توکیو؛ اولین و آخرین فرصت طلایی کاراته ایران در المپیک

به گزارش کنفرانس هکا، المپیک توکیو فرصتی است برای افتخارآفرینی کاراته ایران تا در شرایطی که رشته هایی مانند کشتی و وزنه برداری کار سختی برای تکرار مدال آوری های خود در المپیک دارند،امیدها برای کسب افتخار توسط نمایندگان کاراته ایران در توکیو افزایش یابد.

توکیو؛ اولین و آخرین فرصت طلایی کاراته ایران در المپیک

به گزارش خبرنگاران، با ورود کاراته به المپیک 2020 نگاه ها هر چه بیشتر به سمت این رشته ورزشی معطوف شد و با توجه به پتانسیل بالای کاراته در ایران انتظارات برای مدال آوری این رشته در المپیک بالا رفت.

کاراته ایران برای کسب سهمیه حضور در المپیک در چند رویداد بین المللی سال 97 حاضر شد و عملکرد قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت. برای تداوم امتیازآوری در لیگ های دنیای جهت کسب سهمیه المپیک، کاراته ایران سالی سخت و پر فراز و نشیب را در سال آینده پیش رو دارد و حمایت بیش از پیش مسئولان از کاراته برای اعزام به رویدادهای بین المللی لازمه پیروزیت نمایندگان ایران در راه کسب سهمیه المپیک است.

با برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کاراته در واپسین روزهای سال 97، طباطبایی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد تا کاراته با نظم و انسجام بیشتری و بدور از حاشیه برای کسب پیروزیت در المپیک به سمت جلو حرکت کند.

در تمامی ادوار المپیک ورزش ایران متکی به رشته های مدال آور و در رأس آن ها کشتی، وزنه برداری و تکواندو بوده اما کاراته ایران با داشتن کارنامه ای درخشان به عنوان یکی از قدرت های برتر دنیا این بار این فرصت بی نظیری در اختیار دارد تا در روزهایی که ورزش ایران حال و روز چندان خوبی ندارد، نام کاراته به عنوان یکی از پیروز ترین رشته های ورزشی ایران در المپیک توکیو در تاریخ ماندگار گردد.

با تصمیم کمیته اجرایی المپیک، کاراته از المپیک 2024 کنار گذاشته شد تا این اتفاق به تلخ ترین خبر برای کاراته دنیا در سال 97 تبدیل گردد اما با ایجاد یک کمپین بین المللی، فدراسیون دنیای بصورت جدی بدنبال تجدید نظر در این تصمیم است.

فارغ از اینکه کاراته باز هم فرصت حضور در المپیک را بدست بیاورد یا خیر، توکیو می تواند به فرصتی بی نظیر برای افتخارآفرینی کاراته برای ورزش ایران تبدیل گردد.

در ادامه به بعضی از مهمترین اتفاقات کاراته ایران در سال 97 اشاره شده است.

21 اردیبهشت: قهرمانی کومیته نوجوانان ایران در آسیا

هفدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی نوجوانان آسیا در حالی به خاتمه رسید که تیم پسران ایران توانست در بخش کومیته این رقابت ها با کسب 2 طلا، 1 نقره و 2 برنز به مقام قهرمانی برسد. تیم دختران هم با کسب یک طلا با 3 پله صعود نسبت به دوره قبل نایب قهرمان شدند.

22 اردیبهشت: دختران کاراته کا بر بام آسیا

دختران کاراته کای تیم جوانان ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز عنوان قهرمانی آسیا را کسب کردند. ایران در بخش پسران نیز صاحب 2 مدال نقره و 2 مدال برنز شد.

24 تیر: تیم کومیته مردان قهرمان کاراته آسیا شد

در خاتمه مسابقات بخش کومیته تیمی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2018 اردن، تیم مردان ایران به مدال طلا دست یافت اما تیم بانوان ایران حذف شد.

5 شهریور: 2 مدال طلای عسگری و گنج زاده در بازی های آسیایی

تیم ملی کاراته مردان ایران با دو مدال طلا توسط بهمن عسگری در 75- و سجاد گنج زاده در 84+ کیلوگرم، یک نقره امیر مهدی زاده در 60- و ذبیح الله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم به کار خود در بازی های آسیایی جاکارتا خاتمه داد.

ناکامی بانوان در کسب مدال طلا

در بخش بانوان نیز رزیتا علیپور در 55- و طراوت خاکسار در وزن 61- کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و پگاه زنگنه در 68- و حمیده عباسعلی در وزن 84+ کیلوگرم به مدالی بهتر از برنز نرسیدند.

27 مهر: یک طلا و 3 برنز کاراته در المپیک جوانان

نوید محمدی کاراته کا وزن 68+ کیلوگرم ایران با کسب مدال طلای المپیک جوانان 2018 آرژانتین تاریخ ساز شد. مبینا حیدری، فاطمه خنکدار و نگین آلتونی نیز به مدال برنز دست یافتند، فرجی نیز در بخش پسران از دور رقابت ها کنار رفت.

20 آبان: نخستین نایب قهرمانی کاراته ایران در دنیا

تیم ملی کاراته ایران با کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و 4 مدال برنز عنوان نایب قهرمانی رقابت های قهرمانی دنیا 2018 اسپانیا را کسب کرد. در دور گذشته رقابت های قهرمانی دنیا که به میزبانی شهر لینز در کشور اتریش برگزار گردید، تیم ملی ایران با کسب 3 مدال طلا و 3 مدال برنز در صندلی سوم دنیا قرار گرفته بود.

بهمن عسگری در کومیته انفرادی و تیم کومیته تیمی مردان ایران پیروز به کسب مدال طلا برای ایران شدند. سجاد گنج زاده نقره گرفت و سارا بهمنیار در کومیته انفرادی بانوان، ذبیح الله پورشیب در کومیته انفرادی مردان، هامون درفشی پور در کومیته انفرادی مردان و تیم کاتای تیمی مردان پیروز به کسب مدال برنز شدند.

19 آذر: نایب قهرمانی ایران در کاراته وان چین

کاراته کاهای ایران با کسب 2 مدال طلا و 1 برنز عنوان نایب قهرمانی کاراته وان سریA چین را به دست آوردند.

2 اسفند: کاراته از المپیک کنار گذاشته شد

رشته رزمی کاراته از بازی های المپیک 2024 کنار گذاشته شد. کاراته برای نخستین بار در المپیک 2020 حضور دارد.

23 اسفند: کاراته رئیسش را شناخت

به دنبال کناره گیری اجباری فرجی از ریاست فدراسیون کاراته بدلیل ابلاغ قانون منع ادامه فعالیت بازنشستگان، انتخابات ریاست فدراسیون کاراته برگزار گردید و طباطبایی با رأی قاطع اعضای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون برای 4 سال آینده انتخاب شد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2556

به "توکیو؛ اولین و آخرین فرصت طلایی کاراته ایران در المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکیو؛ اولین و آخرین فرصت طلایی کاراته ایران در المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید