بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟

به گزارش کنفرانس هکا، وب سایت گجت نیوز - رضا موسوی: تلویزیون از اصلی ترین کالا های موجود در هر خانه است و از این رو قصد داریم تا بزرگترین سازندگان تلویزیون بر اساس سهمشان از بازار در سال 2019 را معرفی کنیم.

بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟

تلویزیون کالایی است که در هر خانه یافت و معمولا در ساعاتی از روز خانواده ها را برای تماشای برنامه های مورد علاقه شان دور یکدیگر جمع می نماید. کمپانی های بسیاری در سرتاسر جهان اقدام به فراوری جعبه جادو می نمایند، با این حال ما قصد داریم تا هشت سازنده برتر در این زمینه را معرفی کنیم.

در گذشته رنگی و سیاه سفید بودن معیار انتخاب تلویزیون برای خریداران بود. پس از آنکه تلویزیون های رنگی بازار را در دست دریافتد، ویژگی های دیگری همچون ابعاد نمایشگر، صاف یا برآمده بودن نمایشگر به معیار های انتخاب تبدیل شدند. با ظهور تلویزیون های پلاسما و LCD، موارد دیگری نظیر کنتراست، وضوح، مصرف برق و طول عمر ذهن خریدار را مشغول می کرد. پس از آن تلویزیون های LED وارد بازار شده و با منقرض کردن نسل تلویزیون های پلاسما و LCD، بازار را در دست دریافتد.

و، اما امروزه تلویزیون های LED نیز در اندازه ها و انواع مختلف ساخته می گردد و نسبت به تلویزیون های قدیمی، قابلیت های پرشمار دیگری دارند. وضوح تصویر تلویزیون های امروزی حداقل فول اچ دی و معمولا 4K است و البته همچون گذشته بار دیگر صاف و یا خمیده بودن بار دیگر یکی از فاکتور های انتخاب است. امروزه سازندگان برای تلویزیون های بالارده خود از سیستم های صوتی ساخت برترین سازندگان این زمینه همچون هارمن/کاردن استفاده می نمایند تا بتوانند ضمن ارائه تصویری عالی، صدایی بی مانند نیز به گوش خریدار برسانند. هوشمند بودن تلویزیون در کنار سیستم عامل و امکان دسترسی به سرویس هایی همچون نتفیلیکس و دیگر شبکه های آنلاین به وسیله اینترنت نیز از دیگر معیار های استاندارد انتخاب در این روزهاست.

در ابتدا پیش از آنکه به معرفی بزرگترین سازندگان تلویزیون بپردازیم بایستی بادآوری کنیم که تلویزیون های LED نیز همچون تلویزیون های LCD دارای نمایشگر کریستال مایع (پنل LCD) هستند، با این تفاوت که نور پس زمینه توسط LED تامین می گردد و همچون تلیویزیون های LCD دیگر خبری از نمایشگر مایع نیست. البته در تلویزیون های گران قیمت همچون تلویزیون های OLED ساخت LG از نمایشگر کریستال مایع نیز خبری نیست و تلویزیون تماما از دیود های LED تشکیل شده است که این امر موجب ارائه تصویری باکیفیت تر و رنگ هایی با حجم بسیار بالا و خیره نماینده می گردد.

و، اما بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟

رتبه شماره هشت: ویزیو

بزرگترین سازندگان تلویزیونویزیو (Vizio) یک برند آمریکایی نوپا در این صنعت است که سال 2002 در ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. این کمپانی با وجود نوپا بودن پیروز شده در جمع بزرگترین سازندگان تلویزیون قرار بگیرد.

ویزیو برای رقابت با غول های این صنعت اقدام به عرضه محصولاتش با قیمت مناسب می نماید. البته پایین تر بودن قیمت های ویزیو نسبت به دیگر برند ها به معنی پایین بودن کیفیت آن ها نیست، بلکه کاملا برعکس است و محصولات این برند بسیار با کیفیت هستند.

ویزیو در زمینه ساخت تلویزیون هایی با مصرف برق بهینه سرمایه گذاری و پژوهش های فراوانی نموده تا بدین ترتیب خریدارن نه تنها برای خرید یک جنس با کیفیت ناچار به پرداخت هزینه گزاف نباشند، بلکه حتی پس از خرید نیز هزینه زیادی متحمل نشوند. تلویزیون های این برند فرمان پذیری صوتی داشته و با دستیار های هوشمند آمازون الکسا و گوگل اسیستنت نیز جفت می شوند. همچون بسیاری از تلویزیون های امروزی نیز محصولات ویزیو قابلیت Mirror Link داشته که آن را مدیون قطعه کروم کست داخلی خود است.

تلویزیون های این برند با لبه های نازک خود بسیار زیبا هستند و پنل هایشان نیز از Dolby Vision HDR پشتیبانی می نمایند. این کمپانی از سال 2019 نیز وارد بازار تلویزیون های نقطه کوانتومی شد تا به رقابت با سامسونگ بپردازد.

رتبه شماره هفت: پاناسونیک

پاناسونیک یک کمپانی بسیار قدیمی است که در سال 1918 تاسیس شد و دیدن آن در صندلی هفتم شاید کمی دردناک باشد که البته مقصر آن همانطور که در مقاله چه بر سر غول های الکترونیکی ژاپن آمد؟ نیز خود ژاپنی ها هستند. پاناسونیک از قدیمی های صنعت تلویزیون است و از زمان نمایشگر های سیاه و سفید در بازار حضور داشت و در دوره های مختلف همچون رنگی شدن، ورود تلویزیون ها به عصر دیجیتال، افزایش ابعاد و کیفیت نیز از یار های ثابت بازی بوده است. همچنین در متحول کردن این زمینه و عرضه محصولات انقلابی تا به امروز فعالیت بسیاری داشته است.

امروزه این کمپانی در زمینه پردازش تصویر دیداری تمرکز بسیاری دارد تا بتواند بالاترین کیفیت تصویر به بیننده ارائه دهد که حاصل آن ساخت قدرتمندترین تراشه پردازش تصویر در جهانی تلویزیون ها به نام Studio Color HCX2 است. این پردازنده می تواند کوچکترین جزئیات تصاویر HDR را نیز نشان دهد.

پاناسونیک یکی از اصلی ترین سازندگان تلویزیون های OLED در جهانست و طیف گسترده ای از قابلیت ها را همراه به تلویزیون هایش به خریداران عرضه می نماید.

رتبه شماره شش: اسکای ورث

اسکای ورث (Skyworth) یک کمپانی چینی است که در سال 1988 در شهر شنژن تاسیس شد و امروزه در صندلی ششم را در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون دارد. این کمپانی که محصولات بسیاری فراوری می نماید، توانسته با ارائه محصولات با کیفیت رشد در بازار تلویزیون خوبی داشته باشد و انتظار می رود تا خاتمه سال سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند.

تلویزیون های این کمپانی نیز قابلیت های متنوعی داشته و ضمن عملکرد بهینه، صدا و تصویر بسیار با کیفیتی نیز ارائه می دهند. طراحی مدرن و بهره گیری از هوش مصنوعی نیز در فراوریات جدید اسکای ورث دیده می گردد.

رتبه شماره پنج: تی سی ال

بزرگترین سازندگان تلویزیونتی سی ال یکی از بزرگترین کمپانی های چینی است که در سال 1981 تاسیس و محصولات الکترونیکی و الکتریکی فراوری می نماید. تی سی ال در صنعت تلویزیون رشد چشمگیری داشت و طیف گسترده ای از تلویزیون های LED هوشمند در ابعاد و وضوح مختلف را فراوری نموده و با قیمت نازل به بازار عرضه می نماید. حتی بعضی کمپانی ها همچون آلکاتل و سامسونگ نیز در دهه 2000 فراوری بعضی مدل از تلویزیون های LCD خود را به دلیل پایین بودن هزینه فراوری به TCL واگذار کردند.

تی سی ال برای اینکه نام خود را بیش از پیش بر زبان ها اندازد دست به همکاری با کمپانی های مختلف در زمینه های ورزشی، سرگرمی، موزیک، فیلم و فناوری زد. این کمپانی با استفاده از فناوری های خود پنل های LED با کیفیت بالایی فراوری می نماید که می توانند رنگ ها و جزئیات تصویر را به بهترین نحو نمایش دهند. برخورداری از کروم کست داخلی نیز یکی دیگر از استاندارد های همه گیر است که تلویزیون های تی سی ال نیز از آن بهره مند هستند.

رتبه شماره چهار: هایسنس

هایسنس قدیمی ترین کمپانی فراوری نماینده محصولات الکترونیکی و الکتریکی مصرفی در چین است که در سال 1969 توسط دولت چین تاسیس شد. این کمپانی دولتی یکی از بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان و پیروز ترین برند چینی در این زمینه است. هایسنس با عرضه محصولات با کیفیت و قیمت گذاری پایین برای آن ها رقبا را به چالش می کشد؛ دلیل آن نیز چینی بودن کمپانی و دسترسی به نیروی کار ارزان و همچنین حمایت های دولت این کشور است.

البته بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که کمپانی های چینی همچون هایسنس و TCL دلیل فروش بالای خود را مدیون خاک خود و جمعیت 1.4 میلیارد نفری کشورشان هستند. در حال حاضر بازار این کشور، به ترتیب سهم هر کمپانی از فروش، در دستان هایسنس، تی سی ال، اسکای ورث، هایر، چانگ هنگ، کونکا، LeTV و شیائومی است و مردم این کشور به سراغ برند های کره ای، ژاپنی و غربی نمی فرایند.

این کمپانی برای هر سلیقه و بودجه ای تلویزیون دارد و دست مشتری برای انتخاب بین محصولات این برند، و صد البته در ازای مبلغی مناسب، حسابی باز است. این کمپانی همچنین برای مشتریانی که مشکل شنوایی دارند نیز محصولاتی با قابلیت های ویژه فراوری می نماید. تلویزیون های OLED نیز در سبد محصولات این کمپانی قرار دارند.

هایسنس برای گسترش خود در سال در سال 2015 خط فراوری تلویزیون های شارپ در مکزیک را خریداری و با نام شارپ تلویزیون فراوری می کرد که البته به دلیل پایین بودن کیفیت محصولات فراوریی، کمپانی ژاپنی شارپ بابت بدنام شدن نام برندش از هایسنس شکایت کرد. توشیبا نیز 95 درصد از سهام صنعت ساخت تلویزیون خود را در سال 2017 به هایسنس فروخت.

رتبه شماره سه: سونی

بلاخره وارد لیگ بزرگان در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون شدیم. سونی نیازی به تعریف نداشته و همه آن را می شناسیم. این کمپانی در سال 1946 تاسیس و یکی از پیشروان صنعت تلویزیون محسوب می گردد. 7 درصد از تلویزیون هایی که در جهان به فروش می رسند ساخت سونی هستند.

سونی و دیگر برند های ژاپنی روزگاری پرفروش ترین تلویزیون های جهان بودند، تا اینکه توفان کره ای از راه رسید و خاتمه در سال 2006 با کنار زدن سونی به عنوان پرفروش ترین برند ژاپنی تلویزیون، کره ای ها بر این بازار حاکم شدند. تا پیش شروع حاکمیت کره ای ها، بازار تلویزیون در انحصار شش برند ژاپنی سونی، پاناسونیک، هیتاچی، شارپ، جی وی سی و توشیبا بود.

و، اما از مرور خاطرات که بگذریم، امروزه سونی همانطور که شعار معروفش یعنی make.believe اظهار می نماید، روی نوآوری در ساخت محصولات جدید تمرکز دارد و ایده های خلاقانه را به محصولات واقعی تبدیل می نماید. خط فراوری تلویزیون های براویا که پرچمداران سونی محسوب می شوند از تراشه های پردازش تصویر اختصاصی X1 Extreme بهره می برند که کیفیتی شگفت انگیز برای بیننده به ارمغان می آورد.

سونی از سازندگان تلویزیون های بسیار با کیفیت OLED است و در راستای سیاست ساخت محصولات نوآورانه، اقدام به یکپارچه سازی بلندگو با نمایشگر نموده و بدین ترتیب صدا و جلوه های صوتی ویژه را می توان دقیقا از همان نقطه ای شنید که تصویر منشا صدا روی صفحه نمایش داده می گردد. محصولات این کمپانی بسیار گسترده است و شامل تلویزیون های هوشمند در ابعاد مختلف برای سلیقه های متفاوت است. البته نکته ای که درباره تلویزیون های سونی باید به آن توجه داشت این است که محصولات این برند گران قیمت و بالارده هستند و غول ژاپنی ترجیح می دهد سیاست قدیمی خود را حفظ نموده و تن به کاهش قیمت ها ندهد.

رتبه شماره دو: ال جی

کمپانی ال جی در سال 1958 در کره جنوبی تاسیس و از سال 2009 که سونی را پشت سر گذاشت، توانست صندلی دوم در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان را کسب کند. این کمپانی به عنوان بزرگترین و اصلی ترین سازنده تلویزیون های OLED در جهان محسوب می گردد و محصولات بالارده خود را نیز با نام LG SIGNATURE به دست مشتریان می رساند. در حال حاضر 12 درصد از تلویزیون های فروخته شده در جهان از برند LG هستند.

محصولات ال جی نیز بسیار متنوع بوده و شامل تلویزیون های هوشمند در انواع OLED، LED و البته تلویزیون های نقطه کوانتومی NanoCell است که رقیب مستقیم تلویزیون های نقطه کوانتومی QLED سامسونگ محسوب می شوند. از قلم نیاندازید که تلویزیون های OLED از اساس با QLED ها تفاوت دارند و مقایسه فناوری این دو با یکدیگر درست نیست. گرچه در نهایت خریدار بایستی صرف نظر از فناوری ساخت، با توجه به ویژگی های هر پنل و بسته به سلیقه خود و آنچه که از دو نمایشگر می بیند دست به انتخاب بزند.

این کمپانی از سال 2013 بازار تلویزیون های OLED را در دست گرفت و هر سال جوایز زیادی در این زمینه دریافت می نماید. برای نمونه؛ ال جی سال جاری نیز همچون سال قبل توانست جایزه بهترین تلویزیون نمایشگاه CES را به خود اختصاص دهد. به تازگی نیز دستگاه های صوتی و تلویزیون های ال جی پیروز به کسب بالاترین امتیاز ها در رقابت های سالانه EISA AWARDS شدند.

ال جی از نوآوران این عرصه محسوب می گردد و امروزه تلویزیون های هوشمند خود را در ترکیب با هوش مصنوعی اختصاصی خود که با نام تجاری LG ThinQ شناخته می گردد به بازار عرضه می نماید؛ این هوش مصنوعی قابلیت پردازش زبان طبیعی دارد و می تواند به صورت کاملا هوشمندانه فرامین صوتی را تحلیل و اجرا کند. تلویزیون های این کمپانی کیفیت تصویر و صدایی شگفت انگیز دارند و بهترین تجربه را برای کاربران فراهم می نمایند.

رتبه شماره یک: سامسونگ

قطعا از همان ابتدای نوشتار همه می دانستند در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان سامسونگ صندلی نخست را دارد. این چایبول کره ای در سال 1969 تاسیس شد و امروزه 20 درصد از بازار تلویزیون را در دست دارد. همچنین 50 درصد از تلویزیون های 75 اینچی در جهان نیز از برند سامسونگ هستند.

Samsung The Wall

همانطور که گفته شد سامسونگ در سال 2006 پس از آنکه سامورایی های ژاپنی را یکی پس از دیگری شکست داد، دژ سونی را نیز فتح کرد و بزرگترین سازنده تلویزیون در جهان شد. سامسونگ در تسخیر این بازار بسیار پیروز ظاهر شده، به طوری که امروزه نام خود را مترادف واژه تلویزیون نموده است!

سامسونگ اولین کمپانی ای است که پیروز به عرضه تلویزیون های LED و LED سه بعدی به بازار شد. این کمپانی امروزه نمایشگر های نقطه کوانتومی خود که حاصل 15 سال کار و تحقیق سامسونگ هستند را با نام انحصاری QLED به عنوان بالارده ترین محصولاتش با تراشه پردازش تصویر انحصاری Samsung Q Engine به بازار عرضه می نماید که کیفیت خیره نماینده و بی مانندی دارد. با این حال به بازار تلویزیون های OLED وارد نشده و این تجارت را برعهده هم وطنش یعنی ال جی گذاشته است.

ناگفته نماند در تلویزیون های QLED نیز از نمایشگر کریستال مایع (LCD) استفاده می گردد و تامین نور پس زمینه برعهده پنل LED است، اما یک فیلتر متشکل از نقاط کوانتومی نیز در این نمایشگر ها وجود دارد که می تواند رنگ را بسیار عمیق تر از پیش در حجم صد درصد فراوری و روشنایی را طبق میزان نوردهی پشت تغییر دهد. NanoCell نیز یک فناوری مشابه QLED است، اما به ال جی تعلق دارد و همانطور که پیش تر اشاره شد، رقیبی برای تلویزیون های گران قیمت سامسونگ است. هرچند تا به اینجای کار همچنان OLED به دلیل ویژگی های ذاتی خود تصویر باکیفیت تری نسبت QLED و NanoCell ارائه می دهد و باید صبر کرد و دید آیا تکامل نمایشگر های نقطه کوانتومی می تواند سبب پیشی دریافت آن ها از OLED ها گردد یا خیر. ش

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7496

به "بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید