مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور ، جزئیات رای گیری در هیئت دولت

به گزارش کنفرانس هکا، معاون پارلمانی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هیات دولت با طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تعطیلی پنجشنبه ها مخالفت کرد.

مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور ، جزئیات رای گیری در هیئت دولت

خبرنگاران - حسینعلی امیری با بیان این مطلب اضافه نمود: طرحی که از سوی نمایندگان برای تعطیلی پنجشنبه ها تهیه شده بود برای دریافت نظرات بین دستگاه های اجرایی توزیع شد.

وی با بیان اینکه این طرح موافقین و مخالفانی داشت که هر کدام برای خود استدلال هایی می آوردند اضافه نمود: طرح در نهایت در هیات دولت مطرح و به رای گذاشته شد که اعضای هیات دولت به آن رای مخالف دادند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری اضافه نمود: رئیس سازمان امور اداری و استخدامی به زودی برای اعلام نظر هیات دولت در رابطه با این طرح در مجلس شورای اسلامی حاضر خواهد شد.

امیری شرح داد: شرایط شهرستان ها با تهران متفاوت است و مسایل زیست محیطی و ترافیکی پایتخت در شهرستان ها مطرح نیست از این رو در صورت اجرای این طرح بسیاری از کارخانه ها و ادارات تعطیل می شوند و بار مالی قابل توجهی برای دولت دارد از این رو خلاف قانون اساسی است.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تصویب کمیسیون اجتماعی مبنی بر دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته گفته بود: طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان ها و شهرستان ها، مانند تهران در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است.

وی با بیان اینکه تصویب این طرح به تقویت اقتصاد گردشگری و هم به تقویت نهاد خانواده منجر خواهد شد گفته بود: اینگونه نیست که حتما تعطیلات کمتر بهره وری مالی بیشتری را داشته باشد بلکه تعطیلات بیشتر هم به بهره وری نیروی کار و هم به تقویت ظرفیت های معطل مانده مالی همچون اقتصاد گردشگری آن هم بر پایه گردشگری یاری شایانی می نماید، امیدوارم این طرح در صحن علنی مجلس نیز رای بیاورد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: چمدان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6520

به "مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور ، جزئیات رای گیری در هیئت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور ، جزئیات رای گیری در هیئت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید