عسگری در سید یک المپیک، بهمنیار جوان ترین المپین

به گزارش کنفرانس هکا، حضور بهمن عسگری در سید یک المپیک و سارا بهمنیار به عنوان جوان ترین کاراته کا، نکات مهم جدیدترین گزارش فدراسیون جهانی کاراته است.

عسگری در سید یک المپیک، بهمنیار جوان ترین المپین

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران از سایت فدراسیون کاراته، پس از تعیین شدن 40 کاراته کای حاضر در المپیک، فدراسیون جهانی در گزارشی به نکات جالب توجهی درباره این ورزشکاران اشاره داشته که گزیده ای از آن در ادامه می آید:

در رقابت های کسب سهمیه به وسیله رنکینگ نمایندگان 20 کشور پیروز به حضور در المپیک شدند.

ژاپن به واسطه میزبانی با 8 ورزشکار بیشترین سهمیه را در المپیک دارد. پس از ژاپن، ترکیه با 5 ورزشکار و ایران و ایتالیا هرکدام با 4 ورزشکار در بالای قرار دارند. پس از آن اسپانیا، جمهوری آذربایجان و اوکراین هریک با 2 کاراته کا در رده بعدی قرار دارند.

کاراته کاهایی که با قرار دریافت در رتبه نخست رنکینگ هر رده جواز حضور در المپیک به دست آوردند، عبارت اند از: دامین کوینترو (اسپانیا) در کاتا انفرادی مردان، اسدیلوف دارخان (قزاقستان) در وزن 67- کیلوگرم مردان، بهمن عسگری (ایران) در وزن 75- کیلوگرم مردان، اوگور آکتاش (ترکیه) در وزن 75+ کیلوگرم مردان، ساندرا سانچز (اسپانیا) در کاتا بانوان، سراپ اوزچلیک (ترکیه) در وزن 55- کیلوگرم بانوان، شیائویان ین (چین) در وزن 61- کیلوگرم بانوان و ایرینا زارتسکا (آذربایجان) در وزن 61+ کیلوگرم بانوان

نفرات نخست هر رده در هر یک از گروه ها در سیدبندی جدول المپیک در اولویت قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب بهمن عسگری در المپیک در سید یک وزن 75- واقع شده است.

لیست اولین ورزشکاران واجد شرایط شامل 12 مدافع گرند وینر است. همه صاحبان فعلی عنوان گرند وینر بلیط بازی ها را به دست آورده اند. برندگان عظیم واجد شرایط برای توکیو 2020 عبارت اند از: ساندرا سانچز (اسپانیا)، ریو کیوونا (ژاپن)، سرپ اوزچلیک (ترکیه)، آنجلیکا ترولوگا (اوکراین)، دارخان اسدیلوف (قزاقستان)، استیون داکستا (فرانسه)، شیائویان ین (چین)، رافائل آقایف (آذربایجان)، آیومی یوکوزا (ژاپن)، ایرینا زارتسکا (آذربایجان)، اوگار آکتاش (ترکیه) و سجاد گنج زاده (ایران)

نمایندگان بسیاری از کاراته کاهایی که در سطح قاره پیروز بودند پیروز به کسب جواز حضور در المپیک شدند در این میان 13 قهرمان فعلی قاره نیز حضور دارند. از فدراسیون کاراته آسیا، کاراته کاهای با عنوان قهرمان قاره ای کیو شیمیزو (ژاپن)، شیائویان ین (چین)، حمیده عباسعلی (ایران)، ریو کیونا و کن نیشیمورا (ژاپن) هستند.

ورزشکارانی که به وسیله رنکینگ واجد شرایط هستند به طور متوسط 29 سال سن دارند. سارا بهمنیار از ایران با 20 سال جوان ترین ورزشکاری است که توانسته به المپیک برسد.

انتهای پیغام/4057/

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9398

به "عسگری در سید یک المپیک، بهمنیار جوان ترین المپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسگری در سید یک المپیک، بهمنیار جوان ترین المپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید