ثبت 90 میلیون نفر شب اقامت در مازندران از 15 فروردین تا پایان بهمن سال جاری

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس گزارشات منتشر شده، ثبت 90 میلیون نفر شب اقامت در مازندران از 15 فروردین تا خاتمه بهمن سال جاری صورت گرفت.

ثبت 90 میلیون نفر شب اقامت در مازندران از 15 فروردین تا پایان بهمن سال جاری

حسین ایزدی اضافه نمود: حجم بیشتر اقامت مسافران مربوط به فصول بهار و تابستان امسال است که از 15 فروردین تا 15 شهریور امسال 70 میلیون و 650 هزار و 508 نفر شب اقامت مسافران در این استان ثبت شد.

وی ادامه داد: برآوردهای آماری بیانگر افزایش تعداد حضور و اقامت مسافران در این استان به نسبت مدت مشابه سال گذشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: آماده باش کامل دستگاه های عضو خدمات سفر و پیگیری برای تامین و توزیع اقلام اساسی و ضروری همچون گوشت، مرغ و نان از جمله اقداماتی است که برای پیک پیش روی سفر در تعطیلات نوروزی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: همچنین برنامه ریزی برای تعبیه کشیک دستگاه های خدمات رسان در این ایام نیز پیش بینی شده است تا ارائه خدمات به مردم در این ایام متوقف نشود.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، فعال بودن عبادتگاه ها و مساجد بین راهی از دیگر برنامه ریزی های اجرا شده در اوج سفرهای آینده است. همچنین نظارت تیم های با بازدید از مراکز اقامتی و خدماتی با جدیت انجام می شود.

وی از آمادگی کامل یک میلیون و 250 هزار تخت مراکز اقامتی مازندران برای پذیرش مسافران نوروزی در مازندران خبر داد.

با اوج گیری سفر، در تعطیلات نوروز امسال نیز 20 میلیون و 331 هزار و 990 نفر شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شد که این حجم از سفرهای نوروزی در کشور بی سابقه و حائز اهمیت به شمار می رود و پیش بینی می شود فراتر از این رقم نوروز پیش رو مازندران میزبان مسافران باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 اسفند 1402 بروزرسانی: 21 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15900

به "ثبت 90 میلیون نفر شب اقامت در مازندران از 15 فروردین تا پایان بهمن سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 90 میلیون نفر شب اقامت در مازندران از 15 فروردین تا پایان بهمن سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید