واکنش عیسی کلانتری به حواشی پیرامون عزل معاونش

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به حواشی پیرامون عزل پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی این سازمان واکنش نشان داد.

واکنش عیسی کلانتری به حواشی پیرامون عزل معاونش

به گزارش خبرنگاران، امروز (شنبه 11 اسفند)، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با حکم عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست برکنار شد. گفته می گردد که فرشچی به دلیل مخالفت با طرح انتقال آب دریای خزر عزل شده است.

در خصوص شبهه مطرح شده پیرامون چرایی برکناری پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به این پرسش که آیا معاون شما به دلیل مخالفت با طرح انتقال آب دریای خزر برکنار شده است، گفت: خیر، به هیچ وجه برکناری خانم فرشچی ربطی به طرح انتقال آب خزر ندارد، چون طرح انتقال آب خزر تنها طی دو، سه ماه گذشته (بعد از سخنرانی رئیس جمهور در سمنان)، به طور جدی مطرح شده است، اما از یک سال گذشته قصد جابه جایی خانم فرشچی وجود داشت.

کلانتری گفت: من از اردیبهشت ماه قصد داشتم که معاون محیط زیست دریایی را تغییر دهم اما صبر کردم تا موضوع سفیر شدن ایشان محقق گردد تا اینکه در مهرماه سال جاری مسجل شد که بحث سفیر شدن منتفی شده است. خود خانم فرشچی از تابستان در جریان تغییر و جابه جایی بود.

رئیس سازمان محیط زیست با رد این ادعا که معاون محیط زیست دریایی را به دلیل مخالفت با طرح انتقال آب برکنار نموده است، گفت: خانم فرشچی خودش می داند که برکناری ایشان ربطی به طرح انتقال آب دریای خزر ندارد و من از حدود یک سال پیش قصد تغییر معاون محیط زیست دریایی را داشتم.

با توجه به انتخاب احمدرضا لاهیجان زاده به عنوان معاون جدید محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، کلانتری با اشاره به سابقه فعالیت لاهیجان زاده در ادارت کل محیط زیست خوزستان و بوشهر گفت: آقای لاهیجان زاده تجربه خوبی در زمینه معاونت محیط زیست دریایی دارد و از مدیران با سابقه سازمان محیط زیست به شمار می رود.

رئیس سازمان محیط زیست در انتها با بیان اینکه باید انواع آلودگی های دریایی از جمله آلودگی نفتی و آلودگی به وسیله انتقال فاضلاب ها و همچنین مرگ و میر مرجان ها و به طور کلی سالم سازی محیط زیست دریایی آب های شمال و جنوب کشور توسط معاونت دریایی پیگیری گردد، از انتقال دفتر مدیریت و حفاظت تالاب ها به معاونت دریایی اطلاع داد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2124

به "واکنش عیسی کلانتری به حواشی پیرامون عزل معاونش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عیسی کلانتری به حواشی پیرامون عزل معاونش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید