مرکل: دلم برای صدراعظمی تنگ می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا نوشت: صدراعظم در حال کناره گیری آلمان در مصاحبه ای از دستاوردها و چالش های دوران صدارتش و دلتنگی ترک مسئولیتش گفت.

مرکل: دلم برای صدراعظمی تنگ می گردد

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به زودی و پس از 16 سال رهبری دولت، از سیاست کنار می کشد. اینک مجلس تازه ای تشکیل شده و این بار، رئیس دولت از احزاب متحده دمکرات مسیحی/سوسیال مسیحی نخواهد بود.

ماکس هوفمان، مدیر بخش خبر دویچه وله، در برلین به ملاقات آنگلا مرکل رفته و پرسش هایی پیرامون کارنامه دولت، ارزیابی مرکل از دستاوردها و ناکامی ها و برنامه های آینده این سیاستمدار طرح کرد.

پیشتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چند مرتبه تاکید نموده بود که کنار کشیدن از مسند قدرت برایش ساده است و فرصت زیادی برای خواب و مطالعه دارد.

مرکل در پاسخ به این سوال دویچه وله که در آینده قصد چه کاری را دارد، می گوید: هنوز برنامه ای ندارم. ابتدا کمی استراحت می کنم تا بعد ببینم چه می گردد.

با این حال مرکل اضافه نمود که از یک طرف شاد است، اما کمی هم احساس حزن و دلتنگی به سراغش می آید. او گفت: چون همواره کارم را دوست داشتم و هنوز هم از انجام وظایفم لذت می برم.

ماکس هوفمان، مدیر خبر دویچه وله در سرانجام مصاحبه به مرکل می گوید قابل تصور نیست که دیگر شما را در مقام صدراعظم نبینیم. مرکل هم با همان حالت عاقلانه همیشگی و با لبخند پاسخ می دهد: به این هم عادت می کنید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12930

به "مرکل: دلم برای صدراعظمی تنگ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: دلم برای صدراعظمی تنگ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید