وکلای جنجالی، پاشنه آشیل ترامپ

به گزارش کنفرانس هکا، این دو وکیل سرشناس قرار است راهنمایی تیم وکالت ترامپ شامل پت سیپولون وکیل کاخ سفید، جی سیکولو وکیل شخصی ترامپ، پم بوندی و جین راسکین مشاوران حقوقی ترامپ در کاخ سفید را برعهده بگیرند.

وکلای جنجالی، پاشنه آشیل ترامپ

در آستانه دادگاه دونالد ترامپ در سنا، شگفتی تازه ای از سوی رئیس جمهور ایالات متحده رقم خورد که با واکنش رسانه ها روبه رو شد. کاخ سفید روز گذشته از تیم وکلای عجیب و جنجالی ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا رونمایی کرد: آلن درشوویتز و کن استار.

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شرق در گزارشی با بیان این مطلب نوشت: آلن درشوویتز 81ساله که در یکی، دو سال اخیر وکالت جفری اپستین سرمایه دار آمریکایی را برعهده داشت بارها مورد توجه رسانه ها قرار گرفته بود. اپستین متهم به آزار جنسی دختران نابالغ و دلالی جنسی بود و در نهایت خودکشی کرد.

نام کن استار وکیل 73ساله آمریکایی هم در جریان استیضاح و محاکمه بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا بر سر زبان ها افتاد. استار راهنمایی تحقیقاتی را برعهده داشت که به استیضاح و محاکمه بیل کلینتون انجامید. کلینتون در نهایت در دادگاه سنا تبرئه شد. کن استار در سال 2016 به دلیل سو ءمدیریت در پفراینده تجاوز جنسی در دانشگاه بیلور و عدم واکنش مناسب در قبال این بحران، از ریاست دانشگاه بیلور استعفا داد.

این دو وکیل سرشناس قرار است راهنمایی تیم وکالت ترامپ شامل پت سیپولون وکیل کاخ سفید، جی سیکولو وکیل شخصی ترامپ، پم بوندی و جین راسکین مشاوران حقوقی ترامپ در کاخ سفید را برعهده بگیرند. انتظار می رود جلسه استماع دادخواست روز سه شنبه شروع گردد. احتمال داده می گردد فرایند محاکمه ترامپ در سنا حدود دو هفته به طول بینجامد.

انتخاب درشوویتز و کن استار، این دو وکیل مسن و حاشیه ساز که با شگفتی رسانه ها روبه رو شده، توانایی آنها برای دفاع از ترامپ را با تردیدهایی روبرو نموده است. این دو وکیل بارها در موقعیت های مختلف حمایت خود را از ترامپ اعلام نموده بودند.

رئیس جمهور آمریکا متهم شده که برای دستیابی به اهداف سیاسی و انتخاباتی خود یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده تا به رهبران اوکراین برای تحقیق در خصوص جو بایدن و پسرش هانتر که در زمان حضور پدرش در کاخ سفید به عنوان معاون باراک اوباما، در یک شرکت گازی در اوکراین فعالیت می کرد فشار وارد کند. دموکرات ها برای آنکه بتوانند ترامپ را از مقام خود برکنار نمایند احتیاج دارند تا حداقل دوسوم سناتورها رئیس جمهور را در دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و جلوگیری از انجام وظیفه کنگره

مجرم بدانند.

با وجود اینکه ترکیب مجلس سنا با اکثریتی جمهوری خواه، احتمال تبرئه ترامپ را افزایش داده و تحلیلگران هم احتمال می دهند با وفاداری تمام و کمالی که جمهوری خواستار نشان داده اند، او صندلی ریاست جمهوری را حفظ خواهد نمود اما نمی توان با قاطعیت در این مورد نظر داد. محاکمه بیل کلینتون در سال 1999 نشان داد که نمی توان فرایند دادگاه استیضاح و رأی نهایی را پیش بینی کرد و این تجربه تاریخی می تواند معادلات جمهوری خواستار را برهم بزند. کلینتون دموکرات در حالی دادگاهی شد که انتظار می رفت رقبای جمهوری خواه او را مجرم بدانند و دموکرات ها کار دشواری برای حفظ کلینتون در قدرت داشته باشند اما او در هر دو مورد اتهامی خود تبرئه شد.

دموکرات ها می خواهند برای اثبات جرائم ترامپ به جمهوری خواستار از شاهدان تازه ای برای حضور در دادگاه سنا دعوت نمایند اما این امر مستلزم آن است که بتوانند تعدادی از سناتورهای جمهوری خواه را با خود همراه نمایند تا میچ مک کانل با توجه به رأی اکثریت سنا، از شاهدان جدید از جمله جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید برای ادای شهادت علیه ترامپ دعوت کند. اما در این مورد نیز دموکرات ها با وجود موافقت بولتون برای حضور در دادگاه، اطمینان کامل ندارند که شهادت بولتون و سه شاهد دیگر به اندازه ای مستدل باشد که به برکناری ترامپ از قدرت بینجامد.

حضور درشوویتز و استار با سوابق جنجالی آنها و ناکامی در دفاع از اپستین که در نهایت به خودکشی او در زندان منجر شد، می تواند فرایند دفاع تیم وکالت ترامپ را با پیچیدگی هایی روبه رو کند و شاید بر مقاومت جمهوری خواستار در مخالفت با احضار شاهدان جدید به دادگاه سنا اثر منفی داشته باشد. دموکرات ها می توانند از حضور کن استار در دادگاه استفاده نمایند و با اشاره به سابقه او در جریان تحقیقات مربوط به استیضاح کلینتون، فشارهای خود برای احضار شاهدان جدید را بیشتر نمایند. استار در مدت پنج سالی که صرف تحقیقات برای استیضاح و محاکمه بیل کلینتون کرد حتی شیشه شوی های کاخ سفید را نیز برای ادای شهادت احضار کرد.

افشاگری های جدید

هم زمان با آماده شدن تیم وکلای ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا، دموکرات های مجلس نمایندگان اسناد جدیدی درباره ارتباط با بحران اوکراین گیت منتشر کردند. براساس اسناد جدید، اطلاعات تازه ای در خصوص همکاری رودی جولیانی وکیل شخصی سابق ترامپ و لو پارناس تاجر اوکراینی- آمریکایی برای نظارت بر فعالیت های ماری یووانوویچ سفیر سابق ایالات متحده در اوکراین منتشر شده که پای دوین نونز نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا را هم به ماجرا باز می نماید.

این اسناد که وکیل پارناس در روزهای گذشته در اختیار کمیته تحقیق استیضاح ترامپ قرار داده، نشان می دهد که پیغام هایی میان یکی از دستیاران نونز، جولیانی و پارناس در خصوص اعمال فشار بر اوکراین از سوی ترامپ و نزدیکانش ردوبدل شده است. پارناس به تازگی در گفت وگویی تلویزیونی اعتراف نموده که در ماجرای اوکراین گیت همه چیز به انتخابات 2020 مربوط می گردد.

در بخشی از این اسناد، اسکرین شات هایی از پیغام های رابرت هاید نامزد جمهوری خواه انتخابات کنگره از ایالات کانتیکات مشاهده می گردد که از شماره ای مربوط به بلژیک، شیوه نظارت و کنترل بر یووانوویچ را تشریح می نماید و در روزهای بعد هم جزئی ترین فعالیت های سفیر سابق آمریکا در اوکراین را با همین شماره به اطلاع هاید می رساند و هاید هم این پیغام ها را برای پارناس به اشتراک می گذارد.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8296

به "وکلای جنجالی، پاشنه آشیل ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکلای جنجالی، پاشنه آشیل ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید