هامون درفشی پور: نشان دادیم قطب اصلی کاراته دنیا در حال حاضر ایران است، مدال برنز دنیا شروعی تازه برای من است

به گزارش کنفرانس هکا، دارنده نشان برنز مسابقات جهانی کاراته گفت: کاراته ایران در مسابقات جهانی اسپانیا نشان داد در حال حاضر قطب کاراته جهان است.

هامون درفشی پور: نشان دادیم قطب اصلی کاراته دنیا در حال حاضر ایران است، مدال برنز دنیا شروعی تازه برای من است

هامون درفشی پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص کسب مدال برنز در مسابقات جهانی کاراته دراسپانیا گفت: این اولین دوره حضور من در مسابقات جهانی بود و فکر می کنم با کسب مدال برنز عملکرد نسبتا قابل قبولی را داشتم. در وزنی مسابقه دادم که شلوغ ترین وزن مسابقات بود و با توجه به اولین حضورم در مسابقات جهانی ناخودآگاه باید جو و شرایط روی من تاثیر می گذاشت، اما کوشش کردم این مسئله را به خوبی و از دور ابتدایی مدیریت کنم.

وی توضیح داد: اوج حساسیت در دیدار رده بندی و مبارزه مقابل کاراته کا اسپانیایی بود که در کشور خود و مقابل چندین هزار تماشاگر مسابقه می داد و من به خوبی توانستم با مدیریتی که احتیاج بود، تحت تاثیر جو قرار نگیرم. خدا را شکر در این مسابقه نیز مبارزه خوبی را انجام دادم و با برتری 6 بر 3 به مدال برنز دست پیدا کردم.

دارنده نشان برنز مسابقات جهانی در خصوص کسب نخستین نایب قهرمانی ایران در تاریخ مسابقات جهانی کاراته گفت: این یک دستاورد بزرگ برای کاراته ایران است. قبلا از مسابقات جهانی همه رسانه ها در گفت وگو با مربیان و ورزشکاران در خصوص تکرار نتایج مسابقات دوره گذشته در اتریش سوال می کردند. خدا را شکر با وجود کار سختی که داشتیم، توانستیم حتی نتیجه ای بهتر از دوره قبل را به جای بگذاریم و برای اولین بار به عنوان نایب قهرمانی جهان در مجموع مدال ها دست پیدا کنیم. درفشی پور ادامه داد: در کومیته تیمی نیز تیم قدرتمند ایران موفق به هت تریک در عنوان قهرمانی شد و به جهان نشان داد که قطب اصلی کاراته جهان در حال حاضر ایران است . این موضوع نیز به خاطر توانمندی تمام بچه های تیم ملی کاراته بود و من نیز کوشش کردم به سهم خودم نقش کوچکی در این عنوان به دست آمد ایفا نموده باشم. وی در خصوص برنامه های آینده خود مطرح کرد: من در مسابقات جهانی حاضر شده بودم که مدال کسب کنم و هدفم نیز حضور در دیدار نهایی بود، اما شرایط به نحوی پیش رفت که نتوانستم فینالیست شوم و به مدال برنز دست پیدا کنم. مدال برنز جهانی در اولین حضور در این مسابقات شروعی برای من است و با توجه به شرایط سنی ایده آلی که دارم حالا حالا ها می توانم مبارزه کنم و نتیجه بگیرم.

ملی پوش وزن 67- کیلوگرم تیم کاراته ایران در ادامه بیان نمود: مسابقات جهانی اسپانیا آخرین دوره این مسابقات قبل از المپیک 2020 توکیو بود و از امتیازات بالایی نیز برخوردار بود. از حالا نیز تمام برنامه من در راستای رسیدن به سهمیه المپیک است که دور از دسترس نیست. در مسابقات جهانی من و سایر بازیکنان نشان دادیم کاراته ایران می تواند در هر سه وزن المپیکی کاراته سهمیه کسب کند. با یک برنامه ریزی دقیق و برنامه کاملا می توان به این هدف رسید و از این بعد تمام برنامه من نیز برای رسیدن به این مهم است.

درفشی پور در خصوص همدلی و اتحاد اعضای تیم ملی کاراته گفت: واقعا شرایطی سال جاری در تیم ملی حکم فرما شده بود که اگر یک نفر از بچه ها داخل تاتامی می رفت، دل های 8 بازیکن دیگر تیم که بیرون بودند با بازیکن داخل زمین بود. این موضوع را ما بارها در این مسابقات نشان دادیم. در دیدار رده بندی مقابل بازیکن کشور میزبان با وجودی که چندین هزار تماشاگر از او حمایت می کردند و جو سنگینی بر سالن حاکم بود اما با تمام وجود احساس می کردم یک تیم پشت من است. وی خاطر نشان کرد: یک تیم پرقدرت که اسمش ایران است و یک کادرفنی پرقدرت که ما را تا این جا رسانده است . تیم ما با این کادرفنی در سه دوره اخیر مسابقات جهانی موفق بوده است که باید بابت آن از استاد هروی و سایر کادرفنی تشکر کنیم. قطعا آرامشی که بین بچه ها وجود داشت حاصل زحمات کادرفنی بود. ما سه ماه بدون کوچکترین حاشیه در اردوی تیم ملی بودیم و اگر حاشیه ای نیز وجود داشت با صحبت هایی که انجام می شد اجازه ورود به اردو را نداشت و قطعا همه این مسائل باعث شد تا این نتیجه درخشان کسب گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1236

به "هامون درفشی پور: نشان دادیم قطب اصلی کاراته دنیا در حال حاضر ایران است، مدال برنز دنیا شروعی تازه برای من است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هامون درفشی پور: نشان دادیم قطب اصلی کاراته دنیا در حال حاضر ایران است، مدال برنز دنیا شروعی تازه برای من است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید