وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری از مرز 7 میلیون نفر عبور کرد

به گزارش کنفرانس هکا، عیسی زارع پور گفت پوشش فیبر نوری کشور از مرز 7 میلیون خانوار عبور نموده است و پیش بینی می کنیم در سال 1403 به مرز 14 میلیون نفر برسیم. وزیر ارتباطات گفت پوشش فیبر نوری شهرهای تهران تا شهریور ماه تکمیل می گردد.

وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری از مرز 7 میلیون نفر عبور کرد

زارع پور، وزیر ارتباطات در گفت وگو با خبرگزاری مهر، درباره آخرین پروژه های این وزارت خانه و اولویت های آن ها صحبت نموده است. او می گوید فعلا مهم ترین پروژه ای که دنبال می نمایند؛ پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها است که در سال 1403 نیز اولویت نخست آن ها در صنعت مخابرات خواهد بود.

پوشش فیبر نوری از 7 میلیون خانوار گذشت

زارع پور می گوید در سال 1402 فقط 2.5 میلیون نفر پوشش فیبر نوری وجود داشته ولی در حال حاضر، پوشش دهی از مرز 7 میلیون نفر رد شده که تقریبا 3 برابر شده است.

لازم به ذکر است وزارت ارتباطات هدف گذاری نموده بود در خاتمه سال 1402 به مرز 8 میلیون خانوار پوشش دهی فیبر برسند که اکنون یک میلیون نفر کمتر به دست آمده است.

وزیر ارتباطات می گوید در سال 1403 این به 2 برابر افزایش پیدا می نماید و به 14 میلیون نفر خواهیم رسید. او می گوید تصمیم دولت اتمام پوشش همه شهرها تا خاتمه عمر دولت در بهار 1404 است.

اگر می خواهید بدانید خانه شما در پوشش فیبر نوری هست یا خیر؛ به سایت iranfttx.ir سر بزنید یا را بخوانید.

پوشش دهی شهرهای تهران

عیسی زارع پور درباره شرایط پوشش دهی شهر تهران نیز می گوید پوشش دهی شهرهای تهران تا شهریور سال آینده تکمیل می گردد.

به گفته او، در حال حاضر فیبرکشی بیش از 40 شهر استان تهران آغاز شده و پروژه 30 درصد پیشرفت داشته است ولی هدف گذاری کردند تا شهریور ماه، تمام شهرهای استان تهران پوشش فیبر داشته باشند.

وزیر ارتباطات گفت طی جلساتی با استاندار تهران، مسائل فیبرکشی در شهر تهران و شهرهای اطراف آن، آنالیز شده و قرار است این مسائل با همکاری شهرداری ها و فرمانداری ها حل شوند.

او گفت آمادگی دارند تا در هفته دولت سال آینده، پوشش تمام شهرهای تهران به اتمام برسد.

پیش تر، اعلام شده و مدیر مخابرات تهران گفت کاربران با تماس با شماره تلفن های 2020 و 2021 از شرایط پوشش دهی فیبر خانه خود آگاه شوند یا تقاضای پوشش دهی بدهند.

پوشش 10 درصدی 5G تا خاتمه سال 1403

زارع پور درباره شرایط پوشش دهی شبکه 5G نیز گفت در حال حاضر پوشش 3 الی 4 درصدی داریم که طبق برنامه ریزی ها و وعده اپراتورها، باید در خاتمه سال 1403 به پوشش 10 درصدی کل کشور برسیم.

وزیر ارتباطات گفت یکی از شروط موافقت با افزایش قیمت اینترنت اپراتورهای موبایل، افزایش پوشش دهی فایوجی به 10 درصد در کل کشور بوده است و اپراتورها موظف هستند این پوشش دهی را ایجاد نمایند.

او درباره پهنای باند اینترنت بین الملل کشور نیز می گوید در حال حاضر، 2.5 برابر اندازه احتیاج کشور، پهنای باند ورودی وجود دارد ولی مشکل در لایه دسترسی و نقاطی است که ترافیک زیاد می گردد.

زارع پور اشاره نمود از ابتدای دولت تا کنون، ظرفیت شبکه کشور بیش از 50 درصد افزایش پیدا نموده است و این روند ادامه پیدا می نماید تا شبکه در همه لایه ها، از لایه دسترسی تا لایه تجمیع برای کل شهرها، توسعه پیدا کند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 28 اسفند 1402 بروزرسانی: 28 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16122

به "وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری از مرز 7 میلیون نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری از مرز 7 میلیون نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید