چالش سم زدایی از پوست در یک هفته برای داشتن پوست شفاف و شاداب

به گزارش کنفرانس هکا، مراقبت از پوست و پاک سازی آن از آلودگی های محیطی، سلول های مرده، سبوم اضافی و… سبب می گردد بتوانید با پیری زودرس پوست مقابله نموده و از مبتلا شدن به مسائل پوستی مانند آکنه، حساسیت های پوستی و… جلوگیری کنید. همان طور که با سم زدایی از بدن و دفع سموم از آن بدن سالم تری خواهید داشت با سم زدایی از پوست هم می توانید پوست سالم تر، شفاف تر و جوان تری داشته باشید. در این مطلب چالش یک هفته سم زدایی پوست خانگی را توضیح داده ایم. این چالش یک هفته ای را می توانید هر سه ماه یک بار انجام دهید تا با بسیاری از مسائل پوستی مقابله کنید. با ما همراه باشید.

چالش سم زدایی از پوست در یک هفته برای داشتن پوست شفاف و شاداب

سم زدایی پوست چیست؟

پوست شما روزانه در معرض آلودگی های محیطی بی شمار است و منافذ باز پوست ممکن است در اثر عواملی مانند محصولات آرایشی، آلاینده ها و سلول های مرده پوست مسدود شوند. مسدود شدن منافذ باز پوست سبب بروز آکنه و جوش صورت، کدر شدن پوست و ایجاد حساسیت های پوستی خواهد شد. در فرایند سم زدایی از پوست با پاک سازی پوست از سموم، ناخالصی ها، سلول های مرده پوست و آلاینده ها پوست شما به خوبی آبرسانی، درمان و پاک سازی خواهد شد و بسیاری از مسائل پوستی تسکین می یابند.

راهنمای ده مرحله ای سم زدایی پوست خانگی که در این مطلب برایتان ارائه نموده ایم به شما یاری می نماید پوستی سالم تر، روشن تر و شاداب تر داشته باشید. اما پیش از آغاز ضروری است به نکات ریز و ساده ای بپردازیم که با رعایت آن ها می توانید فرایند سم زدایی از پوست صورت و بدن را بهتر انجام دهید و زودتر به نتایج دلخواهتان برسید. در روتین روزانه تان نکات ذیل را در نظر بگیرید.

  • قبل از این که از حمام خارج شوید حتی شده برای چند لحظه کوتاه دوش آب سرد بگیرید. این عمل به خروج مواد سمی از منافذ پوست یاری می نماید.
  • همیشه بعد از ورزش صورت و بدنتان را بشویید. عرق نباید مدت زیادی روی پوست شما باقی بماند.
  • صفحه گوشی تان را همیشه تمیز نگه دارید. باکتری هایی که روی صفحه گوشی قرار می گیرند می توانند به سرعت به پوست صورت شما منتقل شوند.
  • سعی کنید زیاد به صورتتان دست نزنید. چربی و باکتری روی انگشتان دست ممکن است سبب بسته شدن منافذ باز صورت شوند.

برای سم زدایی از پوست لازم نیست حتماً مراحل سم زدایی بخشی از روتین روزانه تان باشد؛ تنها کافی است این مراحل را در طی یک چالش یک هفته ای هر سه ماه یکبار انجام دهید. اگر قرار است به مراسم خاصی بروید و یا به عنوان مثال برای جشن تحویل سال آماده شوید می توانید این چالش یک هفته ای را پیش از موقعیت موردنظرتان انجام دهید تا پوستی بسیار شفاف تر و شاداب تر داشته باشید. مراحل سوم تا هشتم را در طی چالش یک هفته ای سم زدایی می توانید پشت سرهم شب ها انجام دهید و بخوابید.

مرحله یک: نوشیدن آب زیاد برای سم زدایی در پوست و بدن

در چالش یک هفته ای سم زدایی پوست خانگی ضروری است حتماً به اندازه زیادی آب بنوشید. نوشیدن آب زیاد سبب می گردد سموم از بدنتان خارج گردد و پوست شفاف تری داشته باشید. بنا بر پژوهش های اجرا شده برای خروج سموم از بدن ضروری است حداقل 10 لیوان آب بنوشید. در طی چالش یک هفته ای سم زدایی از پوست سعی کنید روزانه ده لیوان آب بنوشید و از نوشیدنی های الکلی و آبمیوه های صنعتی حاوی شکر دوری کنید.

مرحله دو: سم زدایی صبحگاهی از بدن با سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب برای سم زدایی از بدن قدمتی چندهزارساله دارد. سرکه سیب با متعادل کردن سطح ph بدن شما را در ناحیه قلیایی نگه می دارد که این امر باعث می گردد سیستم گوارش بدنتان تنظیم گردد، انرژی بیشتری از منابع طبیعی دریافت کنید و به طور طبیعی سم زدایی از کبد سریع تر انجام پذیرد. در طول مدت چالش سم زدایی از پوست هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و آن را بنوشید. اگر طعم ترش سرکه اذیتتان می نماید می توانید یک قاشق عسل به آن اضافه کنید.

مرحله سه: پاک سازی دو مرحله ای برای سم زدایی از پوست صورت

در طی مدت چالش سم زدایی از پوست باید فرایند پاک سازی پوستتان را در طی دو مرحله انجام دهید. ممکن است این فرایند روتین پوستی شما را تغییر دهد اما رعایت آن برای پاک سازی از پوست صورت بسیار مهم است. در مرحله اول باید از یک ماده پاک نماینده با بیس روغن برای تمیز کردن پوستتان بهره ببرید و در مرحله دوم باید با یک کرم تمیزنماینده و پاک نماینده قوی پوستتان را تمیز کنید. ماده پاک نماینده بر پایه روغن می تواند آلودگی، غبار، مواد آرایشی و سبوم اضافی پوست را برطرف کند و کرم تمیزنماینده پوست می تواند تمامی ناخالصی های به جای مانده بر روی پوست صورت را بزداید.

شما می توانید برای مرحله اول انواع صابون های طبیعی ژل های شست وشوی صورت که بر پایه روغن زیتون، بادام، روغن درخت چای و غیره ساخته می شوند و بعلاوه شیرپاک کن های آرایشی را به برای تمیز کردن پوستتان به کار ببرید و برای مرحله دوم به سراغ یک پاک نماینده صورت با بافت کرمی بروید.

مرحله چهار: لایه برداری ملایم پوست

لایه برداری ملایم پوست می تواند در برطرف آلودگی ها، مواد آرایشی، سبوم اضافی، باکتری ها، سلول های مرده پوست و سمومی که می خواهید از روی پوستتان بزدایید بسیار مؤثر باشد. فقط باید به این نکته دقت کنید که در طی مدت سم زدایی نباید از یک لایه بردار خشن برای لایه برداری پوستتان بهره ببرید؛ بلکه باید به سراغ لایه بردارهایی با فرمول های ملایم بروید. کرم های لایه بردار و اسکرابرهای ملایم در این مرحله برای پوست عالی اند.

مرحله پنج: سم زدایی روی پوست صورت با بخور گرم

پس از این که پاک سازی دومرحله ای و لایه برداری را انجام دادید نوبت به بخور صورت می رسد. بخور سبب می گردد محصولات مراقبت از پوست در منافذ باز پوست نفوذ نموده و آنها را به خوبی تمیز نمایند. برای بخور صورت می توانید از دستگاه های بخور گرم بهره ببرید یا با استفاده از یک حوله و یک کاسه آب داغ صورتتان را بخور دهید. در این مرحله از سم زدایی باید پوست صورتتان را حدود ده دقیقه بخور دهید.

مرحله شش: استفاده از محصولات تقویت نماینده پوست

حالا که منافذ صورتتان باز و تمیز شده اند آماده خواهند بود تا ترکیبات فعال موجود در محصولات مراقبت از پوست را به خوبی جذب نمایند. در این مرحله می توانید به صورت لایه لایه از محصولاتی بهره ببرید که پوستتان را به خوبی تغذیه و تقویت می نمایند. پیشنهاد ما استفاده از سرم ویتامین سی، سرم رتینول و سرم صورت چای سبز است. سرم ویتامین سی به طور خاص یکی از عوامل بسیار مؤثر در سم زدایی از پوست صورت است.

ویتامین سی که غنی از آنتی اکسیدان هاست می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند. رادیکال های آزاد عوامل محیطی مزاحمی هستند که می توانند سبب بروز خطوط ریز، چین وچروک، تیرگی پوست و سایر علائم پیری زودرس روی پوست شوند. بنابراین سم زدایی و محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد می تواند از پیری زودرس پوست جلوگیری کند.

مرحله هفتم: آبرسانی به پوست

سم زدایی از پوست بدون آبرسانی به پوست صورت تکمیل نمی گردد. رطوبت پوست باید در طی چالش سم زدایی از پوست به خوبی متعادل گردد. از سرم اسید هیالورونیک برای آبرسانی و نگه داشتن رطوبت پوست در سطح هیدراتاسیون بهینه بهره ببرید. پس از استفاده از سرم اسید هیالورونیک می توانید از یک کرم مرطوب نماینده و روشن نماینده برای شارژ رطوبت پوست بهره ببرید. استفاده از محصولات تهیه شده از عصاره جلبک در این مرحله از سم زدایی فوق العاده است. جلبک با بهبود غشای سلولی و دارا بودن آنتی اکسیدان های متعدد اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب امگا سه برای سم زدایی پوست را تأمین می نماید.

مرحله هشتم: استفاده از ماسک سم زدایی از پوست

استفاده از یک ماسک شب سم زدا می تواند پوستتان را زمانی که در خواب شبانه هستید به خوبی احیا کند. ماسک های شب به نسبت سایر ماسک ها غلظت کمتری داشته و بافتی بالم مانند دارند. ماسک های شب را به آرامی روی صورتتان ماساژ دهید تا جذب گردد و بخوابید. به خاطر داشته باشید که ماسک شب را دور چشم نزنید و برای دور چشمتان از کرم های چشم بهره ببرید.

مرحله نهم: روتین پوستی منظم در صبح

روتین پوستی صبحگاهی در چالش سم زدایی پوست خانگی اهمیت بسیاری دارد. روتین صبحگاهی چالش سم زدایی شامل پاک سازی، مرطوب کردن پوست با یک کرم پپتاید و استفاده از یک کرم ضدآفتاب ضد چروک است. کرم مرطوب نماینده و ضد آفتابی که در این مرحله استفاده می کنید نه تنها از پوستتان در برابر صدمات نور خورشید محافظت می نمایند، بلکه لایه ای محافظ در برابر عوامل مهاجم محیطی مانند آلودگی هوا فراهم می آورند.

مرحله دهم: رعایت یک رژیم غذایی سالم و متعادل

آنچه که می خورید می تواند تأثیر مستقیمی روی شرایط پوست شما داشته باشد. بنابراین برای سم زدایی از پوست رعایت رژیم غذایی متعادل و سالم یکی از مواردی است که باید انجام دهید. البته اگر می خواهید پوستی بسیار درخشان و زیبا داشته باشید بهتر است رژیم غذایی متعادل و سالم را همیشه رعایت کنید و به طور کلی سبک زندگی سالمی داشته باشید. اما اگر تغییر رژیم غذایی برایتان سخت است حداقل در طول چالش یک هفته ای سعی کنید رژیم غذایی سالمی داشته باشید. در طول هفته سم زدایی پوست از محصولات لبنی، غذاهای سرخ نموده و مواد غذایی حاوی قند مصنوعی خودداری کنید و به جای آن سبزیجات و میوه هایی مانند هلو، بروکلی، سبزیجات برگی، هندوانه، طالبی و موز را زیاد مصرف کنید. این سبزیجات و میوه ها می توانند سطح PH بدن را به شرایط قلیایی نزدیک نمایند.

مینرال های قلیایی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم هم پوست را مستحکم تر می نمایند و چربی مفید حاصل از غذاهایی مانند آووکادو و دانه های روغنی می تواند به شما یاری کند تا پوستی درخشان داشته باشید.

در انتها

در این مطلب چالش سم زدایی از پوست را توضیح دادیم. به خاطر داشته باشید که مراحل سوم تا نهم سم زدایی تنها در طی دوره یک هفته ای انجام می شوند و پس از انجام این دوره می توانید روتین پوستی معمولتان را انجام دهید. مراحل اول، دوم و دهم سم زدایی که مربوط به نوشیدن آب زیاد، سم زدایی صبحگاهی با سرکه سیب و اصلاح رژیم غذایی می گردد را می توانید پس از اتمام دوره سم زدایی هم به طور روتین رعایت کنید تا پوست شاداب تری داشته باشید.

این مطلب فقط جنبه آموزش و اطلاع رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه های این مطلب حتما با یک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه برطرف مسؤولیت خبرنگاران مگ را بخوانید.

منبع: comfortzoneskin

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15630

به "چالش سم زدایی از پوست در یک هفته برای داشتن پوست شفاف و شاداب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش سم زدایی از پوست در یک هفته برای داشتن پوست شفاف و شاداب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید