلی ترین مشوق من پدرم بود که او پیشنهاد ثبت رکورد را به من داد. در همه مراحل ثبت رکورد کنارم است. علاوه بر پدرم خانواده ام مشوق خوبی برای من هستند. همچنین باید از عطاریان که همواره در هر شرایطی از من حمایت کرد تشکر کنم.

وقتی مسائل بر شما غلبه می نماید چه کار می کنید؟

رشته شنا خود به تنهایی سختی ندارد، اما خارج از ورزش اتفاقاتی وجود دارد که منجر به دغدغه های فکری می گردد که بیشتر از همه چیز خسته ام می نماید. برای اینکه آرام شوم کتاب می خوانم یا شعر می نویسم و به خودم قول داده ام که سال 98 کتاب شعرم را چاپ کنم.

با هدایای ثبت رکورد خود گینس چه کار می کنید؟

تمام هدیه های اقتصادی که در نشست خبری پس از ثبت دریافت کردم را به یکی از ورزشکارانی که سال ها شرایط ثبت رکورد خود را در گینس نداشته است تقدیم کردم. در حقیقت من حامی اقتصادی سبحان بحری شده ام. می خواهم که تمام مسئولان توجه بیشتری نسبت به افرادی که درحال کوشش برای ثبت رکورد گینس هستند داشته باشند.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3662

به "پس از ثبت رکوردم در گینس هیچ مسئولی به من تبریک نگفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از ثبت رکوردم در گینس هیچ مسئولی به من تبریک نگفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید