رای الیوم: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست ، رزمایش دریایی تجسم ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است

به گزارش کنفرانس هکا، روزنامه رأی الیوم با اشاره به رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین در دریای عمان و اقیانوس هند نوشت: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست و سرنوشت نظامی و سیاسی آن را مشخص نمی کند و دوران هژمونی آن در این چارچوب به سرعت در حال فرسایش است.

رای الیوم: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست ، رزمایش دریایی تجسم ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم طی مقاله ای در بخش سخن سردبیر خود نوشت: از روز آدینه دریای عمان و اقیانوس هند شاهد رزمایش سه جانبه بی سابقه ای است که در آن کشتی های جنگی و ناوگان های دریایی کشورهای چین و روسیه و همچنین ایران مشارکت دارند و به مدت 4 روز با شعار تقویت امنیت و تجارت بین المللی در این منطقه، به ویژه در خلیج (فارس) و تنگه هرمز، برگزار می گردد؛ جایی که نفت کش ها در آن روزانه 18 میلیون بشکه نفت منتقل می نمایند.

شاید زود است بگوییم که این رزمایش تجسم یک ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است ولی همچنان حامل پیامی مهم به ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورهای غربی است که در ماه گذشته ایجاد دو ائتلاف دریایی به همین منظور را گفتند که شامل کشورهای عربی خلیج (فارس) از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.

ایران، که با محاصره سخت آمریکا روبرو است، بزرگ ترین استفاده نماینده از این رزمایش است؛ چرا که این رزمایش محاصره تحمیلی آمریکا بر این کشور را، حداقل از بُعد روانی و روحی، می شکند و این موضوع را مورد تأیید قرار می دهد که ایران در دنیا منزوی نیست و دوستانی استراتژیک در وزن دو ابرقدرت، یعنی چین و روسیه، دارد.

آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست و سرنوشت نظامی و سیاسی آن را مشخص نمی نماید و دوران هژمونی آن در این چارچوب به سرعت در حال فرسایش است و منطقه خلیج فارس و به ویژه تنگه هرمز دیگر همچون یک قرن پیش در انحصار آن نیست.

موضوع قابل توجه این است که این رزمایش همزمان شد با اقدام چین به انجام آزمایش موشکی موسوم به لانگ مارچ5، که چشم انداز آینده برنامه فضایی آن را ایجاد خواهد نمود و بیشتر تأسیس ایستگاه فضایی این کشور در مدار را تا سال 2020 هموار می نماید، علاوه بر این، روسیه نیز گفت که موشک مافوق صوتی آوانگارد را وارد تجهیزات نظامی خود کرد که قادر به دستیابی به هر هدفی در دنیا و غلبه بر هر گونه سپر ضدموشکی است.

در صورتی که گزارش های غربی که می گویند چین بزرگ ترین قدرت اقتصادی ظرف 10 سال خواهد شد و با شراکت روسیه قادر خواهد شد با ایجاد سیستم اقتصادی دنیای، که طی 5 سال به هیمنه دلار آمریکا خاتمه دهد، صحت داشته باشد هرچند این گزارش ها صحیح هستند پس این بدان معناست که ایران به خلاف همسایگان عرب خود، متحدی بسیار قدرتمند، امیدوارنماینده و قابل اعتمادترین برای خود انتخاب نموده است.

دنیا به سرعت در حال تغییر است در حالی که عرب ها یا بیشتر آنها پشت یک هدف قرار دارند و آن هدف، نحوه نابود کردن همدیگر با پول های شان و طبق دستورالعمل های آمریکایی است. بر این باور نیستیم که این شرایط عرب ها در 10 یا 20 سال آینده نیز تغییر کند.

ایران با قدرتمندان دوست می گردد؛ چرا که این کشور بلندپروازی استراتژیک و صنایع پیشرفته نظامی دارد و قدرت آنها زیادتر می گردد ولی همسایگان عرب آن به این منظور با قدرتمندان دوست می شوند تا آنها را به دنباله روهایی ضعیف و خوار تبدیل نمایند و میلیاردها دلار را بابت این سرسپردگی هزینه می نمایند، به همین دلیل است که ایران توسعه می یابد و پیشرفته می گردد در حالی که دیگران به توهین و فحش دادن و فزونی جستن با تأسیس ارتش های سایبری به این منظور، بسنده می نمایند.

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8026

به "رای الیوم: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست ، رزمایش دریایی تجسم ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای الیوم: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست ، رزمایش دریایی تجسم ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید