محل برگزاری نشست گروه 7 در فرانسه به قلعه امنیتی تبدیل شد

به گزارش کنفرانس هکا، دولت فرانسه در آستانه نشست گروه هفت تمهیدات بی سابقه امنیتی را در محل برگزاری این نشست درنظر گرفته است.

محل برگزاری نشست گروه 7 در فرانسه به قلعه امنیتی تبدیل شد

به گزارش یورونیوز، از جمله وکلای منطقه بایون فرانسه برای یاری به بازداشتی های احتمالی در جریان این نشست گروه 7 حاضر خواهند بود.

70 وکیل فرانسه بصورت شبانه روزی در زمان برگزاری این نشست برای حمایت به بازداشتی های احتمالی آماده خواهندبود.

وزارت کشور فرانسه پیش بینی نموده است که روزانه امکان دارد شمار بازداشتی ها به 300 نفر برسد و به همین خاطر سلول های بازداشت های احتمالی برای این تعداد آماده شده است.

نزدیک به 17 دادستان فرانسه در بیاریتز حاضر خواهند بود تا در دادگاه هایی شبیه به دادگاه های صحرائی متهمان را دادگاهی نمایند. یکی از مقامات کانون وکلای بایون به خبرگزاری فرانسه می گوید احتمال می رود شاهد تظاهرات پراکنده اما پرتنشی در جریان این نشست باشیم و به همین دلیل وکلای دادگستری تصمیم گرفته اند تا در حالت آماده باش قرارداشته باشند.

وزارت کشور فرانسه انتظار دارد مخالفان سیاست های اقتصاد دنیای، فعالان محیط زیست و طرفداران گروه های چپ رادیکال از سراسر اروپا و بعضی نقاط دنیا برای اعتراض به بیاریتز بیایند.

معترضان قرار است تجمعاتی در شهر بیاریتز و یکی از شهرهای کوچک نزدیک به آن، آنگله و همچنین شهر بایون برگزار نمایند. گفته می گردد نزدیک به 3500 خبرنگار این نشست و حواشی آن را پوشش خواهندداد. فرودگاه و ایستگاه قطار این شهر از 23 تا 26 اوت خاتمه برگزاری نشست گروه هفت بروی عموم بسته خواهد بود. معترضان در روستای اورونیه، که در 25 کیلومتری محل نشست واقع است کمپی با عنوان آلترناتیو نشست برپانموده اند.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه بیان کرد که موارد امنیتی در شهر ساحلی بیاریتز به اندازه ای خواهد بود تا رهبران هفت کشور حاضر و همراهان آنها را دچار نگرانی نکند. او بیان کرد که بیاریتز به قلعه ای امنیتی تبدیل خواهد شد.

در نشست گروه هفت قراراست رهبران کشورهای فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، کانادا، آمریکا، آلمان و ژاپن با یکدیگر دیدار و تبادل نظر نمایند. هم چنین در این نشست رهبران نهادهای مهم اروپایی از جمله کمیسیون اروپا و شورای اروپایی نیز حاضر خواهند بود. مقامات فرانسوی می گویند قصد دارند با برگزاری تدابیر شدید امنیتی اجازه تکرار وقایع سال های گذشته در حاشیه این نشست را ندهند. یکی از پرتنش ترین این نشست ها در شهر جنوای ایتالیا و در سال 2001 میلادی برگزار گردید که در جریان اعتراضات یکی از مخالفان طی خشونت پلیس کشته شد و صدها نفر نیز زخمی شدند.

بیاریتز شهر تفریحی در جنوب غربی فرانسه و در کرانه اقیانوس اطلس قراردارد. نشست گروه به مدت سه روز از شنبه تا دوشنبه هفته آینده، 24 تا 26 اوت برگزار می گردد. بیاریتز در منطقه باسک فرانسه قراردارد. جدایی طلبان این منطقه دهه ها برای استقلال مبارزه نموده اند و این منطقه فرانسه همیشه بدلیل مطالبات استقلال طلبان شرایط ویژه امنیتی داشته است.

7ronaldo7.ir: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5742

به "محل برگزاری نشست گروه 7 در فرانسه به قلعه امنیتی تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل برگزاری نشست گروه 7 در فرانسه به قلعه امنیتی تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید