حدادی: چند روز دیگر به اردوی آمریکا می روم، شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم

به گزارش کنفرانس هکا، قهرمان پرتاب دیسک آسیا از تشکیل اردوی تدارکاتی در آمریکا تا چند روز آینده اطلاع داد.

حدادی: چند روز دیگر به اردوی آمریکا می روم، شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا و دارنده مدال نقره بازی های المپیک 2012 لندن در اردوی جزیره کیش مشغول انجام تمرینات آماده سازی خود برای حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو است. او به همراه حسین توکلی مربی بدنساز و روانشناس و ایگور مزگوف ماساژور و فیزیوتراپ کادر فنی تا روزهای آینده این اردو را تمام خواهد نمود.

حدادی در مورد شرایط کنونی خود گفت: شرایط خیلی خوبی را به لحاظ روانی و آمادگی پشت سر می گذارم. برنامه های تمرینی را از آقای مک می گیرم و با یاری آقایان توکلی و مزگوف انجام می دهم. این اردو تا چند روز آینده به خاتمه می رسد و به تهران می آییم تا شرایط برپایی اردو در کمپ چولاویستای آمریکا را فراهم کنیم. دعوت نامه های آقای توکلی و آقای مزگوف از این کمپ رسیده و باید مقدمات اخذ ویزا و دیگر تشریفات آن از سوی فدراسیون پیگیری گردد تا این اردو را هم مستقیماً زیر نظر آقای مک ویل کینز شروع کنیم.

حدادی در مورد برنامه های تمرینی در کمپ چولاویستا گفت: شرایط اردو در کمپ چولاویستای آمریکا بستگی به حضور آقایان توکلی و مزگوف در این دوره از اردو دارد. اگر حضور این عزیزان در آمریکا قطعی گردد، این اردو سه ماهه خواهد بود. در غیر اینصورت باید به همراه آقای مک به اروپا بروم و ادامه تمرینات را با ایشان در اروپا پیگیری کنم.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد ترکیب کادر فنی خود توضیح داد: من توانستم با این کادر فنی با یک جهش خوب به رکوردهای خوب برسم. سال جاری توانستم با برنامه های خوب تمرینی آقای مک، بدنسازی و مشاوره های روانشناسی خوب آقای توکلی و یاری های دلسوزانه ایگور مزگوف بهترین رکوردهایم را بعد از المپیک لندن دوباره تکرار کنم. در دیداری که با آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان داشتم، ایشان به من قول دادند که این کادر فنی را برایم حفظ نمایند. پیروزیت تنها با کوشش ورزشکار شدنی نیست. هر ورزشکاری که ادعا کند به تنهایی به پیروزیت رسیده اشتباه می نماید. من نیز با یاری این کادر فنی و انرژی مثبت روانی که از این عزیزان دریافت می کردم با آرامش و البته کوشش و پشتکار به پیروزیت هایم رسیدم. ضمن قدردانی از حسن نیت کادر مسئولین فدراسیون، امیدوارم برای انجام برنامه های من برای حفظ این کادر فنی کوشش خود را بکند.

حدادی با اشاره به بعضی از نقدها در مورد حضور مربیان داخلی برای برنامه هایش گفت: عده ای از منتقدین مدعی هستند که من باید از مربیان داخلی برای تمرینات تخصصی ام یاری بگیرم. سؤالم این است: آیا ما در ایران مربی ای داریم که در پرتاب دیسک مدال المپیک گرفته باشد و یا شاگردی داشته باشد که مدال المپیک گرفته است؟ مربی ای که تا به حال مدال المپیک را در پرتاب دیسک لمس نکرده چه بار فنی و روانی مثبت برای من می تواند داشته باشد؟. آقای مک ویل کینز هم خودش و هم شاگردانش المپیکی بوده اند و مدال المپیک گرفته اند. آقای حسین توکلی خودش مدال طلای وزنه برداری المپیک را دارد. آقای ایگور مزگوف 42 سال است تجربه کارکردن با ورزشکاران بزرگ المپیک در زمینه فیزیوتراپی و ماساژ را دارد. پیشنهاد می کنم این منتقدین نقد کارشناسانه بنمایند. نتایجی که من با این کادر فنی گرفته ام گواه ادعاهای من است.

دارنده مدال نقره پرتاب دیسک المپیک با اشاره به موضوع انرژی مثبت برای یک کسب یک پیروزیت بزرگ توضیح داد: در المپیک لندن اگر من به مدال رسیدم، از مربی گرفته تا اعضای تیم ملی و کادر فنی و مسئولین فدراسیون با انرژی مثبت دوست داشتند من مدال بگیرم و این رخ داد. الان نیز من صمیمانه این خواسته را دارم. با نگاه و انرژی مثبت برای پیروزیت من و دیگر ورزشکاران تیم دعا نمایند. چرا عده ای کارشان شده بدگویی و ارتعاش انرژی های منفی برای من و ورزشکاران و کادر فنی؟! امیدوارم این فرهنگ در ورزش کشور به خصوص دو و میدانی ایران جا بیفتد که هر نتیجه ای احتیاج به یک فرایند و جریان سازی در انرژی مثبت دارد. سهم دو و میدانی ایران تنها چند مدال در مسابقات آسیایی نیست. ما پتانسیل و ظرفیت های بالایی در کسب مدال های مختلف در دیگر مواد دو و میدانی هم داریم.

وی در مورد دوره سرپرستی فدراسیون دو و میدانی گفت: به هر حال هر فدراسیونی در ادوار مختلف دستخوش تغییرات مدیریتی می گردد و دو و میدانی نیز مستثناء از دیگر فدراسیون ها نیست. دوره سرپرستی در دو و میدانی معمولاً با حضور سرپرستانی طی شده که شناختی از این ورزش نداشته اند و گه گاه دچار چالش هایی به دلیل مشاوره های غلط عده ای دلسوز نما نیز شده اند. اما خوشحالم از مدیریت صحیح آقای عرب که اجازه به دلسوزی های بی مورد این عده نداد و با درایت کامل در یک فدراسیون المپیکی تمام امورات ساماندهی ورزشکاران المپیکی و دیگر دوستانی که شانس کسب سهمیه بودند را مدیریت کرد. به ایشان تبریک می گویم و امیدوارم در هرجا که هستند پیروز و پیروز باشند.

حدادی در خاتمه با اشاره به مجمع انتخابات پیش روی ریاست فدراسیون دو و میدانی گفت: در چند روز آینده یکی از سرنوشت سازترین اتفاقات مدیریتی برای دو و میدانی ایران رقم خواهد خورد. سهم خود می دانم از دوستانی که می خواهند برای دو و میدانی خدمت نمایند و دلسوز این رشته هستند، برای پیروزیت این رشته مظلوم متحد شوند. دو و میدانی رشته کوچکی نیست و احتیاج به یک مدیریت قوی و همه جانبه دارد. حتماً که نباید همه رئیس باشند. هر کس در هر زمینه این که پیروز هست و توانمندی دارد باید به این رشته یاری نمایند. به ورزشکاران بزرگ و کوچک این رشته احترام بگذارند و آنها را به نگاه یک فرزند قهرمان ببینند نه یک کارگر. امیدوارم بهترین روزها برای دو و میدانی ایران اتفاق بیفتد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8768

به "حدادی: چند روز دیگر به اردوی آمریکا می روم، شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدادی: چند روز دیگر به اردوی آمریکا می روم، شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید