تنها دلیل تعویق پروازهای حج انجام روال اداری برای صدور مجوزها است

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تنها دلیل تعویق پروازهای حج انجام روال اداری برای صدور مجوزها است.

تنها دلیل تعویق پروازهای حج انجام روال اداری برای صدور مجوزها است

محمد محمدی بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مشخص تکلیف پروازهای حج عمره و ابهامات مبنی بر لغو این پروازها گفت: برقراری پروازهای حج عمره در حال پیگیری است و پروازها لغو نشده اند. اگر مجوز پروازها از سوی سازمان هواپیمایی عربستان صادر شود، برای انجام و برقراری این پروازها آمادگی داریم.

وی با اشاره به دلیل اصلی عدم صدور مجوز پروازهای عمره برای ایران گفت: موضوع صدور مجوزهای رسمی بین دو کشور است و به طور قطع موضوعاتی مبنی بر مسائل مالی برای پرداخت هزینه های حج به کشور عربستان و مسائل فنی در هواپیماها مطرح نیست.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مسائل اداری برای صدور مجوزها مطرح است، ادامه داد: باید مراحل سیستم طی شود و موافقت ها کسب شود.

محمدی بخش تاکید کرد: باید توجه داشت هماهنگی ها با عربستان برای پروازهای حج تمتع در سطح عالی بود و 1560 پرواز در طی ایام حج تمتع بدون مسئله ای انجام شد و امیدواریم این هماهنگی ها در برقراری پرواز حج عمره هم انجام شود و موافقت ها صادر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بحث دریافت مجوزهای پرواز حج عمره مسائل سیاسی بین دو کشور مطرح نیست، اضافه نمود: مذاکرات پی در پی اجرا شده و اگر مسائل سیاسی وجود داشت، امکان انجام و اعزام حج عمره برای ایران مطرح نمیشد و تنها دلیل تعویق پروازهای حج، انجام روال اداری برای صدور مجوزها است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که برقراری پرواز مستقیم تهران ریاض هم مشمول این فرآیند اخذ مجوزها خواهد بود و آیا مذاکرات درباره آن هنوز در جریان است؟ گفت: مذاکرات انجام پروازهای تهران ریاض از کانال متفاوت و دیگری دنبال می شود و مذاکرات برای انجام پروازهای مستقیم غیر حج بین دو کشور در حال انجام و پیگیری است و پس از پروازهای عمره، پیگیری ها برای انجام پرواز مستقیم بین دو کشور دنبال می شود و در اولویت قرار گرفته است. البته باید توجه داشت که مسیر پیگیری ها برای انجام پرواز مستقیم بین دو کشور از مذاکرات برای انجام پروازهای حج عمره فرق دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 بهمن 1402 بروزرسانی: 4 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14514

به "تنها دلیل تعویق پروازهای حج انجام روال اداری برای صدور مجوزها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها دلیل تعویق پروازهای حج انجام روال اداری برای صدور مجوزها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید