تردد زائران از مرز مهران دو برابر شده است

به گزارش کنفرانس هکا، استاندار ایلام از افزایش 2 برابری تردد زائران از مرز مهران نسبت به سال گذشته اطلاع داد و گفت: تسریع در بازگشایی مرزهای چیلات و چنگوله لازم است.

تردد زائران از مرز مهران دو برابر شده است

به گزارش خبرنگاران، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اربعین استان ایلام که با حضور وزیر کشور برگزار گردید، اظهار کرد: تا صبح امروز یک میلیون و 800 هزار نفر از مرز مهران خارج و بیش از 900 هزار نفر به وسیله مرز مهران وارد کشور شده اند.

وی گفت: تردد زائران از مرز مهران 2 برابر شده شده و این میزان خروجی و ورودی زایران از مرز مهران معادل 60 درصد ترددها در رفت و 65 درصد ورود کل زایران از این مرز بوده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه هم اکنون روند تردد زائران بدون مشکل در حال اجرا است، اضافه کرد: موج بازگشت زائران اربعین حسینی آغاز شده اما به دلیل اتخاذ تدابیر مناسب و برنامه ریزی دقیق ستاد اربعین، ترددها منظم و روان و بدون مشکل در جریان است.

سلیمانی از تدوین سند جامع اربعین با همکاری ستاد مرکزی اطلاع داد و گفت: علاوه بر این زیرساخت های منتهی به مرز در حد مطلوب احداث شد و تنها در بعضی نقاط با توجه به حجم زیاد کارها ناتمام ماند.

وی ادامه داد: در روزهای اول در مرز مشکل شدید آب رسانی داشتیم که بلافاصله و با کوشش و همکاری همه دستگاه های خدمات رسان مرتفع شد.

سلیمانی خواهان تکمیل چهارخطه کردن محور ایلام - مهران بخصوص واریانت کنجانچم شد و از وزیر راه و شهرسازی خواست تا در تکمیل تونل دوم آزادی و تونل کبیرکوه به استان یاری کند.

استاندار ایلام خواهان تسریع در بازگشایی چیلات و چنگوله شد و ادامه داد: شهرداری تهران قول مساعد ساماندهی راستا پیاده رو پل زائر تا پایانه مهران را داده است که امیدواریم اجرایی گردد.

سلیمانی با اشاره به مقدمات اجرایی آغاز خط ریلی به استان نیز گفت: در سفر رییس جمهوری به استان عملیات اجرایی این طرح به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

ayanketab.ir: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

dubairo.ir: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6579

به "تردد زائران از مرز مهران دو برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد زائران از مرز مهران دو برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید