حال باغ سیب کرج خوب است

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: حال درختان باغ سیب خوب است و اغلب آنها به مرحله میوه دهی رسیده اند.

حال باغ سیب کرج خوب است

پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه طی سال های اخیر اقدامات قابل توجهی برای ساماندهی باغ سیب کرج اجرا شده، اظهارکرد: 270 هکتار از اراضی باغ سیب کرج در 9 قطعه 30 هکتاری احیا شده است.

وی با اشاره به وضعیت درختان این باغ ادامه داد: حال درختان این باغ خوب است و اغلب آنها به مرحله میوه دهی رسیده اند.

وی شرح داد: در حال حاضر هیچ آثار و علایمی ازشیوع آفت و بیماری در بین درختان این باغ مشاهده نمی گردد و عملیات آبیاری و حفاظت از این باغ با دقت در حال اجرا است.

این مسئول توضیح داد: 80 هکتار از این باغ در اختیار دانشگاه علامه طباطبایی است و این دانشگاه در این مساحت عملیات کشاورزی انجام می داد که با پیگیری های اجرا شده از سوی سازمان، در اسفند سال گذشته 40 هکتار از این 80 هکتار تحت پوشش کاشت درخت رفت.

بضاعتی پور اضافه نمود: با رایزنی در تلاشیم 40 هکتار دیگری که در اختیار دانشگاه علامه قرار گرفته است نیز در آینده نزدیک زیرکاشت درخت برود.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا شایعات مبنی بر اینکه عده ای در تلاشند عنوان ملی را از این باغ بگیرند، گفت: تا به این لحظه هیچ خبری در این خصوص نشنیده ام.

ayanketab.ir: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

dubairo.ir: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6544

به "حال باغ سیب کرج خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال باغ سیب کرج خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید