زارع پور: ترافیک اینترنت داخلی کشور رکورد زد

به گزارش کنفرانس هکا، دیجیاتو نوشت: زارع پور بیان کرد در جریان بازی شب گذشته ایران و آمریکا، رکورد 6 ترابیت بر ثانیه در ترافیک اینترنت داخلی کشور به ثبت رسیده است.

زارع پور: ترافیک اینترنت داخلی کشور رکورد زد

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت به رکوردشکنی در ترافیک اینترنت کشور هم زمان با پخش زنده بازی ایران و آمریکا اشاره نمود: شب گذشته ترافیک فراوری و مصرف شده در داخل کشور به میزان 6 ترابیت بر ثانیه بوده است که برای اولین بار شاهد چنین ترافیکی در شبکه کشور هستیم.

به گفته وی بخش قابل توجهی از این ترافیک به پلتفرم تلوبیون اختصاص داشته است: تلوبیون شب گذشته 2.5 ترابیت بر ثانیه ترافیک مصرفی داشته که یک دستاورد بزرگ محسوب می گردد. هیچ پلتفرمی در داخل کشور تا به امروز چنین ترافیکی نداشته است.

زارع پور با بیان اینکه وظیفه اصلاح مهندسی ترافیک شبکه کشور بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته شده است، گفت: تا پیش از این، بیش از 95 درصد ترافیک کشور در تهران بود. به طور مثال اگر کاربری در سیستان و بلوچستان قصد مشاهده فیلم یا استفاده از سرویسی را داشت، ترافیک او به تهران می آمد و باز می گشت. ما از پارسال آغاز به کار کردیم تا در 8 نقطه، دیتا و سرویس های پرمخاطب را به شکل محلی در اختیار مردم قرار دهیم. شب گذشته و هم زمان با بازی ایران و آمریکا در مسابقات جام جهانی، 4 مرکز استان مشهد، اهواز، تبریز و شیراز برای اولین بار زیر بار رفتند و بیش از 15 درصد از ترافیک موردنیاز مردم برای تلوبیون و سرویس های پرمخاطب دیگر از همان نواحی تقدیمشان شد.

او این مهم را نتیجه کوشش های چند ماه گذشته همکاران خود در وزارت ارتباطات دانسته است که زیرساخت ها را آماده نموده اند: مردم تجربه کاربری خوبی با این توزیع ترافیکی داشتند. این رکورد نشان می دهد هم زیرساخت های ارتباطی کشور آماده است و هم پلتفرم هایمان آماده پذیرایی از میلیون ها کاربر با ترافیک بالا هستند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13999

به "زارع پور: ترافیک اینترنت داخلی کشور رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور: ترافیک اینترنت داخلی کشور رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید