معرفی جاذبه های طبیعی ایران به زبان یونانی

به گزارش کنفرانس هکا، با هدف معرفی جاذبه های طبیعی ایران به گردشگران یونانی و ترویج اکوتوریسم، بخش گردشگری طبیعت به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در پایگاه ایرانشناسی به زبان یونانی راه اندازی شد.

معرفی جاذبه های طبیعی ایران به زبان یونانی

به گزارش خبرنگاران، با توجه به رشد روزافزون صنعت گردشگری و تمایل گردشگران به تجربه سفرهای مسئولانه و سازگار با محیط زیست، راه اندازی بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایرانشناسی به زبان یونانی گامی مؤثر در این زمینه تلقی می گردد.

بخش گردشگری طبیعت پایگاه ایرانشناسی شامل معرفی بیش از 110 مورد از جاذبه های طبیعی ایران، همراه با تصاویر مجذوب کننده و توضیحات کامل به زبان یونانی است.

این بخش می تواند به عنوان مرجعی مفید برای گردشگران یونانی که در پی کشف جاذبه های طبیعی ایران هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

انجمن بین المللی اکوتوریسم، این نوع گردشگری را سفر مسئولانه ای که به حفظ محیط زیست یاری می نماید و رفاه مردم محلی را بهبود می بخشد تعریف می نماید.

هدف اکوتوریسم به حداقل رساندن تأثیر گردشگری بر طبیعت و توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست در طی سفر است. این نوع گردشگری فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم جوامع محلی، حمایت از اقتصاد محلی و حفظ تنوع زیستی و منابع طبیعی فراهم می نماید.

ایران با برخورداری از تنوع اقلیمی و جغرافیایی، از جاذبه های طبیعی بی نظیری برخوردار است که می تواند مقصدی مجذوب کننده برای گردشگران اکوتوریست باشد. از جمله این جاذبه ها می توان به کوه ها، جنگل ها، بیابان ها، دریاچه ها، تالاب ها، غارها و پارک های ملی اشاره نمود.

بخش گردشگری طبیعت پایگاه ایرانشناسی، اطلاعات جامعی درباره بیش از 110 مورد از جاذبه های طبیعی ایران ارائه می دهد. این اطلاعات شامل معرفی جاذبه طبیعی شامل نام، موقعیت مکانی، تصاویر، توضیحات و اطلاعات مربوط به امکانات و خدمات موجود، نکات سفر شامل اطلاعات مربوط به نحوه دسترسی، برترین زمان سفر، تجهیزات لازم و ... و معرفی جوامع محلی شامل اطلاعات مربوط به فرهنگ، آداب و رسوم و صنایع دستی جوامع محلی است.

در این بخش، تنوع گسترده ای از جاذبه های طبیعی ایران از جمله خلیج دلفین ها، دریاچه نمک، دریاچه گهر، جنگل ابر، سرو ابر کوه، کوه دماوند، فشافویه، غار علیصدر، تنگه چاهکو، باغ دنیا نما، تالاب انزلی، پارک شهر، جنگل گیسوم، کوه های مریخی، باغ سنگی، دریاچه ارومیه و ...، به گردشگران یونانی معرفی شده است.

شایان ذکر است، راه اندازی این بخش از پایگاه ایرانشناسی به وسیله پست الکترونیکی به اطلاع بیش از 3000 نفر از مخاطبان رایزنی فرهنگی رسید و برای 20 مؤسسه گردشگری به منظور لحاظ در برنامه گردشگری خود ارسال شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این پایگاه به وسیله لینک https://iranculture.gr/category/oikotoyristika-axiotheata در دسترس علاقه مندان است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 اسفند 1402 بروزرسانی: 26 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16068

به "معرفی جاذبه های طبیعی ایران به زبان یونانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های طبیعی ایران به زبان یونانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید