دمنوشی برای تقویت پوست و مو

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - متخصص طب سنتی گفت ترکیب بابونه، گل سرخ و گل گاو زبان به صورت دمنوش یک لیوان صبح و یک لیوان شب قبل از خواب، می تواند برای تقویت پوست و مو مفید باشد.

دمنوشی برای تقویت پوست و مو

به گزارش فارس، علیرضا ابوالفضلی، متخصص طب سنتی گفت: کمبود ویتامین های A ،B، C، E کلسیم و به ویژه کسانی که در طفولیت فقر آهن و روی داشته اند در سنین بزرگسالی دچار ریزش مو می شوند.

وی توضیح داد: خوردن سیب فصل خاصی ندارد و استفاده از سیب خشک و یا سرکه سیب در همه فصول سال توصیه می گردد و خوردن سیب قبل از صبحانه می تواند برای بسیاری از امراض مفید باشد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: اگر کسی عارضه ای دارد و یا به دلیل مسائل گوارشی از داروهای شیمیایی استفاده می نماید برای اینکه این داروها روی پوستش تاثیر نگذارد از ماست سرکه سیب به همراه سیاهدانه آسیاب شده استفاده کند و اگر کسی عارضه خاصی ندارد می تواند از سرکه سیب به تنهایی استفاده کند.

ابوالفضلی اضافه کرد: مخلوط عسل و روغن زیتون یا بادام تلخ اگر ده دقیقه قبل از حمام رفتن روی موها بماند و در 12 وعده که به حمام می رود این فرمول را انجام دهد 80 درصد از ریزش مو جلوگیری می نماید و ریشه مو را بسیار قوی می نماید.

وی گفت: جوش های صورت سه دلیل دارند که به آنها جوش های سر قرمز می گویند و مایع کرم رنگی به همراه خون از آن خارج می گردد. دلیل اول به دلیل خوردن گرمیجات است، دلیل دوم بر روی پوست خشک زده می گردد و به صورت موروثی بوده است و دلیل سوم هم آلودگی های محیطی و سرب موجود در هوا است.

این متخصص طب سنتی اعلام کرد: سن جوش زدن در خانم ها از 18 سالگی و در آقایان از 13 سالگی است و تا 38 سالگی ادامه دارد و بعد به تدریج کمتر می گردد ولی بعضی جای جوش هایشان بر روی پوست می ماند.

ابوالفضلی گفت: اگر کسی طبع سرد یا گرم داشته باشد و به سمت خوراکی های گرم رفته باشد و جوش بزند به ویژه در روی صورت، بالای کمر، روی کتف ها و روی گردن می تواند از سدر و یا حنای بدون رنگ یا پوست خیار بر روی پوست خود استفاده کند که اگر 12 روز ممارست داشته باشد صورت فرد دیگر جوش نمی زند.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: اگر پوست صورت خوب شد ولی بر روی دیگر منطقه ها بدنشان جوش ها وجود داشت حجامت عام در انتها هر فصل برای این افراد توصیه می گردد.

وی توضیح داد: پمادهای دست ساز برای برطرف فوری جوش ها هم وجود دارد که باید به داروسازان گیاهی مراجعه نموده و از تجویز آنها استفاده نمایند.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: برای کسانی که چین و چروک غیر موروثی دارند مخلوط روغن زیتون و سیاهدانه را داغ نموده و وقتی سرد شد به مدت 20 شب آن را روی پوست بمالند که باعث می گردد چین و چروک ها کنترل گردد.

ابوالفضلی اعلام کرد: ترکیب بابونه، گل سرخ و گل گاو زبان به صورت دمنوش یک لیوان صبح و یک لیوان شب قبل از خواب می تواند برای تقویت پوست و مو مفید و موثر باشد؛ البته این دمنوش نباید با نبات خورده گردد بلکه با عسل و یا شیره توصیه می گردد.

این متخصص طب سنتی متذکر شد: وقتی ریشه موی ما ضعیف و یا خیلی خشک است ریزش پیدا می نماید، کم پشت می گردد و یا زود چربی را به خودش جذب می نماید و باید با داروهای ارگانیک و اصلاح روش تغذیه خود جلوی این اتفاق را بگیریم.

وی ادامه داد: بعضی از افراد که وزن کم می نمایند و رژیم می گیرند نباید به چین و چروک ها دست بزنند چون اگر یک سال به خودشان وقت بدهند دوباره بدن خودش را پیدا می نماید و چین و چروک ها برطرف می گردد.

متخصص طب سنتی اضافه کرد: ماساژ در طب طبیعی توصیه شده است و تاثیر آن بسیار برای پوست و مو هم مهم است و یکی از اصلی ترین علل توصیه شدن ماساژ هم همین است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13320

به "دمنوشی برای تقویت پوست و مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمنوشی برای تقویت پوست و مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید