ناسا راهپیمایی فضانوردان زن را لغو کرد

به گزارش کنفرانس هکا، تهران - خبرنگاران - سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) خاطرنشان کرد،به دلیل فقدان لباس فضایی در اندازه مناسب برای زنان، راهپیمایی فضانوردانی که قرار بود برای نخستین بار همگی آنان زن باشند را لغو می نماید.

ناسا راهپیمایی فضانوردان زن را لغو کرد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران، تارنمای نشریه خبری انگلیسیگاردینباانتشار این خبر نوشت: ناسا هم اکنون لباس مناسبی که اندازه فضانوردان زن باشد در اختیار ندارد.

بنابراین گزارش، ناسا پیش از این اعلام نموده بود که کریستینا کچ (Christina Koch) وآن مک کلاین (Anne McClain) دو فضانورد زن آمریکایی قرار است درمورخ 29 ماه مارس برابر با نهم فروردین ماه درخارج از ایستگاه بین المللی فضایی جهت نصب باطری های جدید، راهپیمایی فضایی داشته باشند.

گاردین نوشت:اما ناسا روزدوشنبه(روزگذشته) دریک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد به دلیل اندازه نبودن پوشش بیرونی لباس این فضانوردان این برنامه فضایی تغییر می نماید.

مک کلاین هفته گذشته زمانی که نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد ناسا متوجه تنگی لباس وی شد.

وجود جاذبه ضعیف درایستگاه بین المللی فضایی موسوم به(microgravity) باعث اندکی بلندی قد فضانوردان می گردد و در این مورد مک کلاین گفته است که حدود دو اینچ، بیش از 5 سانتی متر قد وی بلندتر شده است.

بنابراین گزارش، مک کلاین چهاردهمین زن فضانوردی بود که اقدام به راهپمیایی فضایی کرد.

نخستین زنی که مبادرت به راهپیمایی فضایی کرداسوتلانا ساویتسکایا (Svetlana Savitskaya) فضانورد اتحاد جماهیر شوروی سابق در 35 سال پیش بود.

رویترز در گزارشی بیان کرد: تاکنون بیش از 500 راهپیمایی فضایی اجرا شده که سهم بانوان دراین زمینه 11% بوده است.

ایستگاه بین المللی فضایی که برای نخستین بار در 20نوامبر 1998 به فضا پرتاب شد، تا مورخ 25 مارس برابر با پنج فروردین ماه به مدت 20 سال و چهار ماه و پنج روز است که در مدار زمین قرار گرفته است.

این ایستگاه که با سرعتی نزدیک به هشت کیلومتر در ثانیه گرد زمین می چرخد، در حداقل و حداکثر فاصله 403 تا 408 کیلومتری از زمین قرار داد.

ظر فیت نهایی این ایستگاه برای پذیرش فضانورد شش نفر بوده که هم اکنون شش فضانورد در آن ساکن هستند.

اروپام **1302**1590

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2498

به "ناسا راهپیمایی فضانوردان زن را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا راهپیمایی فضانوردان زن را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید