شهربازی شهرهای جاده ابریشم در قزوین راه اندازی می شود

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، مسعود نصرتی روز دوشنبه در دیدار با سید مرتضی میریان، رئیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در قزوین و حمیدرضا ملک پور قربانی، سرمایه گذار ایرانی مقیم کانادا که نمایندگی یک شرکت آلمانی را برای سرمایه گذاری در ایران بر عهده دارد، اظهار کرد: پیرو مذاکرات و جلسات قبلی در خصوص سرمایه گذاری در زمینه ایجاد شهربازی با قطارهای نسل اول و نسل پیشرفته امروزی با جانمایی و موضوع شهرهای جاده ابریشم، موافقت با این سرمایه گذاری اعلام و میزان این سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال برای یک شهر برآورد شده است.

شهربازی شهرهای جاده ابریشم در قزوین راه اندازی می شود

وی با بیان اینکه با توجه به انتقال تجهیزات و ماشین آلات مخصوص ایجاد زیرساخت های این پروژه به گمرک بندر انزلی می توان این پروژه را در حداقل زمان ممکن به بهره برداری رساند، مطرح نمود: این شهربازی برای اولین بار در ایران و در قزوین به صورت پایلوت اجرایی می شود و قطارهای باری، مسافربری و گردشگری این شهربازی تداعی کننده جاده ابریشم جدید و اهمیت آن در رونق گردشگری کشورها خواهد بود.

رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم افزود: با توجه به اینکه تجهیزات این شهربازی پرتابل است، می تواند با مدیریت مجمع جهانی شهرهای اسلامی در شهرهای دیگر جهت جاده ابریشم نیز به اجرا درآید و منافع آن در اختیار مجمع قرار گیرد.

نصرتی با اشاره به اینکه این شهربازی می تواند به صورت دائمی یا موقتی در شهرهای ایران به اجرا درآید، گفت: راه اندازی این شهربازی می تواند در رونق گردشگری شهرهای جاده ابریشم و به خصوص قزوین که به صورت پایلوت در آن راه اندازی می شود، مؤثر واقع شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با وجود پیگیری سرمایه گذار و نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین برای انتقال تجهیزات زیرساختی از بندرانزلی به قزوین و نیز انتقال تجهیزات اصلی قطارهای شهربازی در مدت یک ماه از آلمان به قزوین با سرعت این پروژه اجرایی شود.

رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم با بیان اینکه این شهربازی می تواند در بوستان باراجین راه اندازی شود، مطرح نمود: بوستان باراجین ظرفیت اجرای پروژه های بی نظیر در سطح کشور را داراست.

نصرتی همچنین از پیشنهاد این سرمایه گذار برای برپایی نمایشگاه سگ های تخصصی در دهکده طبیعت باراحین استقبال کرد و گفت: سگ های زنده یاب، پلیسی، غواص و سگ های تخصصی دیگر می توانند در این دهکده به نمایش درآیند و از کشورهای مختلف دارای این سگ های تخصصی می توان در این نمایشگاه بهره برد.

وی شرح داد: برای اسکان این گردشگران خارجی نیز می توان از سوئیت های طبیعی که در بوستان باراجین و دهکده طبیعت توسط سرمایه گذار آماده سازی می شود، بهره برد.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6659

به "شهربازی شهرهای جاده ابریشم در قزوین راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهربازی شهرهای جاده ابریشم در قزوین راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید