پاسخ رئیس جمهور لبنان به اتهامات سعد الحریری

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور لبنان به صحبت های سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور درباره دولت آینده این کشور واکنش نشان داد.

پاسخ رئیس جمهور لبنان به اتهامات سعد الحریری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میشل عون رئیس جمهور لبنان امروز (چهارشنبه) به مناسبت عید میلاد مسیح به ملاقات بشاره الراعی سراسقف کلیسای مارونی لبنان رفت.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، میشل عون در این ملاقات در واکنش به صحبت های دیروز سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان اعلام نمود، دولت آینده دولت جبران باسیل وزیر خارجه نیست و باسیل تنها رئیس بزرگترین فراکسیون مجلسی است.

عون تأکید کرد، اینکه عده ای دولت پیش رو را دولت حزب الله بدانند اشتباه است و از نظر وی دولت آینده، دولتی تکنوکرات خواهد بود .

وی ادامه داد: ما 100 روز منتظر رئیس دولت پیشبرد امور سعد الحریری ماندیم و مشکل حل نشد.

دیروز نبیه بری رئیس مجلس لبنان هم اعلام نمود، حزب الله و جنبش امل انعطاف زیادی به سعد الحریری نشان دادند اما فایده نداشته و در نهایت وی از نامزدی برای نخست وزیری عذرخواسته است.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان دیروز بار دیگر بر مخالفت خود با نخست وزیری حسّان دیاب تأکید کرد و مدعی شد که دولت آینده دولت جبران باسیل خواهد بود.

او در گفت و گو با شبکه MTV لبنان، شرط حضور خود در رأس دولت را کناره گیری جبران باسیل و میشل عون از ریاست جمهوری اعلام نمود و گفت: نمی توانم با کسی که مدام مرا مورد هجمه قرار می دهد، کار کنم و تنها در صورتی ریاست دولت را می پذیرم که او و رئیس جمهور کنار فرایند (جزئیات بیشتر).

ص

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7980

به "پاسخ رئیس جمهور لبنان به اتهامات سعد الحریری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ رئیس جمهور لبنان به اتهامات سعد الحریری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید