جیب بُرترین شهرها و کشورهای اروپا برای گردشگران کدام ها هستند؟

به گزارش کنفرانس هکا، نتیجه یک پژوهش نو نشان می دهد که محبوب ترین نقاط برای گردشگران در اروپا در عین حال بیشترین مراکز مورد علاقه جیب بُرها در این قاره هم هستند.

جیب بُرترین شهرها و کشورهای اروپا برای گردشگران کدام ها هستند؟

این تحقیق از سوی شرکت بیمه کوت زون در بریتانیا صورت گرفته است. محققان پنج مکان محبوب گردشگران در هر کشور را از نظر موارد گزارش شده از جیب بُری از سوی بازدیدنمایندگان آنالیز کردند.

نتیجه این آنالیز ها نشان داد که ایتالیا را می توان بهشت جیب بُرها نامید چراکه بیشترین موارد جیب بُری در مکان های محبوب گردشگران در این کشور گزارش شده است.

پس از ایتالیا که یکی از مقصدهای اصلی گردشگران در قاره اروپا است کشورهای فرانسه و اسپانیا در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

آنالیز های شرکت بیمه کوت زون نشان داده است که گردشگران هنگام بازدید از بعضی از جاذبه های گردشگری قاره اروپا به طور خاص باید مراقب خطر جیب بُری باشند.

فواره معروف تروی در رمِ ایتالیا

به عنوان مثال خطر جیب بُری هنگام بازدید از جاذبه های گردشگری شهر رم، مرکز ایتالیا از دیگر شهرهای این کشور بیشتر است. فواره معروف تروی در رم به طور خاص از جمله مکان هایی است که خطر جیب بُری در آن بالا است.

گردشگران هر سال بنا به سنت حدود یک میلیون یورو سکه به داخل حوض این فواره پرتاب می نمایند.

برج ایفل در پاریس

برج ایفل ، پاریسLewis Joly/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.

پاریس، مرکز فرانسه نیز یکی از مقاصد مهم گردشگران در اروپا است. با این حال پاریس دومین شهر از نظر خطر جیب بُری در اروپا است.

جیب بُرها در محوطه اطراف برج ایفل که از جاذبه های گردشگری محبوب پاریس به شمار می رود حضور پررنگی دارند. کلیسای نوتردام و موزه های لوور و اورسی از دیگر اماکنی هستند که گردشگران به طور خاص هنگام بازدید از آنها باید مراقب جیب های خود باشند.

این در حالی است که پاریس طی ماه های آینده به علت برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک 2024 بیشتر از سال های قبل میزبان گردشگران خواهد بود.

در این میان نکته جالب این است که یکی از شاهکارهای تاریخ سینمای فرانسه اثر روبرت برسون جیب بُر نام دارد. این فیلم در سال 1959 ساخته شد.

جایگاه برابر آلمان و اسپانیا

کشورهای اسپانیا و آلمان در آنالیز های شرکت بیمه کوت زون از نظر خطر جیب بُری در منطقه ها مورد علاقه گردشگران جایگاه یکسانی به دست آوردند.

بارسلون به عنوان یکی از شهرهای پرخطر از نظر جیب بُری محسوب می گردد و به همین علت خیابان معروف لا رامبلا در صدر لیست اماکن مورد علاقه جیب بُرها قرار گرفته است. کلیسای معروف ساگرادا فامیلیا در بارسلون نیز از جمله اماکنی است که گردشگران هنگام بازدید از آن باید مراقب جیب های خود باشند.

از سوی دیگر خطر جیب بُری هنگام بازدید از دروازه براندنبورگ در برلین، مرکز آلمان مانند دیگر جاذبه های گردشگری اروپا بالا است.

آمستردام؛ کانون جیب بُری در هلند

منطقه معروف رد لایت در آمستردام، مرکز هلند یکی از محبوب ترین محل ها برای گردشگرانی است که به این شهر سفر می نمایند. این در حالی است که گردشگران در این محله از هر محله دیگری در کل هلند بیشتر در معرض خطر جیب بُری هستند.

واقع شدن این محله در مرکز شهر بی شک در این امر بی تاثیر نیست. احتمالا یکی از دلایلی که مقام های آمستردام در پی انتقال این محله به خارج از شهر هستند همین حضور جیب بُرها است.

دیگر جاذبه های گردشگری هلند نیز که به عنوان محل های پرخطر از نظر جیب بُری شناخته می شوند هم در آمستردام واقع شده اند. خانه آن فرانک، دختر نوجوانی که در دوران اشغال هلند به دست نازی ها کشته شد نیز از جمله جاذبه های گردشگری است که خطر جیب بُری در آن بالا است.

کارشناسان حوزه گردشگری به گردشگران توصیه می نمایند که همیشه مراقب اموال خود باشند و اشیاء گران قیمت را در هتل یا محل اقامت باقی بگذارند.

منبع: گردشبان
انتشار: 17 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17158

به "جیب بُرترین شهرها و کشورهای اروپا برای گردشگران کدام ها هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیب بُرترین شهرها و کشورهای اروپا برای گردشگران کدام ها هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید