سفیر ایران در بروکسل: اتحادیه اروپا در راستای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا قدم های موثری بردارد

به گزارش کنفرانس هکا، سفیر جدید ایران در بروکسل در مراسم تقدیم رونوشت استوارنامه اش ابراز امیدواری کرد که بلژیک و سایر کشورهای اروپایی در راستای کاهش تحریم های آمریکا قدم های موثری بردارند.

سفیر ایران در بروکسل: اتحادیه اروپا در راستای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا قدم های موثری بردارد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، صبح امروز (سه شنبه) 29 بهمن 1398 در بروکسل با خانم فرانس شونه مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

در این دیدار دو طرف ضمن اشاره به روابط دیرینه و محبت آمیز دو کشور، بر وجود ظرفیت های فراون در حوزه های مختلف برای همکاری و توسعه روابط دوجانبه تاکید کردند.

سفیر ایران در بروکسل از کشور بلژیک به عنوان یکی اعضای غیردائم شورای امنیت و تسهیل کننده قطعنامه 2231 یاد کرد که پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم های غیرقانونی این کشور، مواضع مثبتی در حمایت از برجام و چندجانبه گرایی اتخاذ کرده است.

وی بر ضرورت اتخاذ و حفظ موضع مستقل اروپا تاکید و ابراز امیدواری کرد که با توجه به پیشینه روابط خوب دو کشور شاهد توسعه روابط دوجانبه در حوزه های مختلف باشیم و بلژیک و سایر کشورهای اتحادیه اروپایی در راستای کاهش تاثیر تحریم های غیرقانونی آمریکا قدم های موثری بردارند.

در این دیدار خانم فرانس شونه، مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه بلژیک نیز برای سفیر ایران آروزی موفقیت کرده و بر ضرورت ارتقا روابط و تسهیل همکاری ها بین دو کشور تاکید کرد.

دهقانی پیش از این مسئولیت هایی از جمله معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، مدیرکل امور سیاسی بین المللی وزارت خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک را بر عهده داشته است.

وی همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد اتحادیه اروپا و سفیر آکردیته نزد لوکزامبورگ نیز است.

پس از تصدی غلامحسین دهقانی به این سمت، محسن بهاروند دستیار وزیر و مدیرکل آمریکا به جای او عهده دار معاونت امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه شد.

غلامحسین دهقانی به جای پیمان سعادت عهده دار این سمت شده است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8648

به "سفیر ایران در بروکسل: اتحادیه اروپا در راستای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا قدم های موثری بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در بروکسل: اتحادیه اروپا در راستای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا قدم های موثری بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید