از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد، امنیت شغلی ازبین رفت

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خراسان رضوی گفت: از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد بحث امنیت شغلی ازبین رفت و فارغ التحصیل ما یک فارغ التحصیل آزاد است.

از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد، امنیت شغلی ازبین رفت

به گزارش خبرنگاران، محسن حداد سبزوار امروز(چهارشنبه،26 تیر) در نشست خبری که در محل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی وحرفه ای خراسان رضوی برگزار گردید، اظهار کرد: خوشبختانه تشکیلات دانشگاه فنی وحرفه ای به نحوی است که به صورت شبکه ای کار می نماید که این موضوع می تواند نقش موثری در آموزش داشته باشد. تنها دانشگاهی هستیم که از هدف اصلی آموزش مهارت های فنی خود خارج نشده ایم.

وی ادامه داد: هرم نیرو کار در کشور ما به دلیل سیاست های اشتباه جامعه، مدرک گرایی و گسترش آموزهای عالی معکوس شده است به طوری که در شرایط عادی باید به ازای هر 10 کارگر، یک تکنسین، به ازای هر 5 مهندس یک تکنسین و به ازای 5 مهندس یک کارشناس ارشد باید داشته باشیم.

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خراسان رضوی توضیح داد: متاسفانه امکانات موجود در دانشگاه فنی وحرفه ای کم و یا مربوط به سال های گذشته است لذا یکی از مواردی که باعث تشکیل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی وحرفه ای خراسان رضوی شد استفاده از یاری های مردمی و خیرین در راستای نوسازی و اشتغال جوانان است. امیدواریم دغدغه ای که در این مجمع آغاز شد تبدیل به دغدغه ملی و اجتماعی گردد.

حداد توضیح داد: در زمان گذشته نیروهایی که در دانشگاه فنی وحرفه ای آموزش می یافتند امنیت شغلی داشته و جذب سیستم آموزشی فنی وحرفه ای می شدند. با این وجود از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد بحث امنیت شغلی ازبین رفت و فارغ التحصیل ما یک فارغ التحصیل آزاد است. یکی از رسالت های ما این است که تربیت دبیر فنی وحرفه ای به سیستم آموزشی بازگردد.

وی با اشاره به تاثیر تغییرات تکنولوژی بر روی مهارت های فنی وحرفه ای، اظهار داشت: تغییرات تکنولوژی به گونه ای است که باید سیستم آموزشی فنی وحرفه ای بازنگری گردد که در این خصوص دانشگاه فنی وحرفه ای از به روز رسانی علوم را از سال گذشته در دستور کار خود قرار داده که آموزش ها با توجه به احتیاج جامعه تدریس گردد.

حداد ادامه داد: از ابتدای وارد شدن رشته دکتری در کشور بیش از 90 هزار فارغ التحصیل داشته ایم که کمتر از 30 درصد این آمار جذب بازار کار شده اند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4254

به "از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد، امنیت شغلی ازبین رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد، امنیت شغلی ازبین رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید