ایلان ماسک: یک میلیارد ربات انسان نما دنیا را تسخیر می نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، مهر: ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا در شبکه اجتماعی از پیش بینی یکی دیگر از رهبران فناوری پشتیبانی کرد که طبق آن تا دو دهه دیگر یک میلیارد ربات انسان نما روی زمین وجود خواهد داشت.

ایلان ماسک: یک میلیارد ربات انسان نما دنیا را تسخیر می نمایند

او در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) موافقت خود را با پیش بینی دیوید هلمز (بنیانگذار آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی میدجورنی) گفت. هلمز چند روز قبل در پستی نوشته بود: ما باید منتظر یک میلیارد ربات انسان نما در زمین در دهه 2040 میلادی و صد ها میلیارد ربات در سراسر منظومه شمسی در دهه 2060 میلادی باشیم.

ماسک در پاسخ به او نوشت: به شرطی که پایه های تمدن با ثبات باشد، احتمالا چیزی شبیه این اتفاق می افتد.

این درحالی است که تسلا، شرکت خودروسازی ایلان ماسک نمونه اولیه از رباتی انسان نما را ابداع نموده که می تواند کار های مختلفی انجام دهد و اپتیموس نام دارد. این ربات نخستین بار در آگوست 2021 میلادی معرفی گردید.

در یک رویداد در 2022 میلادی ماسک اظهار امیدواری کرد تا میلیون ها ربات اپتیموس بسازد که قیمت تقریبی آن ها حدود 20 هزار دلار باشد. هرچند قابلیت های ربات محدود بود. ماسک هنگام معرفی ربات گفت از ابزار نمی خواهد کار های پیچیده انجام دهد، زیرا نمی خواهد روی زمین بیفتد.

او در آن موقع گفته بود: هنوز باید فعالیت های زیادی برای بهبود اپتیموس انجام داد. تصور می کنم اپتیموس در 5 تا 10 سال آینده به شرایط ایده آلی برسد.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 بهمن 1402 بروزرسانی: 4 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14527

به "ایلان ماسک: یک میلیارد ربات انسان نما دنیا را تسخیر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: یک میلیارد ربات انسان نما دنیا را تسخیر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید