وقتی سارق و مالباخته اتفاقی در زندان به هم رسیدند!

به گزارش کنفرانس هکا، دزد حرفه ای نبودم، اما می توانستم در چشم به هم زدنی هر نوع ماشینی را چه با دزدگیر و قفل فرمان و چه بدون آن سرقت کنم.

وقتی سارق و مالباخته اتفاقی در زندان به هم رسیدند!

به گزارش، ما سارق ها وقتی بازداشت می شویم همه را به پای بدشانسی می گذاریم، بار ها مرور می کنیم و افسوس می خوریم که ای کاش این جای کار اشتباه نمی کردیم، بعد به محیط زندان عادت می کنیم، دوست پیدا می کنیم، داستان زندگی آن ها را گوش می کنیم راهنمایی کردن که هنر ماست حتی برای جوان تر ها نامه های عاشقانه می نویسیم و خلاصه با هم مهربان می شویم و تازه وارد ها ما را سنگ صبور خودشان می دانند.

بار چهارمی بود که به زندان افتاده بودم قدیمی تر ها من را می شناختند خوش و بشی کردم و این بار به نظرم رسید زندان خلوت تر است چرا که در اتاقم هیچ هم سلولی نداشتم و تنها مانده بودم.

یک هفته ای نگذشته بود که وقتی از قدم زدن در هوای آزاد به اتاقم برگشتم صدا های مرد جوانی را شنیدم، روی تخت دراز کشیده و صورتش به سمت دیوار بود، با صدای بلند سلام دادم، هیچ جوابی نشنیدم هر لحظه که می گذشت صدای گریه هایش بلندتر می شد تا این که سرم را زیر گوشش بردم و آرام گفتم: ببین دوستم همه ما ناراحتی داریم، اما بیش از این گریه کنی همه تو را دست می اندازند و این جا برای تو جهنم می شود آرام باش.

دیگر صدایی نشنیدم، دقیقه ای نگذشته بود که خروپف او بلند شد، آن شب حتی شام نخورد تا این که از فردای روز دوست خوبی برای من شد، نادر مرد خوبی بود و تعجب می کردم وقتی می دیدم یک مرد سالم سارق از آب در آمده است بازی روزگار همین بود و نمی شد از آن انتظار دیگری داشت.

هر وقت نادر ملاقاتی داشت قبل از رفتن به دیدن زن و بچه اش شور و حال عجیبی داشت و بعد از آن انگار با پتک به سرش کوبیده بودند، هیچ گاه ندیدم ملاقاتی هایش برای او میوه یا پولی بیاورند، احساس می کردم جای این مرد در زندان نیست به خاطر همین کنجکاو شدم ببینم چه بلایی بر سر این مرد مظلوم آمده است.

وقتی از نادر خواستم بگوید چرا و چگونه سارقی کرده است، ابتدا خندید و بعد آهی کشید و با بغض گفت:یک نامرد همه زندگی ام را به آتش کشید خانه خرابم کرد بچه هایم را آواره و همسرم را بی شوهر کرد.

من دو پسر داشتم، اما اخلاق همسرم خوب نبود، با هم خیلی پرخاشگری می کردیم کارگر قراردادی یک تراشکاری بودم که با ورشکسته شدن صاحب آن بیکار شدم، مدتی بی پول بودیم بهانه خوبی بود تا همسرم ناسازگاری کند خیلی راحت به من گفت که می خواهد طلاق بگیرد و با مردی که می شناسد و پولدار است ازدواج کند بچه هایم کوچک بودند، اما پذیرفتم خواسته او را انجام بدهم. زنم طلاق گرفت و الان زندگی خوبی دارد و شوهرش پولدار است و من ماندم و بچه ها.

مدتی کارگر دور میدان بودم و برای کار ساختمان می رفتم پولی بخور و نمیر در می آوردم تا این که با رعنا آشنا شدم او زن شوهر مرده ای بودو پسر یتیمی داشت این زن خیلی مهربان به نظر رسید و با من و بچه هایم دلسوزی می کرد تا این که خواستم در خصوص ازدواج با من تصمیم بگیرد. درخواست مرا پذیرفت. مقداری پول داشت که با اعتماد به من در اختیارم گذاشت و خودروی پیکانی خریدم ما همه خانه یکی کردیم و با پیکان در اختیار آژانس بودم، ماهیانه 450 هزار تومان گیرم می آمد که 100 هزار تومان آن را اجاره خانه می دادم،50 هزار تومان خرج ماشین می کردم و بقیه پول برای زندگی راحت ما کافی بود.

یک روز صبح که رفتم سراغ ماشینم دیدم که به سرقت رفته است از آن روز به بعد زندگی ام به هم ریخت باور کنید پول خریدن نان را هم نداشتم، بعد از مدتی رفاه قادر به تحمل این وضعیت نبودم، بچه هایم را گرسنه می دیدم و جگرم آتش می گرفت، رعنا در خفا گریه می کرد و هیچ کس نبود من را حمایت کند.

هیچ زمان نمی توان شرایط مردی را که شرمنده زن و بچه اش می شود، درک کرد یک روز صبح وقتی پسر کوچولوی رعنا با شیرین زبانی به من بابا گویان خواست نان بربری بخرم باور کنید پول نداشتم، گریه ام گرفت روی پاهایم نشست و اشک هایم را پاک کرد آن روز وقتی از خانه خارج شدم تصمیم گرفتم دست به هر کاری بزنم و همین کار را هم کردم.با پسری آشنا بودم که چند باری اسلحه ای نزدش دیده بودم به او گفته بودم که خلافکاری عاقبتی ندارد غریبه نبود پسردایی پدرم می شد سراغش رفتم و خواستم با هم به سرقت برویم.

به عنوان مسافر سوار ماشین ها می شدیم و با تهدید اسلحه، راننده را بیرون می انداختیم پنج ماشین سرقت کردیم، اما چون حرفه ای نبودیم نمی توانستیم پول زیادی به دست آوریم تصمیم داشتم تا پول خرید ماشین را به دست آورم و دیگر سرقت نکنم، اما فقط پول بخور و نمیری گیرمان می آمد تا این که آخرین بار در خیابانی در محاصره گشت پلیس قرار گرفتم. الان نه تنها برای زندگی ام پول نمی آورم بلکه آنان را تنها گذاشتم و می دانم در چه وضعیت سختی هستند.

حرف های نادر وقتی با جزئیات همراه شد باور کنید از خودم بدم آمد، چون سارق پیکان او من بودم هیچ وقت تصور نمی کردم چنین کاری زندگی را به این اندازه پر تلاطم کند، از خودم شرمنده شدم و باید کاری می کردم.نادر زودتر از من آزاد شد آدرسش را داشتم پیکان او را در یک پارکینگ پنهان کرده بودم به دوستم که به نوعی همدستم بود زنگ زدم و خواستم پیکان را به در خانه نادر ببرد.

وقتی آزاد شدم به در خانه دوستم رفتم وقتی خنده هایش را دیدم او را بوسیدم و عذرخواهی کردم نمی دانست چرا این کار را می کنم از آن به بعد نمی گویم آدم خوبی شدم، اما اگر می خواستم ماشینی را بسارقم ابتدا صاحب آن را شناسایی می کردم و...

منبع:خراسان

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5412

به "وقتی سارق و مالباخته اتفاقی در زندان به هم رسیدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی سارق و مالباخته اتفاقی در زندان به هم رسیدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید