سجادی: امیدواریم پرورش اندام وارد بازی های آسیایی گردد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، در این نشست علاوه رییس IFBB و وزیر ورزش و جوانان، عبدالمهدی نصیرزاده رییس و رضا فیروزی نایب فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و شهرام عظیمی سرپرست دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه حضور داشتند.

سجادی: امیدواریم پرورش اندام وارد بازی های آسیایی گردد

سیدحمید سجادی در این ملاقات با ابراز خوشحالی از حضور رییس فدراسیون دنیای پرورش اندام در ایران گفت: از آقای رافائل سانتونخا و فدراسیون دنیای تشکر می کنم که در کنار فدراسیون ایران هستید و از فدراسیون و آقای نصیرزاده حمایت می کنید. امیدوارم که مجموعه فدراسیون برنامه های مدونی را برای مسابقات داخل و خارج از کشور برنامه ریزی نمایند.

وی اضافه نمود: دو دیدگاه کلی نسبت به رشته پرورش اندام در ایران وجود دارد. یک نگاه بحث عمومی این رشته است که خیلی از مردم کشور برای اینکه فیزیک بدنی مناسب داشته باشند به آن روی می آوردند. دوم اینکه افراد دیگری هستند که به صورت حرفه ای و در بعد قهرمانی این رشته فعالیت می نمایند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: ما وظیفه داریم که مباحث آموزشی را به شکل خوب در بین افرادی که به این رشته علاقه دارند نهادینه کنیم. ورزشکاران علاقه مند به این رشته نباید برای رسیدن به شکل مطلوب عجله نمایند و به صورت اصولی ورزش خود را ادامه دهند.

سجادی اضافه نمود: با توجه به اینکه فدراسیون ایران این درخواست را دارد که این رشته وارد بازی های آسیایی گردد درخواست ما این است که آقای رافائل از رابطه خود استفاده کند و زمینه ایجاد این درخواست را فراهم کند. بعلاوه احتیاج است که جلسات مشترک بین فدراسیون ایران و فدراسیون دنیای برای کنترل دوپینگ برگزار گردد.

رافائل سانتونخا، رییس فدراسیون دنیای پرورش اندام نیز در این ملاقات گفت: باعث خرسندی است که یک قهرمان ملی و شخصیت ورزشی در راس وزارت ورزش و جوانان ایران قرار گرفته است و قطعا این اتفاق ثمرات خوبی برای ورزش ایران درپی خواهد داشت.

وی ادامه داد: جوانان رشته ورزشی پرورش اندام را برای خود یک آرمان می دادند و برای ما افتخار است که در خدمت همه این ورزشکاران باشیم. در این ورزش همه باید سلامت باشند و همه کوشش ما این است کسانی که در این رشته فعالیت دارند در راستا درستی گام بردارند.

رییس فدراسیون دنیای پرورش اندام ادامه داد: ما از وجود ایرانی ها در فدراسیون دنیای بهره می گیریم چون توانایی خوبی دارند. ایران از ظرفیت و توانمندی خوبی برای میزبانی از مسابقات بین المللی برخوردار است. کشور ایران متشکل از زبان ها و قومیت های مختلف است و این باعث می گردد کسانی که از همه دنیا به مسابقات می آیند با این قومیت ها و فرهنگ مردم ایران آشنا شوند.

رافائل گفت: یکی از اعتقادها و اهداف اصلی ما در فدراسیون دنیای کنترل و مبارزه با دوپینگ است و در این راستا هرکاری انجام می دهیم و با فدراسیون ایران نیز همکاری خواهیم داشت.

لازم به ذکر است؛ در خاتمه این نشست رافائل سانتونخا و سجادی هدایایی را به رسم یادبود به یکدیگر اهدا کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13274

به "سجادی: امیدواریم پرورش اندام وارد بازی های آسیایی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: امیدواریم پرورش اندام وارد بازی های آسیایی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید