دست پر بازدیدکنندگان نمایشگاه هفدهم

به گزارش کنفرانس هکا، سال جاری در غرفه بعضی از استان ها، بازار تبلیغ سفر و گردشگری از سوی صادق بوقی و عمه بتول داغ است و مردم برای گرفتن عکس یادگاری با آنها به صف می شوند. درنای اُمید نیز با المان و لگوی خود سهمی کوچک اما پراستقبال در نمایشگاه هفدهم گردشگری دارد و بازدیدکنندگان در غرفه مازندران می توانند با زندگی و سرگذشت این پرنده آشنا شوند.

دست پر بازدیدکنندگان نمایشگاه هفدهم

خبرنگاران: زهرا فلک بلند/ آخرین برگ از دفتر هفدهمین نمایشگاه بین المللی توریستی تهران امروز ورق می خورد و با تمام شُکوه خود بسته می گردد. این دوره از نمایشگاه توریستی تهران تا به امروز دستاوردهای بسیاری، هم برای بازدیدنمایندگان و هم برای غرفه داران به همراه داشته است و توانسته جوابگوی مخاطبانی از سلایق و سطوح مالی مختلف باشد؛ از علاقه مندان به اقامت در هتل های پنج ستاره و لوکس شهرهای مختلف گرفته تا طبیعت گردان و توریستانی که دلخوشی شان بیدارشدن با پایکوبی نورهای طلایی خورشید بر صورتشان است آن هم در میان دشت های سرسبز زاگرس.

سال جاری در غرفه برخی از استان ها، بازار تبلیغ سفر و توریستی از سوی صادق بوقی و عمه بتول داغ است و مردم برای گرفتن عکس یادگاری با آنها به صف می شوند. درنای اُمید نیز با المان و لگوی خود سهمی کوچک اما پراستقبال در نمایشگاه هفدهم توریستی دارد و بازدیدنمایندگان در غرفه مازندران می توانند با زندگی و سرگذشت این پرنده آشنا شوند.

یکی از تفاوت های نمایشگاه سال جاری با سال های گذشته این است که به توریستی کودک نیز توجه ویژه ای شده و علاوه بر برپایی میز توریستی کودک، غرفه اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با نمایش انیمیشن موزیکال توریستی کودک با عنوان فسقلی های توریست، با زیرنویس فارسی و زبان اشاره، تفریح جذابی را برای بچه ها در نظر گرفته است. ضمن اینکه طراحی غرغه های استان ها زیبایی بصری خاصی را پیش چشم بازدیدنماینده ها گگردده است. در نمایشگاه سال جاری نیز همانند سال گذشته تمام میزهای تخصصی خانواده محور وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی مانند میز توریستی دسترس پذیر، میز توریستی کودک، میز تخصصی توریستی سلامت، میز تخصصی توریستی کشاورزی، عشایر و روستایی و… دارای غرفه بوده و حضوری پررنگ در نمایشگاه دارند.

در ادامه، ارزیابی بازدیدنمایندگان از هفدهمین نمایشگاه بین المللی توریستی را می خوانید.

مدیر یکی از آژانس های توریستی با بیان اینکه نمایشگاه سال جاری نسبت به سال گذشته در زمینه ارائه امکانات دیجیتالی پیشرفت بسیار خوبی داشته، می گوید: از آنجا که این روزها بخش زیادی از زمان افراد با کامپیوتر یا گوشی همراه می گذرد، در حوزه توریستی هم برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان احتیاج به این حضور گسترده در دنیای دیجیتال احساس می گردد. در بازدید از نمایشگاه برای توسعه فعالیت هایمان پیروز شدم با برخی از شرکت هایی که زیرساخت نرم افزاری توریستی ارائه می نمایند، مذاکره کنم. برخی از این شرکت ها در سطح بسیار خوبی ظاهر شده اند و کامل ترین سیستم های آنلاین توریستی را برای رزرو هتل، پرواز، تور، قطار، اتوبوس، بیمه، ترانسفر و طراحی وب ارائه می نمایند.

بازدیدنماینده دیگری که برای سفر خانوادگی نوروز، مقصد خراسان رضوی و شهر مشهد را انتخاب نموده و در حال بازدید از غرفه این استان در هفدهمین نمایشگاه توریستی است، عنوان می نماید: ظرفیت های توریستی خراسان رضوی به خوبی در غرفه آن معرفی شده و برای برنامه ریزی سفر به شهرهای این استان ازجمله مشهد اطلاعات کامل و جامعی را هم از نظر رزرو تور و هتل یا هر نوع اقامتگاه دیگر و هم از نظر جاذبه های توریستی می توان کسب کرد. بعلاوه طراحی غرفه با تمِ حرم امام رضا(ع) زیبایی بصری خاصی به غرفه بخشیده است.

بهاره روستا که از شیراز برای بازدید نمایشگاه توریستی به تهران آمده و در حال بازدید از غرفه استان چهارمحال و بختیاری با رویکرد توریستی ماجراجویانه است، ارزیابی اش از نمایشگاه توریستی هفدهم را این گونه بیان می نماید: سال جاری طراحی غرفه های استانی جذابیت بیشتری داشت و بازدیدنماینده را ترغیب می کرد که تمام غرفه ها را ببیند. در غرفه چهارمحال و بختیاری با سفر ماجراجویانه بیشتر آشنا شدم و در پی آن بسته کاملی از ورزش ها و تفریحات ماجراجویانه در اختیارم نهاده شد که برای تعطیلات نوروز می تواند گزینه مناسبی باشد.

لیلا رحمانی، بازدیدنماینده شیرازی غرفه آذربایجان غربی نیز می گوید: غرفه آذربایجان غربی در سطح بسیار خوبی ظاهر شده و با مطالعه بروشورها و کتابچه های معرفی ظرفیت های توریستی این استان، تصمیم گرفتم حتما زندگی در کمپ عشایری و اقامت در سیاه چادرهایشان را تجربه کنم. فکر می کنم تجربه به یادماندنی و جذابی باشد، چون امکان تماشای جشن های محلی عشایر، اسب سواری، اقامت در سیاه چادر، چشیدن طعم غذاها و فرآورده های عشایری و… را فراهم می نماید.

یکی دیگر از بازدیدنمایندگان با بیان اینکه در نمایشگاه توریستی با چند تورلیدر آشنا شده که یکی از آنها برنامه سفر با تجربه اقامت در اکوکمپ را برای مسافرت نوروزی خانوادگی شان برنامه ریزی نموده است، می گوید: رصد ستارگان، شترسواری در کویر، بازدید از مزارع ارگانیک و گشت وگذار در آنها، صخره نوردی، تماشای گله حیوانات مختلف، آشنایی با آداب و رسوم مختلف ایرانی و معاشرت با اقوام گوناگون و تجربه زندگی کردن به شیوه آنها مانند عشایر و…جزو برنامه هایی بود که این تورلیدر برای اقامت در اکوکمپ برای ما در نظر گرفت.

نیما بشارتی نیز در ارزیابی اش از نمایشگاه هفدهم عنوان می نماید: راستش را بخواهید من تا به حال در خصوص رودگردی چیزی نشنیده بودم و اصلا نمی دانستم این نوع توریستی را هم می توان تجربه کرد. به طور کلی در خصوص تفریحات آبی مانند رفتینگ، آفرود، دیپ واتر و… اطلاعات جامعی در نمایشگاه ارائه شده و مشتاق شدم که در اولین فرصت گشت وگذار آبی را تجربه کنم. بعلاوه با اعضای یک باشگاه قایقرانی که اطلاعات بسیار تخصصی و کاملی در این خصوص داشتند، برای شرکت در کلاس های آموزش رفتینگ صحبت کردم.

زهرا بصیری، دانشجوی رشته توریستی هم با اشاره به برپایی میز توریستی خوراک می گوید: فکر می کنم برای دومین بار میز توریستی خوراک در نمایشگاه برپا شده که اقدام بسیار بجایی است اما با توجه به اینکه توریستی خوراک نوع جدیدی از توریستی است و بیشتر مردم با آن آشنایی ندارند و از آنجا که هر کدام از شهرهای ایران غذاهای متنوع و مخصوص به خود را دارند، این بخش از نمایشگاه می توانست پربارتر برگزار گردد. اگر در سال های بعد این اقدام بجا در سطح گسترده تری انجام گیرد و البته امکان سفارش و تهیه غذاها هم فراهم گردد، فکر می کنم با استقبال بسیار خوبی همراه باشد.

بابک بهبهانی هم که در حال بازدید از غرفه انتشارات ایران شناسی است، می گوید: در نمایشگاه سال جاری به آثار چاپی در حوزه توریستی توجه ویژه ای شده و تعداد زیاد کتا ب ها و نشریات تخصصی که در این حوزه می تواند راهنمای طبیعت گردان و دیگر انواع توریستی باشد، قابل توجه است. بعلاوه راهنمایان توریستی به خوبی اطلاعات مقاصد مختلف را به مخاطب منتقل می نمایند. خود من برخی مقاصد را اصلا نمی شناختم و اولین بار بود که نامشان را می شنیدم و با توضیحات این راهنمایان ترغیب شدم که مقاصد ناشناخته را در برنامه سفرهای آینده ام بگنجانم.

یکی از سرمایه گذاران حوزه توریستی نیز با بیان اینکه در این نمایشگاه با شرکت هایی مذاکره کردم که می توانند از صفر تا صد راه اندازی یک اقامتگاه توریستی را به صورت کاملا تخصصی طراحی و اجرا نمایند، می گوید: برای ما در اجرای پروژه توریستی، تخصص حرف اول را می زند و مذاکره با این شرکت ها باعث شد فعالیتمان را چند ماه زودتر شروع کنیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1402 بروزرسانی: 26 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15119

به "دست پر بازدیدکنندگان نمایشگاه هفدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست پر بازدیدکنندگان نمایشگاه هفدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید